Van Gaala potešilo dôležité víťazstvo

Louis van Gaal pochválil svojich zverencov po víťazstve 1-0 nad Crystal Palace a označil ho ako veľmi dôležité tri body pred reprezentačnou prestávkou.

van gaal giggs 123

Manažér musel opäť improvizovať v zostave, najmä v obrane, no napriek tomu Diabli vybojovali najtesnejšie víťazstvo.

,,V prvom polčase mal súper iba jednu šancu kvôli nedorozumeniu medzi Paddym McNairom a Daleym Blindom. V druhom polčase sme strelili gól, čo bolo najdôležitejšie. Potom sme sa snažili streliť gól, ktorý by po prvýkrát v náš prospech rozhodol zápas. Ale aj napriek, že sa nám to nepodarilo, sme si vytvorili šance. Wayne Rooney mohol dať gól, Juan Mata mohol pridať druhý a Robin van Persie sa tiež mohol pridať. Uhrali sme dôležité tri body. Pred reprezentačnou prestávkou sme vyhrali, čo vždy poteší.“

Jediný gól zápasu strelil Mata, ktorý nahradil Adnana Januzaja, ktorý sa vpredu trápil spolu s Angelom Di Mariom, ktorý bol rovnako vystriedaný.

,,Pre Di Mariu to bolo ťažké, keďže mál málo priestoru. Bolo by to ťažké pre každého hráča, najmä pre toho, ktorý rád s loptou dribluje. Takto by musel obísť veľa hráčov, čo je ťažké, preto to bol zápas s mnohými prihrávkami. V prvom polčase sa nám to veľmi darilo, no nedali sme gól, ale v druhom nám to vyšlo.“

,,Súper hral obranne, nie útočne, no majú rýchlych útočníkov, na ktorých si vždy treba dať pozor. V takýchto zápasoch má súper možno len jednu šancu, ktorá v tomto prípade prišla v prvom polčase a mohla skončiť gólom pre Crystal Palace. Mali sme šťastie, ale myslím, že sme zaslúžene vyhrali.“

Van Gaal sa tiež vyjadril o Matovi: ,,Jeho príchod nezmenil formáciu ani systém hry, ale dal gól, čo je najdôležitejšie. Góly vyhrávajú zápasy, preto sme vyhrali. Som šťastný,“zakončil manažér.