Akadémia

U21: Chelsea – United 1:1

Manchester United U21 remizoval v 7. kole Barclays U21 Premier League s Chelsea U21 na Stamford Bridge 1:1.

V základní sestavě Manchesteru United U21 se objevili také obránci Tyler Blackett a Marnick Vermijl, kteří byli předcházející den na lavičce náhradníků Manchesteru United v ligovém utkání proti Crystal Palace. V sestavě United naopak chyběl útočník James Wilson. Oba týmy v prvním poločase předváděly ofenzivním hru, kdy za domácí Chelsea nejvíce hrozili Isaiah Brown a Alex Kiwomay, zatímco na druhé straně se do nejslibnějších šancí dostali Andreas Pereira a Will Keane. V závěru prvního poločasu sice byli blízko ke vstřelení úvodní branky domácí, ale do šaten se nakonec šlo za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhého poločasu, konkrétně v 47. minutě, zahrál v pokutovém území rukou domácí Ola Aina a nařízený pokutový kop proměnil Will Keane – 0:1. O pár minut později Manchester United dokonce mohl navýšit své vedení, ale obránce Tyler Blackett po pěkném průniku nedokázal zamířit přesně. Chelsea se podařilo vyrovnat v 58. minutě utkání, kdy se po rohovém kopu Lewise Barkera střelecky prosadil Andreas Christensen – 1:1. Oba týmy se sice následně pokoušely strhnout vedení na svojí stranu, ale žádný z týmů se už do vážnější střelecké příležitosti nedostal. Zápas tak skončil remízou 1:1 a Manchester United U21 se díky získanému bodu posunul v tabulce na první místo před svého městského rivala z City.