03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Michael Carrick: Van Persieho forma z nás opět udělá postrach pro ostatní

Záložník Rudých ďáblů Michael Carrick prohlásil, že návrat staré dobré formy Robina van Persieho může zase udělat z Manchesteru United postrach pro ostatní týmy Premier League.

carrick

Van Persie dokonal nádherným gólem sobotní vítězství nad Hullem. V tomto utkání podali United zatím zřejmě nejlepší výkon aktuální sezony, na čemž se shodla řada fanoušků i fotbalových odborníků.

Holandský útočník od svého návratu z mistrovství světa v Brazílii působí v zápasech poněkud rozpačitě, což se v plné nahotě ukázalo v zápase na Arsenalu, kde mu statistici napočítali pouhých 13!!! doteků s míčem, za což byl naprosto po právu kritizován.

Nicméně týden od zmíněného zápasu s Arsenalem utekl jako voda a na van Persiem byl v následujícím zápase s Hullem vidět neskutečný rozdíl. Najednou jako by to byl starý dobrý van Persie, kterého fanoušci United znají od jeho příchodu na Old Trafford. Nabízel se spoluhráčům do kombinace, efektivněji si hledal prostor pro zakončení, připravil nahrávkou gól Rooneymu a nakonec sám utěšenou dělovkou do horního rohu nedal McGregorovi šanci, čím zvýšil na konečných 3-0 z našeho pohledu. Snad tím tak začal splácet van Gaalovu důvěru, který ho i přes jeho značně nevýrazné výkony stavěl na hrot útoku.

Všichni jsme byli mnohokrát kritizováni,“ prohlásil Carrick. „Je to věc, se kterou se prostě musíme vyrovnat. Nejlepší způsob, jak na kritiku odpovědět, bylo podat top výkon proti HulluRobin dal nádherný gól a já doufám, že to znamená jen a pouze dobrý start do toho dlouhého běhu, který nás čeká v následujících týdnech.“

Když máte v týmu Robina, který skóroval, Wayna, který skóroval a Radamela, jež přišel na hřiště a dostal se do obrovské šance, kterou málem proměnil, všem musí být jasné, jak moc nebezpeční dopředu umíme být. A pokud se útočníci tohoto kalibru dostanou do top formy, každý tým se nás bude muset bát.

Výkony Robina a Wayna proti Hullu byly naprosto stejné s těmi, na které jsme všichni zvyklý z dob minulých a já doufám, že je budeme opět vídat v budoucnu.“

Vítězný zápas nad Hullem byl v pořadí již třetím vítězstvím pro United v řadě. Takováto šňůra zápasů se ďáblům povedla letos poprvé. Carrick však doufá, že rozhodně nebyla poslední a že se týmu opět podaří vzkřísit médii mnohokrát probíraný faktor strachu ze stadionu Old Trafford.

Myslím, že každý, kdo byl osobně přítomen na stadionu, musel vidět, že jsme podali opravdu dobrý výkon a dle mého názoru by tento zápas měl sloužit jako takový vzor standardu, který bychom chtěli a měli podávat v každém domácím zápase – být po celý zápas dominujícím týmem, který nakonec zvítězí. Bývalo tomu tak v minulosti, ale minulost je minulost, je to pryč. My se musíme snažit hrát nejlíp, jak umíme a vše se v lepší obrátí.“

To, že jsme dokázali porazit Arsenal na jeho hřišti, je pro nás skvělý výsledek, i přesto, že výkon rozhodně nebyl optimální. Byl to úplně jiný zápas, než proti Hullu, kde jsme byli celý zápas lepší a na konci pohodlně vyhráli. Věřím, že z obou zápasů si můžeme něco vzít do dalšího zápasu proti Stoke. Nedíváme se na nějakých 10 nebo 15 zápasů dopředu. Snažíme se jít zápas od zápasu a sbírat body.

Michael Carrick se také vyjádřil ke svému návratu po dlouhodobém zranění.

Byl to teprve můj třetí start za posledních sedm měsíců, ale cítil jsem se dobře. Se stoupající zápasovou praxí se moje herní pohoda a forma budou jen a jen lepšit,“ uzavřel Carrick.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!