25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Southampton – Manchester United (aktualizace)

Vážení českoslovenští rudí ďáblové zde na Devilpage, přinášíme vám menší obměnu v hodnocení hráčů. Od tohoto zápasu se na něm podílelo 15 našich redaktorů, tudíž to číslo, které uvidíte vedle jména hráče je průměrem všech našich známek, zaokrouhlené na jednu desetinnou čárku. Na hodnocení se nyní můžete podílet i vy! Pod článkem bude zveřejněn odkaz na GoogleDocs formulář, který stačí jednoduše vyplnit a odeslat. Vaše hodnocení zpracuji zítra večer.

 

AKTUALIZOVÁNO: Od nyní je i vaše hodnocení součástí článků na Devilpage. Po zápase proti Saints se hodnocení zúčastnilo přes 150 rudých ďáblů z Česka i Slovenska. Děkujeme tímto za spolupráci a doufáme, že se vám provedené změny líbí.

 

A nyní k hodnocení samotnému. Jak jste všichni viděli, týmový výkon nebyl bůhvíjak světový, abych byl slušný. Hlavně v prvním poločase nám naprosto nefungovala souhra na pomezí zálohy a útoku, často jsme ztráceli, či přímo darovali míče a Southampton toho bez milosti využíval. Jejich přechod do útoku, pressing a počet ofenzivních hráčů v našem vápně během okamžiku byl opravdu ukázkový. Jejich smůlou bylo, že si Robin Van Persie zrovna vybral svůj nejlepší den v dresu United od domácího zápasu s Olympiakosem a nebylo jim souzeno vstřelit vyrovnávací gól, ačkoli se o to mocně snažili. Vše velmi připomínalo poslední sezónu pod vedením Sira Alexe Fergusona, kdy jsme dokázali získat 3 body v zápasech, kde jsme měli do dominace na hřišti daleko. 

 

De Gea1David De Gea – Redakce:7,5, Fanoušci:7,8

David byl opět jedním ze strůjců dnešního vítězství, když vychytal 3 nebezpečné střely, které na něj letěly. Za gól nemohl, protože to selhala celá obrana, od které se opět odrazil míč k nepříliš výrazně pokrytému Pellému, který za pomocí teče jednoho z našich hráčů procpal po dorážce míč do naší sítě ze vzdálenosti pár metrů. Jeho rozehrávka rukou byla opět lepší než jeho výkopy, mnoho jeho dlouhých pasů končilo na kopačkách domácích, kteří pak tlačili jeden útok za druhým. Líbilo se mi jeho sebevědomé počínání při standartních situacích, v tomto atributu se čím dál víc zlepšuje, což se hodí obzvláště v Anglii proti slabším soupeřům, kteří mnohdy dokážou z přímých kopů zkazit favoritovi den.

 

McNairPaddy McNair – Redakce: 4,4, Fanoušci: 3,8 

Nebyl to dnes jeho nejlepší den, i když potvrdil statistiku, že s ním v základní sestavě bereme 3 body. Dokonce jej na oficiálních klubových stránkách označují jako náš talisman. V zápase zblokoval jeden nebezpečný pokus, přerušil dvě akce až ve středu pole a nepřipsal si žádný nedovolený zákrok. Zde však výčet pozitivních momentů končí. Jeho nezkušenost se naplno projevila v momentě, kdy měl odkopnout míč z malého vápna a místo toho zkoušel nůžky ve stoje, trefil poblíž stojícího Longa a ten minul jen o pár centimetrů břevno naší brány. Poté, co snad potřetí ztratil naprosto jednoduchý míč, neměl Louis Van Gaal jinou možnost, než posadit mladičkého Severního Ira na střídačku, stáhnout do obrany Carricka a vyslat za něj do zálohy kreativnějšího Andera Herreru. To vše už v 39´.

 

Smalling1Chris Smalling – nehodnocen

Chris odehrál pouhých 17 minut, kdy si vedl standartně dobře, pak však nasadil po nevinně vypadajícím souboji bolestivou grimasu a začal si mnout zadní stehenní sval. Odešel po svých, snad to nebude nic vážného, protože momentálně je nejlepším členem obrany United. Nahradil ho navrátilec do sestavy Jonny Evans v 18´.

 

 

Rojo1Marcos Rojo – Redakce: 5,5, Fanoušci: 5,1

Marcos dnes odvedl asi největší kus práce v obranné činnosti, dle mého názoru byl dnes našim nejlepším stoperem, a opět k tomu zkoušel přidat něco do ofenzívy, hlavně poměrně kvalitní dlouhé přihrávky. Co se týče jeho primárních úkolů, mohl se pochlubit 9 úspěšnými odkopy, 5 úspěšnými zákroky, 4 vyhranými hlavičkovými souboji a zachytil 7 nahrávek hostí, to vše v jednom zápase.  Na druhou stranu často riskoval s míčem na nohách, kdy mohl volit jednodušší a bezpečnější řešení situace, z čehož hosté těžili, protože neustále napadali a získávali míč. Na tomto musí zapracovat. 

