01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal chce dlouhodobý úspěch

 Van Gaal o rozestavení, bránění, dlouhodobém trénování, srovnání  jinými managery a zranění Falcaa.

van gaal

Van Gaal vysvětluje, proč se rozhodl poupravit rozestavení. Z mého pohledu je to celkem logické, ale spíše si myslím, že to bylo zaviněné zraněním Falcaa, který stále není fit. Každopádně je to pochopitelné, protože nechce na zranění Falcaa vytvářet zbytečný tlak, ale raději ho nechá v klidu léčit. Pokud by zmínil, že se rozestavení změnilo pouze kvůli zranění Radamela, tak by o tom okamžitě začaly psát dotěrné britské bulvární deníky a vytvořil by se zbytečný tlak jak na Falcaa, tak zároveň na hráče, který ho v sestavě pravidelně zastupuje, tedy Adnana Januzaje.

„V jiném systému můžu využít dva útočníky, ale ztratili bychom tím rovnováhu. Poslední tři zápasy byly velmi náročné, což byl důvod, proč jsem se rozhodl hrát na jednoho útočníka. Od zápasu s Evertonem jsme vstřelili méně gólů, ale zároveň jsme méně gólů obdrželi a to v těžších zápasech proti velmi silným týmům.“

Van Gaal si na začátku sezony naběhl s tím, že před novináři zmínil tříměsíční termín. Tento termín už uběhl, ale výsledky zatím zdaleka nejsou podle představ, takže je to pro novináře ideální munice. Momentálně se daří Keomanovi a Allardycemu v Southamptonu, respektive West Hamu zlepšit herní styl za kratší časový úsek, takže se neváhali Van Gaala zeptat, proč to takhle rychle nejde také jemu v Manchesteru.

„Už jsem to několikrát vysvětloval. Trénuji jiným stylem než většina managerů. Zaměřuji se také na trénink jejich mozku. Každý hráč musí vědět, proč dělá zrovna tyto věci na hřišti. Samozřejmě to zabere více času, ale na konci, až to hráči pochopí a dokáží to pravidelně převést i do zápasu, tak se dostaví mnohem lepší výsledky. Chci hráče zlepšovat dlouhodobě, ne pouze na jeden určitý zápas.“

Na řadu přišel také Radamel Falcao, který nebude ani k tomu zápasu kvůli svému zranění připravený. Kdy se ale Radamel vrátí nám neprozradil.

„Vždy to závisí na vývoji jeho zranění.“

zdroj:manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!