19/06/2021

5 věcí, které nám ukázal zápas: Hull City

Podívejme se na 5 věcí, které nám ukázalo sobotní vítězství Manchesteru United nad Hull City na stadionu Old Trafford.Ander Herrera, Wayne Rooney, Marcos Rojo, Angel Di Maria - radování z gólu

United začínají vyhrávat zápasy s „lehčími“ soupeři

Na začátku sezóny čekala hráče United relativně lehká porce zápasů. Přes to však ztratili body v utkáních se Swansea, Sunderlandem, Burnley, Leicesterem a West Bromem. Během posledních tří zápasů to byly dva, ve kterých se očekávalo jasné vítězství – proti Crystal Palace a Hullu. Oba tyto zápasy United zvládli. Výhra 3:0 nad Hullem nám připomněla doby, kdy výkop v 15 hodin(u nás v 16h pozn.) v sobotu odpoledne znamenal vždy zisk tří bodů.

Van Gaal se nebojí změn v sestavě

Spousta manažerů by se po výhře nad Arsenalem snažila dělat jen minimum změn v sestavě. To ovšem není případ Van Gaala. Pěti člennou obranu vyměnil za klasické rozestavení se čtyřmi obránci. Tylera Blacketta a Paddyho McNaira nechal tentokrát pouze na lavičce. Když se pak chtěl Holanďan ujistit, že zápas skončí bez problémů, přesunul na poslední minuty Chrise Smallinga na pravý kraj obrany a Michaela Carricka na post stopera. Van Gaal od svých hráčů vyžaduje opravdu mnoho, včetně všestrannosti.

Robin van Persie na to stále má

Robin van Persie prožíval velmi těžké období. Po dlouhém létě spojeným s Mistrovství světa najednou nevypadal jako ten hráč, který přišel na Old Trafford v roce 2012 z Arsenalu. Jeho špatná forma dokonce vedla k tomu, že se začaly objevovat výzvy, aby v tomto zápase nastoupil na hrotu útoku Radamel Falcao, pokud by byl plně fit. Avšak svým gólem, který jako záblesk vyšel z jeho levé nohy nám Robin ukázal, že na to stále má. Jistě, v této sezóně nám toho moc nepředvedl, ale mezi světovou extra třídu prostě patří stále.

Ander Herdera dal Louisi van Gaalovi důvod k zamyšlení

Ander hrál naposledy velký zápas před měsícem proti West Bromu, kdy byl v poločase střídán. Od té doby léčil zlomené žebro a odehrál pouze jeden zápas za rezervu proti Blackburnu v úterý večer. Avšak ihned po té, co jako střídající hráč naskočil do zápasu proti Hullu, nám Ander ukázal, jakým skvělým hráčem je. Hlavně souhra s Matou a Rooneym je výtečná. Jeho cena 28 milionů liber, za kterou v létě přestoupil do rudé části Manchesteru, se tak zdá být zcela v pořádku. Angel Di Maria v úterý proti Stoke nenastoupí, to by mohla být pravděpodobně další šance pro Herreru. Další působivý výkon by pak byl silný argument k tomu, aby nastupoval každý týden.

Bude chvíli trvat, než nám Falcao předvede to nejlepší, co dovede

Radamel Falcao vynechal spoustu zápasů. V barvách United ještě nikdy neodehrál celých 90 minut a jeho start proti Hullu byl po více než měsíční pauze způsobené zraněním. V utkání mohl po skvělé akci s Matou skórovat, avšak trefil pouze Michaela Dawsona, jenž si lehl těsně před brankovou čáru a zabránil tím gólu. Je to příznačné pro hráče, kterému chybí zápasová zátěž a sebedůvěra. Je to něco, co překoná, pokud bude fit a naskočí zpět do zápasového kolotoče.

Zdroj: Manchester Evening News