18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Southampton – Manchester United

United se vydali v dohrávce 15. kola Premier League na jih Anglie, konkrétně do přístavního města Southamptonu, aby zde svedli s místními Saints přímý souboj o průběžnou třetí příčku v tabulce. A ten zvládli na jedničku, když jim znovu vyšla důmyslná strategie Louise van Gaala, jež opět slavila úspěch.

Dva góly probouzejícího se ostrostřelce Robina van Persieho rozhodly o zisku tří bodů v náš prospěch a United tak opět prokázali vysokou gólovou produktivitu. Saints sice byli o něco lpeším celkem a v závěru hodně přidali, na body jim to však dnes nestačilo. Dvakrát totiž v obraně zaspali a trest je ani v jednom případě neminul. Naše zprvu dosti chaotická defenziva eliminovala své chyby a ke konci utkání už si pohodlně hlídala těsné vedení. Ano, bylo to opět jen o gól, avšak o to významnější hodnotu výsledek má. Naše hra měla znovu své nedostatky, ať už v organizaci hry či vzájemné komunikaci, nicméně hráči bojovali jeden za druhého a nechali na hřišti maximum. Každý odvedl kus dobré práce a všichni táhli za jeden provaz. No uznejte, je přeci pěkné říct, že Manchester United vyhrál jako tým.

MU Soton

United nepředvádí žádné gólparády ani nedrtí soupeře nátlakovou hrou, ale přes to se nám daří, jelikož hrajeme jednoduše, přesně a hlavně týmově. Rudí ďáblové mohli přidat pátý korálek na šňůru svých vítězných zápasů na St. Mary‘ Stadium proti Southamptonu, který měl výhodu domácího prostředí. Vydřená výhra na Old Trafford proti Potters nás odrazila do přístavního města na jihu Anglie, kde jsme narazili na rozjeté Saints. Ti načali ve třetím kole dne 30.8.vítěznou sérii, kterou narušil pouze Tottenham a utlumena byla až 24.11. remízou 1:1 na hřišti Villans a definitivně zastavena prohrami s Citizens a Gunners. A právě tady hledejme slabinu Southamptonu. Velké zápasy proti silnějším soupeřům pro ně rozhodně nebudou klíčem ke dveřím do tzv. Big4. Tu končí naděje Saints, kteří budou pro zatím o Lize mistrů opravdu jenom snít. Rudí ďáblové nebyli podle bookmakerů nějakým favoritem, avšak tato data byla zavádějící. Náš tým vykazoval posílenou psychiku z vyhraných bojů posledních čtyř ligových kol, a tak jsme mohli směle pokračovat ve zlepšování naší hry, která si získává stále větší pozornost a dává svému okolí najevo, že na Old Trafford, se opravdu děje a připravuje něco velkého. Proti tomuto soupeři jsme museli nastoupit s pokorou, avšak tým získává tolik potřebnou stabilitu, která nám měla pomoci vyhrát i tento match. Mužstvo je rovněž dobře navyklé na taktiku manažera, takže představujeme mnohem kompaktnější a nepředvídatelnějšího protivníka. Nejdůležitější bylo zůstat pevní v defenzivě a nezmatkovat. Každá chybička totiž mohla přinést pohromu.

Button - Před zápasem

Manchester United se pomalu posouvá kupředu a zápas od zápasu upevňuje svou pozici, na které bude moct ve druhé části sezóny stavět. Zdá, se že základy máme položené a nyní můžeme začít pomalu přidávat další materiál a zamířit k výšinám. Za týden nás čeká tradiční derby s Liverpoolem, které může definitivně umlčet kritiky, kteří za úspěchy Red Devils nevidí nic jiného než štěstí či náhodu. K tomu asi nemá smysl cokoliv dodávat a řekl bych, že Divadlo snů vyprovodí skleslé hlavy Scouserů za zpěvů oslavných chorálů. Ale nebudeme předbíhat. Rozzářený stadium Southamptonu už čekal a United se vydávali na další těžkou misi.

