20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s: Matthew Willock

Robin van Persie nebyl jediným hráčem Arsenalu, který v roce 2012 odešel do Manchesteru United. United tehdy z Arsenalu získali i mladého záložníka Matthewa Willocka.

matthew_willock

18letý záložník předvádí v akademii Manchesteru United skvělé výkony a není divu, že už nastoupil také za tým U21.

Jak se zrodil tvůj přesun do Manchesteru United?
Jako školák jsem působil v Arsenalu, ale v 15 letech mě uvolnili. Měl jsem několik zkoušek v jiných klubech, včetně Readingu a Sunderlandu. Nakonec jsem ale skončil v United. Když jsem opustil Arsenal, tak jsem byl zklamaný, ale vše nakonec dobře dopadlo.

Je pravda, že tvoji bratři jsou také nadějnými fotbalisty?
Ano, mám dva mladší bratry a oba hrají za Arsenal. Chris je v mládežnickém týmu a Joe pak v týmu U16.

Během jedné sezony jsi fyzicky velmi zesílil, umožnilo ti to přesunout se z kraje zálohy do středu?
Hned během svého prvního roku působení v United jsem hodně vyrostl. Nejprve jsem nastupoval spíše na křídle, jelikož jsem neměl potřebné parametry na to, abych se mohl tlačit do středu. Během druhého roku jsem zesílil a začal jsem se více tlačit do středu. Ve středu zálohy musíte mít potřebnou sílu a nevím, zdali jsem ji měl už během prvního roku.

Během prvního roku si musel být hodně trpělivý, je to stejné nyní i v týmu U21?
Ano, občas to může být dokonce frustrující, ale musíte na sobě tvrdě pracovat a snažit se prosadit do týmu. Hrál jsem za týmy U16, U17 a U18. Byla to dobrá zkušenost. Je dobré, když nastupujete proti starším hráčům a otestujete si tak své schopnosti. Zjistíte, na jaké jste úrovni, a kde se ještě potřebujete zlepšit. Dostanete pohled na to, zdali jste na takové úrovni, abyste se mohli v budoucnu vyrovnat hráčům v Premier League.

Takže se připravuješ na další šanci v týmu U21?
Ano, doufám, že dostanu šanci a pokud přijde, potom toho musím využít. Myslím si, že dělám pokroky a mám na to, abych se probojoval do týmu. Tréninky jsou na této úrovni mnohem náročnější, je zde více běhání a také posilování. Víme, že po fyzické stránce jsem na tom lépe než ostatní mužstva. Z každého vítězství máte radost, ale samozřejmě chcete, abyste byl na hřišti a ne na lavičce. Máme tady ale super partu a skvěle spolu vycházíme jak na hřišti, tak mimo něj. Společně chodíme do města, na jídlo, takže jsme si docela blízcí.

Jak moc sníš o tom, že bys jednou hrál za první tým Manchesteru United?
Když jsem byl mladý, vždycky jsem snil o tom, že jednou budu hrát za velký klub. Nikdy mě nenapadlo, že bych hrál za United, takže jsem velmi rád, že jsem tady. Pokud na sobě budu tvrdě pracovat, snad se mi podaří probojovat do prvního týmu.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!