Hráči United v reprezentačních dresech

7

Zatímco se Wayne Rooney přiblížil dvěma zásahy rekordu Sira Bobbyho Charlotna, Old Trafford na svém trávníku zažil návrat Cristiana Ronalda, který se se svým Portugalskem postavil v přátelském zápase Argentině, jejíž dres oblékla také dnešní „sedmička“ Angel Di Maria.

wayne-rooney-england-ecuador_3153809

Anglie na půdě Skotska zvítězila v poměru 3:1, když, jak už bylo řečeno, se dvakrát dokázal trefit kapitán Wayne Rooney a jednou ofenzivní hráč Arsenalu Alex Oxlade-Chamberlain. První gól se pak Rooneymu povedlo vstřelit dvě minuty po poločasové přestávce, když sraženou střelu Jacka Wilshera zpoza vápna dokázal hlavičkou uklidit do brány. Druhou branku se mu pak podařilo vstřelit z hranice malého vápna, kdy bezchybně zužitkoval přihrávku Lallany z pravé strany hřiště. Stalo se tak v osmapadesáté minutě.

V tomto zápase se pak ukázali celkem čtyři hráči Manchesteru United. Kromě už zmíněného Rooneyho to byl také Chris Smalling a Luke Shaw na straně Anglie a Darren Fletcher na straně Skotska, který odehrál celý druhý poločas.

Zápas Portugalska s Argentinou byl nakonec velmi dobrým dnem pro Cristiana Ronalda. Ten nejen, že se vrátil a pokochal se svým bývalým domovem, stadionem Old Trafford, ale také byl na straně vítězů, když až v nastaveném čase dokázali Evropané vstřelit jedinou branku utkání.

Nicméně jako první byla ke vstřelení gólu blízko ofenzivní hvězda a nynější „sedmička“ United Angel Di Maria, který svou přízemní střelu umístil těsně vedle branky. Stejný hráč pak také vyděsil nejen manažera van Gaala, ale také všechny fanoušky Rudých ďáblů, když se stal obětí zákroku Louise Naniho, který je nyní na hostování ve Sportingu Lisabon. Nakonec byla ale nejdražší posila United schopna pokračovat ve hře, přičemž vystřídána byla až v jednašedesáté minutě. Tuto situaci po zápase okomentoval také trenér argentinského národního týmu Gerardo Martino.

I přesto, že se jednalo o docela tvrdý střet, tak si nemyslíme, že to bude něco vážného.“

Tento zápas nakonec rozhodl v první minutě nastaveného času Guerreiro, když míč dokázal po centru Quaresmy z pravé strany hřiště hlavičkou uklidit do brány a stanovit tak konečné skóre 1:0 ve prospěch Portugalska.