Dravá jízda svěřenců Ronalda Koemana byla velkolepá a čítala mimo jiné i výhry na Arsenalu v Capital One Cupu, pokoření westhamského Upton Parku, důležitou výhru na Swansea nebo osmigólový náklep Černým kočkám, kterým tedy k zachování jakés takés důstojnosti nestačilo ani těch sedm životů. Krom zmíněných Gunners v COC jsme ovšem nezaznamenali úspěch ani v jednom velkém zápase. Naposledy padli právě s Wengerovými bojovníky, kteří sice dostali balón do sítě až v úplném závěru zápasu, ale to nic nemění na tom, že ani Spurs či Citizens neměli problém Saints porazit. Řada tak byla na United, kterým se moc nevěřilo, a bez pochyb nás čekal velice náročný duel, avšak já jsem zůstával klidný a opravdu jsem věřil ve výhru třeba 0:2, kterou bychom si ve druhé půli bezpečně hlídali. Zajímavý scénář že?

Southampton patří mezi týmy, které se dostaly na vzestup pomocí nezpochybnitelné činnosti mládežnického systému. Líheň Saints produkuje v posledních letech skvělé hráče, Garethem Balem a Alexem Oxlade-Chamberlainem počínaje a Adamem Lallanou a Lukem Shawem konče. Není proto divu, že se díky silné generaci hráčů dokázal tento celek během pár let vyšvihnout mezi nejlepší osmičku Premier League, kam nyní určitě patří. Otázkou je, jak s nabídnutou příležitostí naloží, a zda se jim podaří stabilizovat tým vhodnými nákupy, na které již nyní mají tučný balík peněz. Saints totiž tolik netrpí odchody důležitých postav týmu. Jak vidno, nerozhodili je nedávné odchody talentů Shawa či Lallany a dokonce ani manažera Mauricia Pochettina.

Ronald Koeman ale začal přesně tam, kde jeho předchůdce skončil a přidal rovněž něco ze svého kumštu. Dobře si uvědomil kvality týmu, který má na to, hrát nádherný fotbal. Koeman má styl, má i kvalitu a v Italovi Pellém našel také svého střelce. Jeho týmu tak chybí snad už jen síla a trochu té zkušenosti by se mezi tou haldou mladíků taky šiklo.

Na manažerských postech došlo v tomto duelu k málo vídanému souboji dvou Nizozemců, což je na poměry Premier League vskutku rarita. Střetávali se dva krajané, kteří mají naprosto rozdílné zkušenosti, avšak prakticky totožné zájmy. Ve hře byla třetí příčka v tabulce, takže bylo velmi zajímavé sledovat, zda ji Saints v přímém boji obhájí, či nikoliv. Čekal se duel hraný s vysokou soustředěností a maximálním nasazením. Svižný a atraktivní fotbal měl být zaručen z obou stran, takže bylo na co se těšit. Hru tak mohl jedině zpomalit opatrnější nástup a z toho plynoucí defenzivní taktika v podání obou celků. Nicméně o vyrovnaný match při kterém bychom se měli nudit, se rozhodně nejednalo.

Marodka Devils je nadále jedno velké utrpení. Hráči se však postupně dávají do kupy a bylo by proto skvělé, kdybychom kolem Vánoc měli tým opět na nohou a v plné síle. Je to však při naší smůle vůbec možné? Pro tentokrát jsme se nemohli spoléhat na pomoc Jonese, Rafaela, Shawa, Lingarda, Blinda či Di Maríi. Posledně jmenovaný má podle všeho k návratu nejblíže. Tato omezení se ale postupně rozplývají a van Gaal může pokračovat v budování ideální sestavy.

Manažer Red Devils zvolil velice podobnou zahajovací sjedenáctku jako proti Stoke City. Formace zůstala nezměněna, tedy 3-4-1-2. Před Davidem de Geou hajícím naši bránu nastoupilo trio obránců jmény McNair, Smalling a Rojo. Hráli jsme se dvěma wingbeky, jimiž byli napravo Valencia a nalevo operující Young. Mezi nimi se ve středu pole vedle sebe postavili Fellaini a Carrick, kteří před sebou měli pojítko s útokem v podobě Maty, který kryl záda Rooneymu a van Persiemu. Wayne Rooney byl pochopitelně kapitánem týmu.

Utkání se odehrálo v Southamptonu na St. Mary’s Stadium. Byl studený, polojasný večer; teplota 3 C°.

