Rooney chváli herný plán proti Arsenalu

Wayne Rooney verí, že jeho spoluhráči dokázali stratégiu Louisa van Gaala splniť do bodky, čím si zabezpečili víťazstvo 2-1 nad Arsenalom.

rooney_02

Červení diabli sa rozhodli hrať na protiútoky a boli nútení brániť počas dlhých chvíľ zápasu. Potom však v druhom polčase otvorili skóre vďaka vlastnému gólu Kierana Gibbsa. Dielo dokonal Rooney svojim lobom ponad Emiliana Martineza po brejkovej situácii.

Náskok však stiahol v piatej minúte predĺženia Olivier Giroud, United si ale vedenie ustrážili a zaznamenali tak víťazstvo, ktoré im určite dodá aj viac psychických síl. Rooney bol po zápase doslova nadšený z výkonu svojho tímu, čo dal najavo vo svojom rozhovore.

„Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo,“ povedal Wayne. „Odvracali sme ťažký nápor, najmä v prvom polčase a vedeli sme, že môžeme udrieť z protiútokov, vedeli sme že sú v tomto zraniteľní a tak sme to využili.

„Pokúšali sme však aj našu šťastenu, podržal nás fantastický gólman, no udreli sme dvomi gólmi. Bol to celkom ťažký zápas, súper držal loptu, no my sme prerazili z protiútokov, čo bolo naším taktickým plánom.

„Vedeli sme tiež, že do obrany musíme poslať čo najviac hráčov, preto sme dozadu postavili piatich. Skúsenosť mali na ihrisku prejaviť ja, Michael a Fellaini v strede poľa, mali sme ochrániť obrannú päticu a cítil som, že sa nám to miestami aj darilo.

„Potom sme vedeli, že vpredu máme nohy Robina (van Persieho), Ángela (di Maríu) a mňa do brejkov, čo splnilo svoj efekt v druhom polčase.

United sa posunuli na štvrté miesto tabuľky Premier League a strácajú 13 bodov na vedúcu Chelsea pred dôležitou zimou fázou. Rooney ale nechcel lietať v oblakoch a zdôraznil, že je sústredený na zisk šiestich bodov z nasledujúcich dvoch domácich zápasov proti Hull City a Stoke City.

„Zápasy berieme rad radom,“ zdôraznil kapitán United. „Z našej strany bol štart do sezóny dosť ľahostajný a teraz len dúfame v šnúru vydarených zápasov. Našu pozíciu budeme hodnotiť po Vianociach.

„Čakajú nás dva domáce zápasy v rade a cítime, že by sme mali v obidvoch bodovať naplno. Chceme sa pokúsiť naštartovať sa do tempa pred príchodom Nového roka a zápas proti Arsenalu mal pre nás obrovský význam v tomto smere.“

Zdroj: manutd.com