03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Persie chválí ducha United

Robin van Persie přiznal, že si Manchester United zajistil vítězství jen díky velké dávce štěstí a vyhrál nad Southamptonem 2:1, ale také oceňuje neúnavný výkon, který pomohl získat tři důležité body.

Dvojice gólů od Nizozemce – jeden, který vsítil po chybě Jose Fonteho a druhý při převaze Saints – zajistila, že Reds opouští jižní pobřeží Anglie na třetí příčce Premier League, i když to vypadalo, že by utkání mohlo skončit ve prospěch domácích.

„Všichni dali do zápasu absolutně vše a to vítězství jsme vydřeli. Byl to velmi těžký zápas; Southampton má opravdu dobrý tým, takže jsme věděli, co od nich můžeme čekat, trénovali jsme na to celý týden. Nakonec je z toho naše páté vítězství v řadě, takže jsme na cestě vzhůru.“

„Je to trochu jako ruleta,“ řekl útočník na Fonteho malou domů, kterou se mu podařilo zachytit. „Devětkrát z deseti by se to nepovedlo a my bychom stále museli skórovat. Měl jsem štěstí, myslím, že to šlo skrz nohy brankáře, ale štěstí do těchto situací si můžete vybojovat.“

Van Persie byl také potěšen zlepšením svého fyzického stavu a způsobem, jakým ho dokázal využít proti Saints.

„Posledních pár týdnů se cítím opravdu dobře. Mohu dělat mnohem víc náběhů a mohu je dělat pořád dokola. Měl jsem pocit, že se to blíží. Minulý týden jsem si v zápase se Stoke říkal, že se cítím svěže, ale i přesto mi nevyšlo vše, jak bych si představoval. Za včerejšek můžeme být šťastní a já jsem samozřejmě také. Nyní můžu hrát klidně devadesát minut a pokaždé je to lepší. V posledních minutách mi nedochází dech a to je to, co od sebe chcete. Pak už góly, asistence a výhry přijdou. Musím jen pokračovat a víc hrát.

V těchto utkáních je to kvalita, co přináší vítězství. Po mém druhém gólu jsme stále museli hrát proti silnému soupeři. Víte, že Southampton si vytvoří šance, protože to je dobrý tým, ale my jsme si také nevedli špatně. Máme naprosto fantastického gólmana, skvělou obrannou čtveřici nebo pětici a včera jsme si všichni vedli opravdu dobře.

Příští zápas je proti Liverpoolu a na ten se teď budeme soustředit. Jsme šťastní, že máme několik výher v řadě a tento trend musíme udržet.“

Van Persie také ocenil fanoušky na ochozech, kteří podle něj vytvářeli výbornou atmosféru.

„Byli naprosto úžasní. Cítil jsem, že to je jako za starých časů, jako před dvěma lety. Byl to speciální večer a oni byli neuvěřitelní. Chtěl bych jim poděkovat, protože vím, že cestovali přes celou Anglii, někteří možná z ciziny. To je dlouhá cesta, takže děkuji všem, že přišli – byli jste absolutně úžasní.

Můj první zápas proti Southamptonu za United před dvěma roky byl pro mě speciální, ale ten včerejší byl také dobrý.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!