Button - První poločas

Na tribunách nezbylo mnoho volných místa, takže o skvělou atmosféru bylo postaráno. Byl klidný večer a bylo nepravděpodobné, že by něco mělo zabránit sudímu Kevinu Friendovi, aby svým hvizdem klání odstartoval. Šlo se tedy na věc. Podle očekávání se začalo velmi opatrně. Chyba hned v úvodu tohoto utkání by mohla dotyčného hodně mrzet, protože by okamžitě změnila taktiku obou mužstev. A přesně to se také stalo. Vyrovnaná partie ve středu pole byla přerušena první velkou šancí, kterou jsme ve 12‘ dokázali využít. Fonte chtěl přihrát dozadu na jistotu svému gólmanovi, ale měl velmi špatný přehled o dění za svými zády, kde číhal Robin van Persie, ten na nic nečekal a vydal se vpřed, aby se už za malý okamžik dostal ve sprintu na levé stranně vápna do střelecké pozice v mírném úhlu. Odtud dokázal chytře mezi nohama Forstera po zemi prostrčit míč, a ten se dokutálel do sítě – 0:1

Radost byla veliká. United udeřili hned z první možné šance a rázem měli navrch. Zápas se pak trochu otevřel, protože šokovaní Saints zvýšili aktivitu, avšak nervozita na jejich kopačkách brzdila, ne-li zastavovala jejich ataky. V 17‘ přišla chvíle, která nás rozplakala i rozesmála zároveň. Po jednom ze soubojů s Pellém, se o střídání přihlásil zraněný Smalling, takže musel do akce v 18‘ Evans. Kdy už bude tomu všemu konec? Těžiště hry se pomalu přesunulo znovu do středu hřiště, kde bylo na zhuštěném prostoru velmi nevlídně a drsně. Mnoho osobních soubojů a tvrdších střetů moc velkou zábavu nepřinášelo, ovšem United byli ve vedení a podobný vývoj duelu s možností na rychlý kontr, jim nesmírně vyhovoval. Gól van Persieho nám pomohl, ale bylo nutné držet své pozice a vytvořit neprůstupný val. Ten se pokusil narušit ve 25‘ Mane, který se prosmýkl kolem našich obránců až k hranici malého vápna, jenže míč se mu v rozhodující chvíli zamotal pod nohama a naše překonaná obrana tak stihla vše napravit. Mane ale ukázal ostatním, kudy by cesta mohla vést. Ve 27‘ přihrál Tadič z levé strany do vápna Pellému, který vystřelil k bližší tyči, kde ovšem neměl nárok, připraveného de Geu překvapit. Saints nicméně přikládali pod kotlem a snažili se rychlými přihrávkami v okolí našeho vápna rozhodit defenzivu Devils. Dařilo se jim to a svižný pohyb soupeře dělal našim borcům problémy. Nesměli jsme si nechat vnutit tento kombinační fotbal, jenže to bylo zřejmě nevyhnutelné a tak se ve 31‘ po zásluze radovali domácí. Vše začalo odfláknutou přihrávkou Fellainiho a skončilo ve vápně u průbojného Pellého jenž využil tečovanou ránu Maneho za hranice vápna a nekompromisním zakončením zavěsil – 1:1

Ani padající Carrick prudké ráně nezabránil, takže přišlo to, co jsme nechtěli a před čím jsme byli varování. Svižný kombinační fotbal domácích slavil úspěch a United poznali na vlastní kůži jednu z předností svého protivníka. Tím ale Saints nekončili, po nijak nebezpečném přímém kopu Maty ze 34‘, sbalil balón do náruče Forster, aby jej následně rozehrál a na druhé straně ve 35‘ mohl pálit po tečovaném centru Tadiče v nebezpečné pozici v pokutovém Long. K našemu štěstí mířil jen vysoko nad. Ve 39‘ přišlo další střídání na straně Rudých ďáblů a i v tomto případě bylo vynucené, bohužel. O to hůř, že šel dolů další obránce, kterým byl McNair, jehož nahradil Herrera a Carrick se stáhl na post stopera. V závěru poločasu tempo hodně opadlo. Kraje hřiště byly uzavřené, takže jsme se snažili vyvézt balón středem, avšak v pokutovém území jsme nebyli dostatečně důrazní ani přesní. Nastaveny byly dvě minuty, ve kterých se ještě předvedli oba střelci gólů. V 45+1‘ pálil zpoza šestnáctky po zemi Pellé, avšak de Gea si pro jeho sraženou ránu bezpečně došel. V 45+2‘ se před pokutovým územím dokázal odpoutat od svého strážce s balónem u nohy van Persie, ale jeho kroucenou ránu z otočky zastavil levá boční síť. V poločase tak platil nerozhodný stav – 1:1

