15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mata si užívá hraní s Herrerou

Juan Mata říká, že si velmi užívá hraní se svým krajanem Anderem Herrerou v záloze Manchesteru United, čímž navazují na své předchozí společné působení v mládežnických týmech Španělska.

Tento pár společně s jejich současným spoluhráčem Davidem de Geou, vyhrál Mistrovství Evropy do jedenadvaceti let v roce 2011.

Herrera se v létě připojil k de Geovi a Matovi na Old Trafford a vedle Maty se objevil ve všech osmi zápasech, do nichž nastoupil. Juan říká, že jako duo, které si je blízké i mimo hřiště, si dobře rozumí a vychutnávají si každou příležitost, kdy mohou společně hrát a pomáhat týmu.

„Myslím, že o hře přemýšlíme ve stejném duchu. Jsme rozdílní hráči, ale hrajeme podobným stylem, což je snaha o přihrávky, asistence, pohyb a nalezení mezer v obraně soupeře. Ander je skvělý hráč a každý, kdo s ním hraje, si to užívá.“

Jak Mata, tak Herrera hráli velkou roli ve skvělé sérii výsledků, která začala prvním vítězstvím na půdě soupeře a to ve vydřeném duelu s Arsenalem.

„Ano, myslím, že vítězství v tomto zápase a ještě na hřišti soupeře bylo velmi důležité. Bylo to po utkání s Crystal Palace, kdy jsme rozhodli jedinou trefou v druhém poločase a pak jsme na Old Trafford vyhráli dvakrát po sobě. Naše sebejistota se rapidně zvedla díky těmto výsledkům.“

Mata má na kontě dvě branky v posledních pěti zápasech a obě to jsou vítězné trefy ze zápasů se Crystal Palace a se Stoke City. Španěl je potěšen svoji střeleckou formou, protože jen Wayne Rooney a Robin van Persie vstřelili v tomto kalendářním roce více gólů než on, a doufá, že v ní bude pokračovat i v rušném období kolem Vánoc.

„Vždy se snažím skórovat, jak to jen jde. I když nejsem typický střelec, vždy jsem měl na konci sezóny dobrou bilanci v každém týmu, kde jsem hrál, a teď se jen musím snažit, aby se to podařilo i tady.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!