Blind o své roli v týmu

46

Blind se vyjádřil k roli, kterou v týmu Rudých ďáblů zastupuje po tom, co už stihl odehrát řadu důležitých zápasů.

Daley Blind vs Crystal Palace 2014

Letní posila se v posledním zápase, jež odehrála v dresu Nizozemska proti Mexiku, a který Evropané prohráli 3:2, ukázala ve velmi dobrém světle, když především dokázala vstřelit branku. Nejsou to ale vstřelené góly, kvůli kterým před nedávnem Blind, dle jeho slov, přišel. Tuto skutečnost potvrdilo především zařazení Daleyho na post stopera v utkání s Crystal Palace.

Přestože pak v holandském dresu nastupuje především na postu levého beka, jeho nejpřirozenějším postem je v hloubi pole hrající záložník (deep-lying midfielder). To potvrdil v rozhovoru pro ManUtd.com.

Myslím si, že být záložníkem je pro měj nejlepší, jelikož právě zde mohu týmu nejvíce pomoct. Podle mě jsou kvality, jimiž disponuji, pro tento post nejvhodnější, nicméně pokud mě trenér pošle na post levého obránce, žádný problém s tím mít nebudu.“

Blind se v rozhovoru rovněž nebál rozebrat svůj herní styl.

Myslím, že jsem typ hráče, který rád drží míč a jakýmkoliv způsobem se snaží zbytku týmu pomoct. Snažím se volit co nejjednodušší přihrávky místo obtížných řešení, nicméně v části hřiště, ve které operuji, je to nutnost a myslím, že bych na tom měl ještě zapracovat. A pochopitelně se snažím splnit všechny úkoly, které mi trenér naordinuje.“

Myslíte si, že Daley opravdu disponuje kvalitami, které popsal a že se může stát jedním z nejlepších na ním zmíněném postě?

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPre Van Gaala je najväčšou zimnou prestupovou prioritou obranca
Ďalší článokDe Gea sa zranil na tréningu španielskej reprezentácie
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!