03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

VIDEO: Srovnání zápasů proti Hullu a Crystal Palace

V tomto článku se vrátím k naším předchozím zápasům proti Hullu City a Crystal Palace. Především si ukážeme nejzásadnější rozdíly v těchto dvou zápasech.

ander HerreraTo nejdůležitější uvidíte na videu, ale pro jistotu tyto dva zápasy ještě připomenu. Hodne jsem toho už napsal v pozápasových článcích „pohledem ďábla“, ale chtěl jsem to ukázat i na videu, takže jsem se seznámil s několika novými programy a vrhl jsem se na to.

Jenom ve zkratce připomenu obě tato utkání. Obě mužstva přijela bránit, jejich cíl byl udržet bezbrankovou remízu, případně skórovat z protiútoku či standartní situace. Při ztrátě míče vytvořily dvě obrané linie a všichni hráči poctivě bránili. Zároveň se ovšem nikam nehnali, takže naší obranu téměř neohrozili.

Náš úkol byl tedy jasný. Potřebovali jsme prorazit hluboký blok a dostat se do střeleckých příležitostí. Rozdíl v obou zápasech bude na videu jasně viditelný. Sice jsem to očekával mnohem lepší, ale zjistil jsem, že spoustu věcí budu muset ještě dopilovat, protože tohle video je celkem vzdálené od mé původní představy. Nicméně to nejdůležitější tam uvidíte a pravděpodobně úplně každý si všimne diametrálně odlišné hry.

Na závěr bych chtěl upozornit, že cílem článku nebylo shodit práci Fellainiho, který v letošní sezoně podává velmi dobré výkony, ale poukázání na jeho nesprávné využívání. Fella vybojuje spoustu míčů a je také nepříjemný v útočné fázi, ale na pozici středního záložníka mu schází to nejdůležitější – rychlé a správné vyhodnocení situace kam by měla jít přihrávka a poté jí také přesně provést. Na tomhle se zakládá úplně vše. Pokud míč nebudeme rychle posouvat, tak zápasů jako s Crystal Palace bude mnohem více. Budeme mít tedy optickou převahu, která ovšem k ničemu nepovede. Fellaini nám toho může hodně dát, ale Van Gaal ho stejně jako předtím Moyes nevyužívá správně. Uprostřed zálohy se totiž naprosto zabíjí jeho útočný potenciál. Samozřejmě například proti Hullu nebo Stoke to fungovalo, jenže to na hřišti nebyl Di Maria a Herrera zaujmul ofenzivnější pozici, takže se Fella nemusel starat o tvorbu hry. Jak fungoval náš přechod do útoku jsme mohli vidět v několika zápasech bez Herrery a já jsem vybral situace pouze z těchto dvou zápasů, protože oba týmy přijely bránit.

 

Na závěr bych chtěl ještě poprosit, jestli někdo umí trochu s videi a byl by mi ochotný pomoct, tak ať se ozve do komentářů, na devilpage facebook nebo kamkoliv jinam, kde najde můj kontakt. Budu rád za jakoukoli pomoc, díky 🙂


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!