24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Pět věcí, které nám ukázal zápas: Crystal Palace

Manchester United v sobotním utkání s velkými obtížemi porazil na Old Traford Crystal Palace a udržel se tak na dohled od vedoucí čtveřice týmů anglické Premier League. Podívejme se, co nám podle některých zahraničních médií tento zápas ukázal.Luke Shaw vs Crystal Palace 2014

 

V této fázi je výsledek to jediné, na čem záleží

Nebylo to pohledné, ale je to výhra. A když začínáš svůj den na 10. místě v tabulce, je výhra to jediné, co potřebuješ. United budou v této sezóně hrát určitě mnohem lépe, než proti Palace. Budou muset, pokud se na první čtyřku nechtějí jen koukat zpovzdálí. Ovšem po té, co si ze zápasů s Chelsea a City přinesli jen bod, museli porazit tým Neila Warnocka za každou cenu. Nebylo to nijak zvlášť přesvědčivé vítězství, ale je to lepší, než hrát dobře a ztratit.

 

Juan Mata ten gól potřeboval

Juan Mata v poslední době opravdu neslyšel mnoho komplimentů. Dostal svou šanci, když byl Rooney suspendován za červenou kartu a nevyužil ji. Byl to ale on, kdo rozhodl o vítězství United nad Palace, čímž vyslal jasný vzkaz Van Gaalovi, že má stále co nabídnout. Svou obrovskou radostí a upřímnou oslavou vstřelené branky nám také ukázal, jak moc touží po úspěchu v základní jedenáctce.

 

Luke Shaw je čím dál lepší

Obrana United má v této sezóně opravdu mnoho problémů. Luke Shaw však ukazuje, proč může být Louis van Gaal spokojený s tím, že jej v létě za 30 miliónů liber získal. Pro Lukea není snadné usadit se v neustále se měnící obranné čtveřici, s více zápasy v řadě se ale jistě zlepší i jeho poziční hra. Proti Palace byl neustálou hrozbou. Za vše snad hovoří jeho průnik přes půlku hřiště a následná střela, kterou Julian Speroni vytahoval jen konečky prstů.

 

Manchester United potřebuje Michaela Carricka

Michael nastoupil v základní sestavě poprvé od května a hned ukázal, jak moc United chyběl. Není to pouze o jeho schopnosti vyhrávat souboje. Opravdu skvělá je jeho poziční hra, čtení přihrávek protivníka, jejich překažení a následné vyslání míče směrem vpřed. Zápas dokončil na postu stopera, jelikož si vyměnil pozici s Blindem, avšak v záloze si vedl opravdu skvěle. Van Gaal jej bude chtít za každou cenu udržet fit po zbytek sezóny.

 

Paddy McNair vypadá jako nastávající hvězda

Mnoho zaměstnanců akademie United si myslelo, že Paddy bude ve své kariéře pokračovat jako střední záložník. Po svém přeložení do prvního týmu však ukázal, že si nevede špatně ani jako střední obránce. Jednou se s Blindem nedohodli a darovali Cambellovi obrovskou šanci skórovat, jinak ale v obraně vypadal sebejistě a pevně. Zajímavý byl moment v prvním poločase, kdy se útočník Yannick Bolasie dostal do pokutového území a vše nasvědčovalo tomu, že McNair zareaguje podobně jako Smalling v zápase se City. Místo toho ale Paddy zůstal na nohou a vytlačil protihráče pryč z pokutového území. Byl to moment, kdy všichni na stadionu zapomněli, že  má pouhých 19 let.

Zdroj: Manchester Evening News, Devilpage.pl

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!