LSC: Blackburn – United 0:5

9

Hráči Manchesteru United U21 porazili ve čtvrtfinále Lancashire Senior Cupu Blackburn Rovers U21 vysoko 5:0.

Trenér Manchesteru United U21 mohl využít služby některých hráčů z prvního týmu United. Po zranění se do sestavy vrátil obránce Jonny Evans, stejně tak jako španělský záložník Ander Herrera. V sestavě nastoupil i brankář Anders Lindegaard nebo záložník Adnan Januzaj. Hostující United vstoupili do utkání velmi aktivně a už v 15. minutě hry byli odměněni brankou. Na centr Saidy Janka si na přední tyč naběhl Will Keane, který otevřel skóre utkání – 0:1. V 26. minutě už to bylo od dvě branky, když zkrácený rohový kop Januzaj zahrál chytře na Andera Herreru a ten střelou z první nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:2. Na druhé straně sice mohl snížit Chris Brown nebo Devarn Green, ale byli to opět hosté, kterým se podařilo skórovat. Tři minuty před koncem se ujala střela Andrease Pereiry z hranice pokutového území – 0:3.

V druhém poločase United pokračovali ve své aktivitě a ačkoliv se neujaly střelecké pokusy Pearsona a Januzaje, další vstřelená branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 49. minutě se střelecky prosadil střídající Joe Rothwell, který nahradil zraněného Joshe Harropa. Manchester United pokračoval ve spanilé jízde a dostával se do dalších šancí. Blízko další branky byl Pearson, ale trefil pouze břevno. Na konečných 5:0 upravil v 80. minutě po nádherné kombinační souhře opět Joe Rothwell. Jedinou kaňkou na tomto zápase bylo zranění kapitána United Toma Thorpe, které utrpěl v záverečných minutách hry. United tak bez větších problémů postoupili do semifinále poháru, kde se střetnou s Wiganem.