24/07/2021

5 věcí, které nám ukázal zápas: Southampton

Podívejme se, co nám ukázal zápas na stadionu St. Mary’s, kdy hráči Manchesteru United po ne zrovna přesvědčivém výkonu porazili So’ton.Van Gaal a rozcvička hráčů

1. United se naučili vyhrávat i zápasy, ve kterých hrají špatně

Výhra United nad Southamptonem byla již pátým vítězstvím v řadě. Avšak Louis van Gaal byl spokojen pouze po výhře 3:0 nad Hull City. Reds nehráli dobře proti Crystal Palace, Arsenalu, Stoke a nyní také proti Southamptonu. Vždy si ale našli cestu k vítězství. Jistě, tým Manchesteru United by měl předvádět vždy něco více a určitě na to má. Ovšem umět vyhrávat zápasy, ve kterých nepředvádíte zrovna nejlepší výkon, je přece skvělá vlastnost.

2. Van Persie je stále světová špička

Robin byl v této sezóně velmi kritizován za své výkony a mnohdy také oprávněně, poněvadž jeho úpadek formy byl velmi znatelný. Proti Southamptonu se však dokázal ze dvou střel na bránu dvakrát prosadit a to je to, co by měl umět každý skvělý útočník. Je možné, že Van Persie v létě opustí Old Trafford. Avšak do té doby, kdy bude takto nebezpečný pro soupeře, bude mít své místo v základu United jisté.

3. Louis van Gaal se nebojí dělat změny

Vidět střídat mladého hráče už před koncem prvního poločasu není nikdy příjemné. Louis van Gaal ale nemá čas ani prostor, aby byl sentimentální. Paddy McNair proti Southamptonu bojoval, ale šest minut před přestávkou jej vystřídal Ander Herrera, čímž chtěl zkušený Holanďan zmírnit tlak na svou obranu. Mnohý manažer by se změnou počkal na poločasovou přestávku, ne však Van Gaal. Takové rozhodnutí někdy činí rozdíl mezi výhrou a prohrou ve vyrovnaném souboji.

4.Marouane Fellaini ma stále co dělat, aby si udržel své postavení

Velký obrat ve formě Marouanea Fellainiho je jedním z příběhů tohoto ligového ročníku. Proti Southamptonu ale vypadal jako ten samý hráč z minulé sezóny. Pokud hraje dobře, nabízí pro United ve středu pole něco výjimečného. Jeho vzrůst a síla je velkým plus při soubojích v pokutových územích na obou stranách hřiště. Dostane však prostor pokud budou fit Daley Blind, Ander Herrera a Michael Carrick? Má ještě hodně práce, aby Van Gaala přesvědčil, že on je tím nejlepším dlouhodobým řešením do středu pole.

5. Manchester United potřebuje nového středního obránce

Chris Smalling po svém vyloučení v zápase se City a návratu do hry všem ukázal, že pokud hraje dobře, je velmi kvalitním středním obráncem. To stejné platí v případě Jonnyho Evanse a Phila Jonese. Problém je v jejich náchylnosti ke zranění, kvůli kterému se na ně Van Gaal nemůže plně spolehnout. V teto sezóně tak již musel dělat nesčetně změn v obranné dvojici. Holandský manažer tedy zoufale potřebuje stopera, který by zvládl odehrát 40-50 zápasů za sezónu bez vážnějšího úrazu. Ač talentovaní, je diskutabilní, zda jsou Chris Smalling, Phil Jones a Jonny Evans tohoto schopni.