27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Paul Scholes: City mají lepší akademii než United

Bývalá legenda Manchesteru United Paul Scholes říká, že United možná přijdou o výsadní postavení v Manchesteru, co se týče fotbalové akademie ve prospěch rivalů z City.

Paul-Scholes-Manchester-United_2765199

40letý Scholes byl jedním z členů fotbalové akademie Manchesteru United, která v 90. let vyprodukovala několik skvělých fotbalových talentů včetně Ryana Giggse, Davida Beckhama nebo Garyho Neville. Ryan Giggs sice původně navštěvoval fotbalovou akademii Manchesteru City, ale následně se přidal k United. Podle Scholese se nyní karta obrací a mladí fotbalisté dávají přednost Manchesteru City před United.

„Když jsem byl kluk, tak situace byla taková, že pokud vás chtěl získat Manchester United, potom jste o Manchesteru City vůbec neuvažovali. United vás vůbec nemuseli přemlouvat, abyste šli právě k nim. Sami od sebe jste chtěli hrát za United. Uplynulo třicet let a obraz Manchesteru United je velmi odlišný, což mě jako fanouška United velmi znepokojuje. Snažím se na to pohlížet z objektivního hlediska a musím říct, že Manchester City na mládežnické úrovni dosáhl působivého výsledku. Tento týden byla otevřena nová fotbalová akademie City, která vzbuzuje mezi lidmi velkou publicitu, v některých kruzích dokonce větší než samotný příchod Vánoc,“ řekl Paul Scholes.

Začátkem roku se dokonce objevily zprávy, že synové Robina van Persieho a Phila Neville trénovali v City, zatímco mládežnický reprezentační útočník Devante Cole, syn legendy Manchesteru United Andyho Cole, působí také v Manchesteru City.

„Není žádným tajemstvím, že City udělali ve svých mládežnických programech velké pokroky, takže není divu, že synové současných nebo bývalých hráčů Manchesteru United končí právě tady. Pro fanoušky United to bude velmi těžké zkousnout. V Manchesteru se má momentálně za to, že City má lepší fotbalovou akademii, a i proto získává lepší fotbalové talenty z okolí.“

V prvním týmu Manchesteru United však nastupuje několik hráčů, kteří si prošli akademií United. Jedná se např. o Darrena Fletchera, Rafaela, Jonnyho Evanse nebo Adnana Januzaje. V poslední době dostávají pod Louisem van Gaalem příležitost další mladí hráči. Zmínit můžeme Jamese Wilsona, Paddyho McNaira nebo Tylera Blacketta.

„United mají skvělou historii vychovaných hráčů a vždy se najdou mladí fotbalisté, kteří budou chtít hrát za United. Otázkou je, zdali budou dost dobří na to, aby jednou hráli za první tým. Někteří mladí hráči, kteří se dostali do prvního týmu, jako jsou Paddy McNair nebo Tyler Blackett, se zde dostali kvůli zranění ostatních hráčů. Ale budou v tomto týmu i z dlouhodobého hlediska? James Wilson určitě má šanci uspět. Tréninkové centrum Carrington je skvělým centrem, ale City se se svým novým komplexem posunuli ještě na vyšší úroveň. Tak to prostě je. Je dost možné, že fotbalová akademie United bude ve městě na druhé koleji.“

Zdroj: espn.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!