05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Stoke City

Hráči United měli za úkol vydolovat z dvou za sebou jdoucích domácích utkání 6 bodů, což se po infarktovém závěru nakonec i podařilo. Přeji příjemné čtení a vyzývám vás ke slušnosti v diskuzi, která zajisté bude následovat a obsahovat i nesouhlasné názory, jelikož se jedná o můj subjektivní pohled na výkony jednotlivých hráčů ve včerejším střetnutí.

 

De Gea1David De Gea – 6,5

Naše gólmanská jednička měla v tomto zápase o něco méně práce. Letěly na něj všehovšudy 4 střely. Jedna jej překonala, když se zpoza velkého vápna trefil N´Zonzi tak šikovně, že přes hradbu těl De Gea nemohl správně zareagovat a na míč nedosáhl. Ke konci předvedl velmi pěkný zákrok, kdy stál při standartce na svém místě a zabránil tak hlavičce, která měla parametry na to, aby zápas vyrovnala. A když nemohl bůh, dal tam čerta Ashleyho, který bude figurovat v nočních můrách nešťastného bývalého ďábla Mameho Dioufa ještě hodně nocí.

 

ValenciaAntonio Valencia – 6,5

Tony se sžívá s rolí pravého wingbacka čím dál lépe, což je skvělá zpráva, protože Rafael nikdy deset zápasů v řadě neodehraje. Svědčí mu spolupráce s Fellainim a v tomto zápase podnikal velmi zajímavé ofenzivní výlety. Ukázal pár povedených kliček a jeho dravost dala vzpomenout na toho Antonia, který byl hodnocen jako nejlepší křídelník sezóny pár let zpět. Ke chvále mu také můžeme přičíst 3 čisté zákroky a 2 přerušení soupeřových akcí.

 

 

Smalling1Chris Smalling – 7,5

Už dlouho jsem v naší obraně neviděl tak dobrý výkon jako právě od Chrise, kterého chtěla většina fans poslat do vyhnanství poté, co se nesmyslně vykartoval v zápase proti City. Je až neuvěřitelné, jak se zvedl a jak sebevědomě působil. Jako leader obrany, byl velmi tvrdý a přesto čistý, nedopustil se jediného faulu a prohrál jediný hlavičkový souboj z šesti, které podstoupil. Předvedl dokonce i ofenzivní výpad do vápna, o něco podobného se pokoušel i jeho kolega Rojo, se kterým tvoří opravdu zajímavé dynamické defenzivní duo.

 

Rojo1Marcos Rojo – 6

Tento mladý argentinský brousek je opravdu zajímavým typem obránce. Všiml jsem si, že brání hodně vysunutě, málokdy ho uvidíte udělat zákrok ve vápně. S Youngem a Carrickem v těsné blízkosti si mohl dovolit hrát jakéhosi levostředového beka s možností zakládat útoky. Je celkem dechberoucí, že se pokusil o 83 příhrávek, mnoho z nich samozřejmě s ofenzivními úmysly. Co už tak pěkné není, je fakt, že 10 z nich se mu nepovedlo, čímž se řadil k hráčům, kteří nejčastěji darovali míče soupeři.

 

Young1Ashley Young – 7,5 MOTM

Levý wingback je taky velmi dobře zdvojený post. Když nemůže Luke Shaw, nastoupí “místní oslavovanec“ Ashley Young. Jeho přítomnost na hřišti byla nevídaná. Stejně jako sebevědomí a diktativní komunikace s týmem. Přece jen, patří mezi ty zkušenější mazáky. Předvedl kus obranné práce, vyhrál i přes svou výškovou indispozici 3 hlavičkové souboje a bavil kličkami u vápna, kde dostával poměrně slušnou porci přihrávek od Roja, Maty či Herrery. Čím opět nebavil, to si domyslí každý sám. Kdyby Ash uměl centrovat tak dobře, jak jeho japonský jmenovec házet Pokébally, byl by jedním z trumfů našeho týmu a padala by spousta gólů. Bohužel realita je taková, že ofenzivní situace vyhodnocuje stále poměrně mizerně, čemuž budíž svědkem statistika přesnosti jeho centrů, která se včera vyšplhala na závratných 30%. Třešničku si ovšem schovával až na konec zápasu. Vychytal 666% šanci na srovnání chudákovi Mamemu Dioufovi na brankové čáře jako největší mazák, a za dva body vděčíme paradoxně asi právě jemu.

 

Carrick1Michael Carrick – 6

Carras je zlatý člověk. Neremcá a poctivě odehraje tu nejčernější, nejméně záživnou práci na pomezí defenzivního středopolaře a středního obránce. Ze své pozice taky velmi dobře jistí ofenzivní hráče a dává jim klid a přesnou rozehrávku. Málokdo ho dokáže docenit, ale bez něj není náš tým tolik kompaktní. Ve včerejším zápase nebyl vidět tolik, jako ostatní spoluhráči, ale to od něj nikdo nechce a snad ani nečeká. Od něj se čeká jistota, což s 93% přesností přihrávek naprosto splňuje.

