15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které nám ukázal zápas: Arsenal

David+de+Gea+Manchester+United+v+Wigan+Athletic+2342YemN13UlManchester United se v tabulce posunul do první čtyřky po té, co v důležitém zápase porazil Arsenal na jeho půdě. Podívejme se na pět bodů, které nám podle zahraničních médií ukázal tento zápas.

Budoucnost Chrise Smallinga je v United

Chris započal týden slibem, že se hloupá chyba, jakou předvedl v utkání s městským rivalem již nebude opakovat. Přes to však fanoušci, kteří jej před zápasem s Arsenalem spatřili v základní sestavě nezůstali klidnými. Jak se později ukázalo, obavy se nenaplnily. Chris zápas zvládl a předvedl jistý výkon. Navíc také řídil mladší kolegy v obraně a ve druhém poločase skvěle pokryl svého bývalého spoluhráče Dannyho Welbecka.

 

Van Gaal prohlédl Wengera

Od prvního hvizdu hrát zataženě, pohlcovat všechen tlak a bleskovými protiútoky ničit soupeře – to byla typická hra Reds pod vedením Sira Alexe Fergusona při zápasech s Gunners u nich doma. Vypadá to, že současný manažer United rovněž nalezl způsob, jakým přelstít svůj francouzský protějšek a díky kterému dosáhl jeho tým na pozitivní výsledek. V prvních třiceti minutách si hosté vybrali velkou porci štěstí, po té už však vše takticky zvládli.

 

Umístění v TOP 4 je reálné

Liverpool klopýtá a Tottenham není ve své kůži, to by mohlo znamenat, že bude United stačit jen “slušná” úroveň výkonů, aby se na konci ligového ročníku objevili na pozici zajišťující účast v Lize Mistrů. Vítězství na hřištích soupeřů bojujících také o umístění v top 4 dodá nejen body, ale přidá i psychickou převahu. Toto vítězství se tedy může stát odrazovým můstkem směrem do Evropy.

Celkový počet zranění hráčů od začátku sezóny je okolo 40(!), i přes to jsou nyní United na 4. pozici v tabulce. To přece není vůbec špatné na tak neustále oslabený tým.

 

Robin van Persie by si měl odpočinout

Jedním z mála negativních aspektů v sobotním utkání byl výkon Robina van Persieho. Dříve se mu často dařilo umlčet fanoušky Arsenalu vstřeleným gólem nebo perfektní hrou, teď to ale vypadalo, že fanoušci umlčeli jeho. Holanďanovi se v této sezóně opravdu nedaří a na čele útoku působí  frustrovaně. James Wilson nedostal mnoho času, aby prokázal své dovednosti, ale jeho fyzické vlastnosti, nadšení a střelecký účet v zápasech za rezervu ukazují, že by si brzo zasloužil start v základní sestavě prvního týmu.

 

Manchester United potřebuje Davida De Geu

Těžko spočítat, kolikrát už v této sezóně zachránil mladý Španěl svůj tým. V zápase s Arsenalem to nebylo jiné a opět působil jako nepřekonatelná překážka. Jediný Olivier Giroud dokázal Davida překonat, jenže tento gól jde na vrub obráncům. Louis van Gaal po zápase na tiskové konferenci řekl, že se De Gea ještě může zlepšovat a rozvíjet. Ovšem po výkonech, které tuto sezónu předvádí, je těžké si představit, co tato slova znamenají, jelikož už teď patří mladý Španěl mezi nejlepší gólmany planety.  

Zdroj: MEN, Devilpage.pl


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!