15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnotenie: Arsenal Londýn – Manchester United

Omlouváme se za zpožděné hodnocení, po zápase se mohutně oslavovalo v sektoru Red Army Brno až do nočních hodin, prosíme tak čtenáře Devilpage o pochopení a přejeme příjemné čtení. (Extrasensual)

 

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 8,5 MOTM

Naše brankářská jednička byla opět hlavním strůjcem úspěchu Rudých Ďáblů. Nejen že se opravdu zlepšil v dirigování obrany, ale vytáhl se 8 zákroky, což není malé číslo. Někdo může namítat, že většina střel šla do něj, jenže mnoho z nich viděl pozdě přes skrumáž těl a místo toho, aby míče boxoval před sebe a dával tak šanci na dorážky, lapil je vždy do rukou a mohl tak rozehrát rychlé protiútoky, díky kterým jsme dnes vyhráli zápas. Mimochodem, rozehrávku má parádní. Nejlepší gólman planety momentálně?

 

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – 7,5

Po tom, co předvedl v zápase proti City, měl pro něj tento zápas znamenat pokus o udobření fanoušků a to se mu podařilo opravdu skvěle. Chris předvedl obrovské množství prvotřídních zákroků, přerušení akcí, čistil, co se dalo a jediný faul si připsal v půlce hřiště, kdy profesionálně zastavil slibně se rozvíjející akci Gunners. Dokonce byl jediným nebezpečím po našich rohových kopech, v jedné velké šanci u pravé tyče netrefil pořádně míč, který by při razanci jeho kopu měl na to, aby skončil v síti. Celkově výborný výkon, kéž by toto předváděl zápas co zápas.

 

McNairPaddy McNair – 6

Měl v tomto zápase své lepší i slabší chvilky. Líbila se mi na něm jeho aktivita, poziční hra, lehkost, s jakou vyvážel míče, čímž odkazuje na to, že je původně středním záložníkem. Zblokoval 2 nebezpečné střely ke konci zápasu a ustál se zbytkem obrany závěrečný mohutný tlak, až na jednu kaňku, kdy mu utekl Giroud a zavěsil nechytatelnou točenou pumelici pod víko.

 

Tyler Blackett hodnoceníTyler Blackett – 5,5

Předvedl podobný výkon jako jeho stejně mladý kolega na levém kraji dnes tříclenné střední obrany, ikdyž občas jeho výkon kazila ležérnost, laxní přístup. Podobně jako on předvedl poměrně vysoké množství nepovedených nákopů na křídlo. Za zmínku stojí 2 kličky, které si dovolil a vyšly mu, ale také nepochopitelný kolaps, kdy na začátku druhého poločasu místo odkopu míče nahrál po zemi do vlastního vápna, kde v tu chvíli byli 3 hráči soupeře.

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 6

Nedát Antonio se štěstím první gól utkání (který byl nakonec uznán jako vlastní gól Gibbse), neměl by tak “vysokou“ známku. Jeho aktivita v prvním poločase byla poměrně obskurní, jako by tam nebyl, několikrát jsem si všiml, jak vyklusává, místo toho, aby napadal hráče s míčem. V druhém poločase se jeho hra, jak je již zvykem, výrazně zlepšila, zastavil velké množství akcí čistým způsobem a utvořil spolu se Smallingem, Carrickem a Fellainim neprostupnou zeď.

 

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – nehodnocen

Luke si moc nezahrál. Oxlade-Chemberlain mu už v 8´ nechtěně přišlápl kotník k zemi, což se snažil rozběhat, ale nešlo to dál, a tak v 18´ předal svůj post velkému oblíbenci Devilpage, Ashleymu Youngovi.

 

 

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 7

Podobně jako Antonio, i on byl muž dvou poločasů. V tom prvním mizérie, špatná poziční hra, nulová kombinace, příliš mnoho ztracených míčů a z toho plynoucích protiútoků. V tom druhém se z něj stalo bránící monstrum, stal u zrodu vítězné branky, hýřil energií a čistou tvrdostí (až na pár pro něj typických loktů a zápasnických chvatů spíše v útočné fázi), zastavoval jednu akci za druhou a byl jedním z pilířů dnešního vítězství.