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 7

Tento urostlý Belgičan je opravdovým archetypem hráče, který asi nesnese srovnání s žádným jiným fotbalistou na světě. Pokud dobře využívá svůj fyzický fond, má to soupěř blbé. Když se mu zrovna chtělo a byl 100% soustředěn, odebíral jeden míč za druhým, zastavil bezpočet akcí a dařilo se mu i v napadání a následnému zakládání útoků. Stejně dobře se zapojoval i do ofenzivní činnosti, LVG jej dle mého využívá mnohem lépe než Moyes, který ho v podstatě uvedl do světa velkého fotbalu. Dal krásnou hlavičku po centru Herrery, na kterou neměla obrana šanci. Na tu hlavičku si nabíhal asi 20 metrů sprintem, takže makat umí, (budu se opakovat) pokud se mu chce. Dostal se ještě do dvou slibných šancí, jednu mu zázračně zneškodnil Begović a druhou napálil při slibné šanci z cca 15 metrů do diváků. Ke konci zápasu jeho aktivita klesala, což je nepřípustné, protože se fotbalisté Stoke chystali k mohutnému závěrečnému tlaku a jen o fous jsme nepřišli o 2 body, které mohou na konci sezony znamenat rozdíl mezi hanbou a slibnou budoucností.

 

Mata1Juan Mata – 6,5

Juanito, moc milý člověk, hráč, který nejde na hřišti moc vidět, ale jeho produktivita z něj činí opravdu důležitého hráče. Nevím jak to dělá, ale snad v každém zápase si připíše gól či asistenci. V každém zápase však také negativně vynikne jeho defenzivní práce, obcházet hráče se mu včera také nedařilo a nějakou pořádnou šanci také nevytvořil, přičemž tento atribut je u něj zásadní. On má být dvorním nahrávačem Robinu Van Persiemu, ale jejich interakce silně pokulhává. Jeho jedinou střelou na bránu a zároveň i gólem byl přetažený centr skoro až od postranní čáry, který nakonec Rojo netečoval, ikdyž se k tomu při oslavě hlásil. V 92´ jej vystřídal Januzaj.

 

Herrera1Ander Herrera – 6,5

Naše první letní posila do zálohy je velmi šikovným a chytrým hráčem, který se neustále snaží vymýšlet odvážné přihrávky, což se také odrazuje na jeho na první pohled chabé úspěšnosti, cca 75%. Na rozdíl od jeho nižšího španělského kolegy se však také dokáže angažovat v tvrdé obranné práci, získat míče a dokonce patřil k nejčastěji fauljícím, ale snad i faulovaným hráčům United. Ve včerejším zápase si připsal asistenci za krásný protažený centr, na který si naskočil po rozběhu Fellaini a otevřel tak skóre zápasu. Mohl dát gól na začátku zápasu, kdy mu přihrál do vyložené šance Robin Van Persie, ale přestřelil branku ze vzdálenosti cca deseti metrů. V 86´ jej vystřídal Fletcher.

 

Wilson1James Wilson – 6,5

Napadání, rychlost, kličky, drzost, ale také neuváženost. To je ve zkratce včerejší působení našeho velmi mladého debutanta v základní sestavě. Je na něm poznat všechny typické aspekty nevybroušeného diamantu. Někdo může namítat, že Rooney v jeho věku už děsil obrany celé Evropy, ale podle mého úsudku Jamese čeká podobná budoucnost, a to poměrně brzy. Chápu, proč dostal přednost před Welbeckem. Jeho tempo na míči včera bylo děsivé, takový tah od hrotového útočníka v United nepamatuji od dob Tevéze či Rooneyho ještě s číslem 8 na drese. Mohl se stát hrdinou, když se vysmál celé obraně Stoke a objevil se před brankou z pravé strany, kterou však nepochopitelně minul, když vezmu v potaz to, jaké góly dává za rezervu. O to víc hořký je fakt, že místo zakončení mohl přihrát samotnému RVP a zápas bychom měli v kapse. V 78´ jej vystřídal Falcao.

 

VanPersie1Robin Van Persie – 6,5

Pánové a dámy, Robin Van Persie makal! Rozhodně to byl jeho nejlepší a nejtýmovější výkon v této sezoně. S míčem se dostal do kontaktu snad třícetkrát, což je u něj naprosto nevídaný jev. Srdnatě se bil o míče, pomáhal v obraně, působil kolem vápna soupeře velmi rychle, mrštně a byl celkově velmi nebezpečný. To vše zhruba do 70´, poté se ze hry lehce vytratil. Nicméně, to, co bychom od hrotového útočníka čekali – střely, se od něj dnes téměř nekonalo. Jednou si naskočil v bizarní poloze na centr, čímž bránu rozhodně ohrozit nemohl a jeden pokus mu byl zblokován. Za dnešní výkon si zasloužil gól, ale spoluhráči mu v tomto nešli naproti.

 

Střídající hráči

 

Falcao1Radamel Falcao – nehodnocen

Radamel byl poslán do hry v 78´ za debutanta Jamese Wilsona, ať se trošku oťuká. Bohužel se do zápasu dostal zrovna na chvíle, kdy hráči Stoke tlačili a neměl tolik možností zapojení do hry, až na pár ofenzivních brejků, na které není stavěný. Herrera na něj vyslal zajímavý centr, který jen těsně minul hlavou.

 

 

Fletcher1Darren Fletcher – nehodnocen

Byl poslán na hřiště skoro až v nastavení za Herreru, nejen aby uklidnil hru, ale také z toho důvodu, že nad Anderem už nějakou dobu visela hrozba druhé žluté karty. Připsal si pár přihrávek, pokaženou kličku a prohraný souboj o míč, víc za těch pár minut ani stihnout nemohl.

 

 

Januzaj1Adnan Januzaj – nehodnocen

Čistě taktické střídání zaměřené na úlevu tlaku v nastavení, která se moc nekonala, naopak jsme trnuli až do konce. Ani jednou se nesešel s míčem.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!