31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Young chválí van Persieho

Ashley Young si nemůže vynachválit zakončovací schopnosti Robina van Persieho, který dvěma trefami zajistil vítězství v dramatickém souboji se Southamptonem.

Ashley Young v pozápasovém rozhovoru

Křídlo, jež hrálo zmíněný zápas na postu levého wing-backa a které bylo rovněž nominováno do užšího výběru pro cenu hráče zápasu, tvrdí, že střelecké schopnosti Holanďana hrály klíčovou roli v posledním zápase Rudých ďáblů.

Byly to brilantní zakončení,“ řekl Young. „Při prvním měl trochu štěstí, ale on to tak zkrátka stále umí. Druhý gól byl jedním z těch, při kterých se snaží zabíhat za obránce a doklepnout Wazzův přímý kop. Nyní se mu to povedlo a zajistil nám tak tři body z dalšího zápasu.“

Následující souboj se pak neodehraje na Old Trafford s nikým jiným, než s odvěkým rivalem Liverpoolem. Young cítí, že šňůra pěti zápasů by se mohla stát v tomto souboji klíčovou i přes to, že se výkony, co do kvality, manažerovi van Gaalovi příliš nelíbily.

Bylo to náročné. Pravda, především první poločas jsme nehráli poločas tak, jak bychom hrát mohli a že jsme vyhráli o gól, bylo i dílem štěstí. Nevím, proč jsme hráli tak špatně, ale v druhé půli jsme se už zlepšili. Každopádně jsem za ty tři body rád, protože nám hodně pomůžou v dalším zápase. Bylo to důležité vítězství. Jak řekl manažer, nyní se láme chleba a my chtěli vyhrát a moc. Bylo těžké potvrdit venkovní vítězství na Arsenalu, ale my si zkrátka řekli, že to zvládneme, přestože to nebude jednoduché. Z tří bodů jsme tedy nadšeni a už se těšíme na další utkání.“

Young se zároveň vyjádřil k postu levého wing-backa, ke kterému se dostal jednak z důvodu změny sestavy na tři obránce a jednak kvůli zranění Luka Shawa, jež mu tak uvolnil místo.

Musím tak více podporovat útok, což jsem snad ukázal. Jsme takhle nebezpečnější. Každý hráč hrál fantasticky, ale to už říkám nějaký ten týden. Skvěle si také počínali střídající hráči. A parádně jsme pak na konci oslavili samotný zápas, kdy jsme běželi k fanouškům, kteří tam s námi cestovali – také oni byli už od první minuty úžasní.“

Po tom, co musel v první půli vystřídat kvůli zranění Chris Smalling, fanoušci klubu těžce nesli, když po konci zápasu viděli klopýtat ze hřiště i Younga. K této situaci se Ashley s pokrčenými rameny vyjádřil následovně.

Strašně mě bolely nohy, ale nic to není. Jedná se o pouhé modřiny a odřeniny z drobných střetů, které zase přejdou.“

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!