Začátek utkání nám vyšel dokonale, jelikož jsme beze zbytku využili jediné velké chyby soupeře, které se za celou úvodní část dopustil. Poté, jako by Rudí ďáblové říkali, nám tohle prostě stačí. Nechali se však snadno ukolébat a soupeř jim pomalu vnutil svou atraktivní hru, která směřovala k vyrovnání a po přestávce tedy bylo vše otevřené. Duel byl zatím dosti proměnlivý, ale zároveň vyrovnaný. Bod jasné, že bod nikomu stačit nebude, a bylo tedy zajímavé sledovat, nakolik bude druhá půlka odlišná od té úvodní.

Button - Druhý poločas

Krátce po změně stran začali Saints svým typickým kousavým stylem získávat územní převahu. Hrálo se bez nějakých hrubých zákroků a v rychlém tempu, jelikož United se nechtěli nechat zavřít na vlastní polovině a snažili se útočit. Hra se tak otevřela, což vedlo k dalším šancím. V 52‘ skončila hlavička Longa v náruči na správném místě stojícího de Gey. V 54‘ nedostihl Rooney prudkou a ne moc přesnou přihrávku od Roja. Týmy chtěly rychle kombinovat, jenže nepřesné přihrávky se množily, takže byla hra dost neurovnaná. Po velké chybě Roja, jehož riskantní rozehrávka, se změnila v útok domácích, pálil v 59‘ z hranice vápna Pellé jen těsně nad břevno. De Gea větřil hrozící nebezpečí a spoluhráčům pořádně vyčinil. V naší obraně to přestávalo klapat a její přihrávky a počínání byly hodně nejisté. United ale bojovali a zůstávali trpěliví. Měli jsme dobrý pohyb, ale chtělo to hrát s větším klidem na kopačkách a déle podržet míč. Saints ovšem chtěli také hrát a tlačili se vpřed. Nadále vyrovnaná bitva byla po hodině hry na šance poněkud chudá a hlavní dění probíhalo opět v okolí středového kruhu. Vše změnila 71‘. Po prvním střídání Southamptonu, za který se přišel bít Hesketh na místo Tadiče následoval volný přímý kop United z hodně velké dálky z levé straně hřiště. Ten se však záhy proměnil v cestu ke druhému zásahu van Persieho. Rooney totiž vyslal naprosto dokonalý a nepochybuji o tom, že chtěný centr na zadní tyč, kde míč dopadl k zapomenutému van Persiemu, jenž znovu potvrdil své střelecké kvality a geniálním dotekem z první poslal balón mezi nohama gólmana podruhé do sítě – 1:2

Parádně sehraná standardka nás opět dostala do pohodlnější pozice. Času už moc nezbývalo a domácí rychle pochopili, že musejí okamžitě přidat. V 77‘ vypálil z levé strany pokutového území Pellé nepříjemnou přízemní ránu, kterou de Gea dokázal vyrazit na rohový kop. V 79‘ zasáhl Ronald Koeman do sestavy podruhé, když za Longa poslal na plac Mayuku. Southamptonu se dařilo držet balón ve své moci a začali svírat kleště. United se semkli a vsadili znovu jen na rychlé brejky a střežení náskoku pevnou defenzivou. Bylo očividné, že Rudí ďáblové nechtějí hru tvořit a kontrolovat, ale že se chtějí opevnit na vlastní polovině a k de Geovi nikoho nepouštět. Byl to risk, ale van Gaal svým hráčům věřil a oni věřili sami sobě. Odolný krunýř nebylo možné rozbít. V 85‘ se nemohl na dlouhé a bezvýsledné obléhání velkého vápna Manchesteru dívat Clyne, jenž zpoza šestnáctky poslal svou prudkou ránu vedle pravé tyče. Poté naposledy střídal manažer Rudých ďáblů. Na závěr přišel podpořit defenzivu zkušený Fletcher, který byl náhradou za Matu. V 90‘ viděl první žlutou kartu Mané, jež vlétl velice nebezpečně do van Persieho. Hlavní sudí přidal k dobru čtyři minuty. V 90+2‘ dostal žlutou kartu za nesportovní chování Rooney. Saints se marně drali vpřed. Obrana Devils rozbíjela jeden atak za druhým a snadno vzodprovala svému soupeři, jehož cesta do vápna byla uzavřena. V 90+4‘ zasáhl Fonte loktem do obličeje Herreru, za což viděl žlutou kartu. Poslední minuty duelu jsme tentokrát zvládali v naprosté pohodě a nepřipustili jsme dramatickou koncovku. Střelecky aktivnější a herně mírně lepší Southampton se těžce smiřuje s konečným výsledkem, protože s námi svedl vyrovnanou partii. Manchester United naproti svému soupeři proměnil své šance a na domácím St. Mary’s Stadium vyhrál – 1:2

