Akadémia

U21: Southampton – United 1:0

Manchester United U21 si pripísal len druhú prehru v tejto ligovej sezóne proti domácemu Southamptonu U21, ktorému podľahol 1:0.

evans

Jonny Evans odohral celých 90. minút, čo je obrovské plus pre jeho návrat, ale Ryan Seager gólom v nadstavenom čase, zaistil všetky tri body pre svoj klub.

Marnick Vermijl pri neprítomnosti Toma Thorpa obsadil kraj obrany V strede nastúpili Donald Love s Jonnym Evansom. Tí však počas rozkúskovaného prvého polčasu neboli veľmi ohrozovaní domácimi hráčmi. O prvú strelu v zápase sa postaral Ryan Seager, ktorého pokus vytesnil nad bránu Donald Love.

Jediný ozajstný zákrok prvého polčasu prišiel v 39. minúte, keď strelu Willa Keana dokázal zastaviť Paulo Gazzaniga. United proti Gazzanigovi zlyhali ešte niekoľko krát. Postupne sa nedokázal presadiť Liam Grimshaw, po dobrej práci Keana, a ani James Weir, ktorý zastupoval na mieste chorého Harropa. Jeho slabú strelu poľahky schoval v náručí argentínsky brankár.

Len zázračný odkop Evansa z bránkovej čiary zabránil tomu, aby sa po centri McQueena hlavou presadil Seager. Ben Amos si potom umne dokázal poradiť s dorážkou Rowea z krátkej vzdialenosti. Domáci neustále hrozili a voľný kop Turgetta pohladil brvno Amosovej brány.

Keď sľubnú štandardnú situáciu nevyužil Andreas Pereira, prišiel trest zo strany „svätých“. Aktívny Seager preukázal svoje strelecké schopnosti a prekonal bezmocného Amosa. 1:0. V nadstavenom čase tak rozhodol o výhre domácich, ktorí sa v tabuľke bodovo dotiahli na vedúci Manchester United.