27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Young chce zimní sérii výher

Ashley Young věří, že rušné prosincové období může pomoci Manchesteru United ještě zvýšit tempo, takže se tým Louise van Gaala pokusí napodobit zimní série výher, které se v předchozích letech dařily rudým ďáblům uskutečnit.

young

Návštěva Stoke City na Old Trafford – první zápas Premier League uprostřed týdne – je jedním ze šesti utkání tohoto měsíce, ale Young si vychutnává tuto porci zápasů navíc a jako cíl si vystavil tři po sobě jdoucí vítězství, aby tak s novým nábojem mohl vyrazit směr Nový rok.

„Toto byl vždycky čas, kdy týmy United sílily a mířily na čelo tabulky. Radši vždy miřte nahoru, než si jen kontrolovat současnou pozici. Doufáme, že po Vánocích budeme silnější a budeme tak připraveni na zbytek sezóny.

Když hrajete v tomto čase, ke konci dne bývá chladno, ale stejně jdete hrát, protože to je to, co každý hráč chce. Každý chce hrát a hlavně vyhrát. Čekají nás těžké zápasy a každý chce být v základní jedenáctce. Kdybyste viděli náš trénink, viděli byste, jak se chce každý dostat do sestavy a hrát.“

Jak se United sebejistě posunuli na čtvrtou příčku, cítí Young, že domácí střetnutí se Stoke bude představovat další výzvu a to kvůli tomu, že poslední utkání se Stoke prohráli Reds v únoru 2:1 na jejich hřišti. Devětadvacetiletý hráč od nich očekává defenzivnější pojetí hry, ale zároveň věří, že velké množství útočného talentu United zajistí, že Potters pojedou domů s prázdnýma rukama.

„V minulé sezóně se jim tu dařilo dobře (vedli, ale prohráli 3:2), což bylo pro nás zklamáním, ale tento rok možná přijdou a budou hrát podobně jako ostatní týmy s co nejvíce hráči za míčem. Je na nás, abychom prorazili jejich obranu, ale to není nic nového. Ukázali jsme, že můžeme potrápit jakýkoliv tým a jsem si jistý, že to můžeme udělat i dnes a získat tři body.“

Young nahradil zraněného Luka Shawa v utkání s Arsenalem a při svém návratu prokázal velkou univerzálnost, když tento Angličan vyplnil mezeru na levé straně obrany. Bývalý křídelník nemá žádné výčitky vůči van Gaalovi, i když ho staví na odlišnou pozici a snaží se přizpůsobit potřebám týmu.

„Pro hráče je jakékoliv zranění vždy těžké a u mě není žádný rozdíl. Vidět kluky jít na trénink a vědět, že vy můžete být zatím jen v posilovně, je obtížné, ale doufejme, musím to zaťukat, že jsou zranění za mnou a teď se můžu plně koncentrovat na hraní fotbalu a být součástí týmu.

Dal jsem si cíle do začátku sezóny, ale moje zranění je odsunulo do pozadí. Nyní se jen soustředím na to, abych mohl být s týmem týden co týden; doufám, že v základní sestavě a pak uvidím, co dál.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!