Button - Sestavy

Základní sestava Manchesteru United: De Gea – McNair (39‘ Herrera), Smalling (18‘ Evans), Rojo – Valencia Carrick, Fellaini, Young – Mata (89‘ Fletcher) – van Persie, Rooney

Lavička:Lindegaard, Evans, Herrera, Fletcher, Januzaj, Falcao, Wilson

Základní sestava Southampton: Forster – Clyne, Fonte, Yoshida, Bertrand – S. Davis, Wanyama, Mane – Long (79‘ Mayuka), Tadič (70‘ Hesketh) – Pellé

Lavička: K. Davis, Gardos, Reed, Hesketh, Targett, Isgrove, Mayuka

Button - Statistika

Góly: Manchester United – 12‘ a 71‘ van Persie

Southampton – 31‘ Pellé

Žluté karty: Manchester United – 90+2‘ Rooney

Southampton – 89‘ Mane, 90+4‘ Fonte

Návštěva:  31 420 diváků

Hlavní rozhodčí: Kevin Friend

Asistenti na čarách: S. Ledger & A, Garratt

Čtvrtý rozhodčí: R. East

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

Southampton

 

Manchester United

52%

Držení míče

48%

15

Střely celkem

3

4

Střely na bránu

2

8

Střely mimo bránu

1

3

Zablokované střely

0

10

Přímé kopy

16

5

Rohové kopy

1

4

Ofsajdy

1

28

Vhazování

18

0

Zásahy brankářů

3

12

Fauly

9

2

Žluté karty

1

0

Červené karty

0

 

15. kolo PL

O velké překvapení se na úvod 15. kola Premier League postarala londýnská Chelsea, která sice dominovala na hřišti Magpies, ale na rozdíl od svého soupeře se z gólu radovala jen jednou a to až v závěru a po červené kartě pro S. Taylora. Díky dvěma zásahům střídajícího P. Cissého si Blues připsali první porážku v sezóně. Jen tak dál! Zápas na Britannia Stadium nezvládli Gunners, kteří si do šaten odnášeli děsivé skóre 0:3. Druhá půle jim zpočátku vycházela a dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, jenže následná červená karta pro P. Mertesackera jejich naděje definitivně zhatila. V domácích zápasech ztratili po bezgólových remízách body Scousers proti Black Cats, Tigers s West Bromem i Eagles na hřišti Spurs. Citizens díky proměněné penaltě zdolali Karamelky. V neděli padli Swans na půdě Kladivářů a Lišky nevyzrály na Villans.

Sobotní zápasy (6.12.)

Výkop

Domácí

Výsledek

Hosté

13:45

Newcastle United

2-1

Chelsea

16:00

Hull City

0-0

West Bromwich Albion

16:00

Liverpool

0-0

Sunderland

16:00

Queen’s Park Rangers

2-0

Burnley

16:00

Stoke City

3-2

Arsenal

16:00

Tottenham Hotspur

0-0

Crystal Palace

18:30

Manchester City

1-0

Everton

 

Nedělní zápas (7.12.)