 

Michael Carrick hodnoceníMichael Carrick – 6,5

Předvedl poměrně konzistentní výkon na pomezí střední zálohy a obrany, zblokoval 2 nebezpečné střely, byl velice klidný na míči, což se v tomto vyhecovaném zápase hodilo. Za všimnutí stojí poměrně malé množství přihrávek. Bývaly zápasy, kdy atakoval hranici 100 přihrávek za zápas, dnes jich bylo pouhých 24, z toho 19 úspěšných, což bylo také dáno charakterem tohoto utkání a jeho rolí na hřišti. Nicméně, ukazuje se, že s ním na hřišti nedostáváme tolik branek a obrana působí mnohem koncentrovaněji. Stále je velmi platným hráčem.

 

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 7

Náš kapitán předvedl svůj typický výkon, kdy nejde většinu zápasu moc vidět a pak se zjeví v gólové šanci a promění ji. Luxusní dloubák přes gólmana z protiútoku, jev charakteristický pro Fergieho United, kapla slzička nostalgie. Obecně vzato, v protiútocích byl nejaktivnější, vyslal Di Maríu samotného na gólmana, překvapil svou rychlostí a nebýt špatně posouzeného postavení mimo hru ke konci zápasu, mohl spolu s RVP zařídit další gól, protože proti nim dvěma stál jen vyplašený Monreál. K jeho hodnocení přidám ještě jednu perlu na pomezí sci-fi a halucinace, obehrál ho kličkou Per Mertesacker.

 

Angel Di Maria hodnoceníAngel Di María – 6

První to špatné. Mnohokrát ztratil míč nepovedenou kličkou, napočítal jsem mu asi 5 takovýchto momentů. Některé z těchto ztrát se odehrály v nastavení druhého poločasu, kdy jsme potřebovali držet míč, což vedlo k drtivému tlaku domácích. Což si asi uvědomil, protože poté v 97´ předvedl kus hnusu, který si dovezl z La Ligy, a to předstírání zranění, a to i poté, co ho protihráč zvedl na nohy. Jakkoli nám to pomohlo zničit finální tlak v nastavení, tyto excesy u našich hráčů nechci vidět, ale s návalem jižanských hračů si asi budeme muset zvykat. Měl na noze pojišťovací třetí gól, kdy ho Rooney luxusně vyslal na půlce hřiště samotného vstříc gólmanovi, kterého přehodil, ale branku minul. I přesto však byl v útoku platný, taktika protiútoku mu sedí jak ušitá, vyslal zajímavou křižnou střelu z hranice velkého vápna, která těsně minula levou tyč a připsal si asistenci na Rooneyho gól.

 

Robin van Persie hodnoceníRobin Van Persie – 4

Nerad hovořím o našich hráčích v negativní rovině, ale zde nemám jinou možnost. Lepší na pozici strikera byl snad i Diego Forlán 10 let zpět. Uvedu zde můj zápis, který jsem si vedl během utkání, ten bude hovořit za vše. Offside, zabil akci 3´, zabil akci 18´, roh na nic, druhý poločas nic, střídání za Wilsona 75´. Tečka.

 

 

 

Střídající hráči:

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 6

Nastoupil za zraněného Shawa už v 18´. Předvedl hezkou křídelní hru, dobře tahal míč a byl jedním z našich nejnebezpečnějších hráčů u vápna soupeře. Po jeho centru padl náš první gól. Jednou také připomněl své mistrovství v disciplíně jménem diving, jinak by to ani nebyl on.

 

 

James Wilson hodnoceníJames Wilson – 7

Opět toho převedl za 20 minut více než RvP za celý zápas, kterého vystřídal v 75´. Byl vidět úplně všude, dokonce i na krajním beku, kde zkušeně zastavoval akce soupeře, které pak přetavoval v naše protiútoky. Je opravdu rychlý na míči, podařilo se mu s ním přesprintovat celé hřiště přes asi 4 hráče Gunners. Má dobrý kombinační cit a umí šance vytvářet i se do nich následně sám hrnout. Naše útočná činnost po jeho příchodu zvýšila svou atraktivitu a nebezpečnost o nejméně 100%. Za zmínku stojí nádherný přesný dlouhý pass na AdM, místo obranného odkopu nazdářbůh.

 

Darren Fletcher hodnoceníDarren Fletcher – nehodnocen

LVG sáhnul k taktickému střídání, kdy na nastavení stáhnul chudáka Ashleyho a nasadil tam zkušeného skotského bořiče šancí. Ten se prakticky dostal do hry jen třikrát, kdy převedl jeden obranný zákrok a dvě uklidňovací přihrávky ve středu hřiště.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!