 

ValenciaAntonio Valencia – Redakce: 5,3, Fanoušci: 4,8

Antonio plnil spíše defenzivní povinnosti, všehovšudy si za celý zápas připsal jen jeden centr, nutno dodat, že neúspěšný. V obranné fázi jsem jej několikrát vidět vyklusávat, pasivně napadat, poziční hra také měla své mouchy, jeho tvrdost se však ke konci hodila. Měl letos na pozici pravého wingbacka mnohem lepší zápasy. Očekával bych od jeho postu větší podporu útoku, když se hraje bez ofenzivních křídel, snad se Rafael brzy vrátí do akce.

 

 

Young1Ashley Young – Redakce: 6,2, Fanoušci: 6,2

O dost lepší výkon než jeho ekvádorský kolega na druhé straně hřiště. Byl mnohem aktivnější v útočné fázi. Povedlo se mu vyslat několik hezkých, nebezpečných centrů poté, co mu vyšla zasekávačka na silnější pravou nohu. Na druhou stranu hodně míčů odevzdal, 15 z jeho 46 přihrávek putovalo přímo k soupeři, což nám mimo jiných nezdarů nedovolovalo dlouhodobě ovládat hru. V obraně je Ashley čím dál lepší, překvapuje svou aktivitou, kvalitní poziční hrou, poctivým vracením a obětavým blokovaním střel. 

 

Carrick1Michael Carrick – Redakce: 6,4, Fanoušci: 6,1

Michael dnes opět dobře plnil své defenzivní úkoly, organizoval. Musel se po 18 minutách vinou zranění Smallinga přesunout do obrany, přišlo mi však, že často hrál někde na pomezí zálohy a obrany, což je zajímavé řešení, které mu sedí. Moc obranných zákroků neměl, když však přišly, zachránily nás jako v případě akce Maného v 13. minutě, kdy mu čistě odkopl míč za běhu, přidal povedené odkopy a 2 přerušené přihrávky ve středu hřiště. Jeho přihrávky opět měly oči, i když jimi v dnešním zápase poměrně šetřil. 32 úspěšných přihrávek z 37 pokusů je pro něj velmi atypická statistika.

 

Fellaini1Marouane Fellaini – Redakce: 4,7, Fanoušci: 3,7

Občas mi přijde, že má identické dvojče, a že si o poločase vyměňují dresy. V prvním poločase patrně dostal za úkol tvořit hru, což u něj skončilo fiaskem. Tolik ztracených a odevzdaných míčů jen tak neuvidíte. Pokazil, na co sáhl a působil velmi frustrovaně, dokonce prohrál 4 hlavičkové souboje a založil naprosto naivní nahrávkou na Matu protiútok Saints, vedoucí k jejich jediné brance v tomto zápase. V druhém poločase jeho tvůrčí roli přebral Herrera, což mu umožnilo hrát opět volněji, v případě potřeby na podhrotu, ve většině případů však byl vidět v defenzivní činnosti, kdy nás často zachránil dobře načasovaným zákrokem či výskokem. Dokonce jsme ho chvíli viděli i sprintovat a jednou si dovolil (úspěšně) kličku v prostoru, kde se obvykle objevuje Ashley Young. Centr, který následoval, byl však z kategorie Bebé.

 

Mata1Juan Mata – Redakce: 4,8, Fanoušci: 4,1 

Jeden z těch horších zápasů tohoto sympatického Španěla. Nevytvořil jedinou šanci, jen jednou se pokusil o kolmou nahrávku do vápna, neúspěšně. Všechny ostatní nahrávky byly zpět či do boku, dal vzpomenout na jistého místního „oblíbence“, hlavně pro přednosti jeho přítelkyně. Měl by podporovat Rooneyho a Van Persieho a být jim k dispozici mezi vápnem a středovým kruhem. Bylo několikrát vidno, jak ho Rooney hledá, aby si s ním nahrál a uvolnil se, ale Juan teprve „dobíhal“ někde z obrany. Na druhou stranu jsme byli svědky jeho 3 povedených obranných zákroků, což u něj není obvyklé, mým názorem však je, že by tuto práci měli plnit jiní a on by se měl pohybovat tam, kde jej nejvíce využijí ostatní ofenzivní hráči. 

