28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které nám ukázal zápas: Stoke City

Podívejme se, co nám ukázal zápas Manchesteru United se Stoke City, ve kterém hráči týmu z Old Trafford porazili tým Marka Hughese 2:1.rojo_win

1. Michael Carrick je pro United velmi důležitým hráčem

Není náhoda, že United vyhráli v řadě čtyři utkání ze čtyř poté, co se Michael Carrick vrátil z marodky a nastoupil v základu. Není to ten typ hráče, který by vlétal do osobních soubojů nebo hrál tak tvrdě, že by se jej protihráči báli. Ovšem jeho klid a rozvaha ve středu pole je k nezaplacení. Právě díky jeho osobě se Van Gaal nemusel obávat o vývoj zápasu ve chvíli, kdy nám chyběly dvě hlavní opory – Wayne Rooney a Ángel Di María. Je diskutabilní, zda by tyto zápasy dopadly tak, jak dopadly, bez přítomnosti Michaela Carricka.

 

2. Fellainiho forma nepřestává růst

Přestupem do Manchesteru United se Marouane Fellaini neproměnil ze dne na den ve špatného hráče. Nicméně to byl až Van Gaal, kdo přišel na to, jak využít všechny atributy tohoto Belgičana. United profitují ve středu pole z jeho fyzických dispozic a při útocích z jeho náběhů na zadní tyč. Díky takovému náběhu vstřelil Belgičan svůj první gól na Old Trafford v zápase se Stoke a podobným náběhem dopomohl ke gólu Antonia Valencii do sítě Arsenalu.

 

3. David De Gea může být nejlepším na světě

Pokud si David udrží formu, jakou momentálně disponuje, pak brzy přijde den, kdy budeme moct říci, že je naprosto nejlepším gólmanem na světě. Jeho zákrok při pokusu Mameho Dioufa v samém závěru zápasu s Potters zachránil United tři body. Bylo to ještě působivější z toho důvodu, že po celý zápas neměl De Gea téměř žádnou práci.

 

4. Marcos Rojo a Chris Smalling vytvořili solidní obrannou dvojici

Van Gaal v této sezóně vyzkoušel v defenzivě již mnoho různých variant. Ale až Chris Smalling a Marcos Rojo vytvořili dobře fungující stoperskou dvojici. Spolu odehráli celkem čtyři zápasy, z toho ve dvou United dosáhli na vítězství, jedenkrát remizovali a jednou prohráli. Porážka přišla v utkání se City, kdy byl Smalling vyloučen. Remíza pak s Chelsea, kdy byl nerozhodný stav za daných podmínek pozitivní výsledek. Obzvláště Chris Smalling pak podal proti Stoke velmi dobrý výkon, což je po jeho vyloučení v městském derby skvělá zpráva.

 

5. James Wilson využil svou příležitost

James Wilson musel čekat dlouhou dobu, než mohl nastoupit ke svému druhému startu v základní sestavě Manchesteru United. V tomto utkání musel nahradit zraněného Waynea Rooneyho a svou šanci teprve 19ti letý James využil. V prvním poločase toho moc nepředvedl, jelikož se přizpůsoboval své nové roli útočníka hrajícího hlouběji v poli. Po přestávce však dostal více prostoru a nejednou ohrozil bránu Potters. Se svou děsivou rychlostí může Van Gaalovi nabídnout něco víc, nežli ostatní útočníci.

Zdroj: MEN


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!