Výkop

Domácí

Výsledek

Hosté

14:30

West Ham United

3-1

Swansea City

17:00

Aston Villa

2-1

Leicester City

 

Button - Závěr

Nebyla to žádná úchvatná podívaná, nicméně hovořit o nudném utkání je také mimo mísu. Duel nabídl vcelku atraktivní běhavý fotbal, kterému vládly striktní taktiky a dobře organizované defenzivy. Sledovali jsme velmi různorodý zápas, ve kterém se měnilo tempo a frekvence přihrávek minutu od minuty. Hráči to odmakali hlavně směrem dozadu, kde odvedli penzum černé práce. Naší výhodou bylo, že se nám podařilo hned z kraje skórovat, když van Persie chladnokrevně potrestal hrubku kapitána Fonteho. Domácí ale poté přidali a svou typickou kombinační hrou se propracovali až k vyrovnání. Pak se zas karta obracela v náš prospěch, jenže závěr první půle už moc záživný nebyl. Po změně stran byli lepší opět svěřenci Ronalda Koemana, ale jejich útočné choutky jim dlouho nevydržely. A tak se balón zase na nějaký čas nejvíce pohyboval ve středu pole a diváci sledovali tuhý boj o nadvládu nad hřištěm. Vše rozhodla standardní situace, kterou zahrál Rooney a opomenutý van Persie dal po přesném centru svým druhým gólem, kterým dal alespoň na chvíli zavzpomínat na dva roky starý hattrick, kterým na stejném stadionu otočil skóre a rozhodl zápas. Následně se United sešikovali a natáhli na šíři hřiště své obranné linie připravené obětavě rozbíjet útoky Saints. To se nám dařilo a tak jsme bez větších obtíží mohli po chvíli slavit veledůležité vítězství.

Ačkoliv obrana měla zprvu problémy, dokázala se urychleně přizpůsobit novému složení, jelikož zadní řadu opustili kvůli zraněním jak Smalling, tak McNair ještě v prvním poločase. Na naší obranné hře se to samozřejmě logicky muselo promítnout a chvíli trvalo, než jsme znovu získali pevnou půdu pod nohama a tolik potřebný klid a rozvahu. A co se ofenzivy týče? Znovu velmi produktivnímu útoku stačilo málo, ale jinak to bylo dost bezzubé a fádní. Za góly ted můžeme být hodně rádi, protože na podobné nedostatky jsme v minulosti dopláceli. Gólová neschopnost je ale ta tam a my se můžeme těšit z důležitých tref v našem podání. Van Gaal na kvantitu nehraje. Týmový výkon podpořil každý svým velkým dílem. Nikdo nezaostal, ale nikoho nelze vynést vysoko nad ostatní. Zmínit snad mohu jen van Persieho, jenž dnes ukázal, že neztratil nic ze svých střeleckých kvalit a oprášil tak svou pověst střelce. Znovu potěšil Young, dobrý zápas odehrál hbitý Herrera, který naskočil do hry v 39. minutě a ve druhém poločase se snažil tvořit hru. Moc prostru sice nedostal, ale jeho aktivita a široké pole působnosti je úplně něco jiného, než co nám nabízí třeba takový Cleverley a rozdíl jde zde dobře patrný. Nevýrazně působil Rooney, který ale makal a odvedl více černé práce. Je to tak stále ta stejná písnička, Van Gaal bude s výsledkem spokojen, ačkoliv ví, že je stále na čem pracovat, protože na herní stránce je pořád hodně co zlepšovat. Ztratili jsme totiž dost snadných míčů, ze kterých soupeř profitoval a stabilita v obraně také nebyla optimální po celou hrací dobu. Ale o tom více třeba až v rubrice „Pohled ďábla“. Manchester United vybojoval cenné tři body a posunul se v tabulce na třetí místo v tabulce díky vítězství nad Southamptonem na St. Marry’s Stadium – 1:2

Button - Náš další soupeř

Očekávané derby se blíží. V 16. kole anglické Premier League dojde na Old Trafford k tradiční bitvě mezi United a Liverpoolem. Scousers se oproti minulé sezóně hledají, nenacházejí se v nejlepším herním rozpoložení a týmu hodně chybí gólový Suarez. Ve vzájemných soubojích jde ale, jak známo, forma stranou, a tak se máme znovu na co těšit, protože vítěz bere vše, zatímco poražený upadá v zapomnění. Osobně očekávám vypjatou a taktikou svázanou partii, kterou díky van Gaalově genialitě i v tomto případě úspěšně zvládneme. Výkop 191. North West derby byl určen na neděli 14. prosince/december na 14:30 našeho čili středoevropského času (SEČ).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!