 

Rooney1Wayne Rooney – Redakce: 5,1, Fanoušci: 4,9

Už dlouho jsem neviděl našeho kapitána tolik frustrovaného a rozohněného. Pan rozhodčí tomu moc svými rozhodnutími nepřidával, došlo mezi nimi k několika ostrým výměnám názorů, za které obdržel v 92´naštěstí jen žlutou kartu. K tomu přidal hlavně ze startu zápasu nevídanou nepřesnost. Prvních zhruba 10 dotyků s míčem bylo naprosto katastrofálních. Místo toho, aby dával míče rychle od nohy a kombinoval, tak se s nimi mazlil, dokud mu nebyly odebrány, pokud je sám pod ukázkovým tlakem domácích nedaroval naivní přihrávkou podobně jako jeho vyšší kolega s bohatším porostem na hlavě. Při zahrávání rohového kopu si málem ukopl nohu. V druhém poločase se jako u zbytku týmu jeho výkon zlepšil, často se mu dařilo vyvážet míče na polovinu soupeře, ale neměl si s kým nahrát, což několikrát svou nahněvanou gestikulací svým spoluhráčům naznačoval. Ze zápasu si odnáší bod za asistenci na druhý gól Van Persieho, kdy poslal nádherný centr z přímého kopu na zadní tyč.

 

VanPersie1Robin Van Persie – Redakce: 8,8 MOTM, Fanoušci: 8,6 MOTM

Jak jsem psal výše, Robin připomněl svou extratřídu. Nejenom, že byl jediným hráčem United, který se dostal do zakončení, kdy kromě svých dvou přesných zásahů vyslal ještě jeden zajímavý točený projektil z otočky zpoza velkého vápna po přihrávce Herrery. Podle mě i nejvíce makal, jeho fyzický fond a zapojování se do hry se ohromně zlepšilo. Převedl 4 výstavní kličky, obcházel jako jediný z našich hráčů soupeře s naprostou lehkostí, přidal 4 obranné zákroky, tudíž byl i naším nejčastěji napadajícím hráčem, pokud nebereme v potaz obránce. Důležité bylo i to, že opět 4 krát vybojoval faul, což dávalo odpočinout od tlaku domácích. Rozdal neuvěřitelných 32 přihrávek, z nichž pouze 4 nenašly svého adresáta. První branku vstřelil už v 12´  po chybě domácího obránce, který ledabyle nahrál gólmanovi při našem protiútoku, který založil hezkou nahrávkou Carrick. Do nahrávky však sprintem vletěl náš „Flying Dutchman“ a precizně poslal míč kolem nohy Forstera z úhlu do branky, obránce nestihl doběhnout a vedli jsme 1:0. Vítězný gólový moment přišel během velkého tlaku Southamptonu v 71´ kdy si po faulu na muže zápasu vzal míč Wayne Rooney, vyslal výstavní centr na zadní tyč, kde si aktivně naběhl Van Persie a z úhlu, voleje a poloskluzu trefil míč naprosto dokonale opět kolem nohy Forstera. Od té doby byl pokřik „Oooooh, Robin Van Persie“ nejhlasitějším projevem fanoušků obou táborů.

 

Střídající hráči

 

Evans1Jonny Evans – Redakce: 5,4, Fanoušci: 5,4

Nastoupil na hřiště v 18´ za zraněného Smallinga. Po tom, co se rozehrál za rezervu, se konečně vrátil i do prvního týmu a považuji to za úspěšný návrat. Žádného většího kiksu se nedopustil, kromě jednoho hraničně penaltového zákroku, připsal si 4 podařené obranné zákroky uvnitř vápna, vybojoval na svou osobu 2 fauly a jednoho se dopustil, naštěstí při ofenzivní činnosti, kterou nešetřil, vyslal hodně dobrých přihrávek dopředu a pokoušel se i o útočné průniky skoro až k vápnu soupeře.

 

Herrera1Ander Herrera – Redakce: 6,2, Fanoušci: 6,2

Přišel na hřiště za McNaira už ke konci prvního poločasu a přinesl vítané oživení zálohy. Předvedl klasický box to box výkon, kdy vypomáhal jak defenzívě, tak ofenzívě. Také však často ztrácel míče, statistika jeho přihrávek byla 19 úspěšných pokusů z 27. Na jeho obranu je však třeba podotknout, že se většinou jednalo o odvážné pokusy s cílem něco vymyslet, což při skvělém pohybu domácích nebylo nic snadného. Nahrál Robinu Van Persiemu na jedinou jeho střelu, která neskončila v síti.

 

Fletcher1Darren Fletcher – nehodnocen

Vystřídal Matu těsně před koncem základní hrací doby v 89´, aby pomohl zmírnit tlak, k ničemu se však v nastavení nedostal. 

 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!