25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s: Reece James

8. května 2012 nastal pro Reece Jamese velký den. Poté, co jej uvolnil Preston North End, dostal šanci zahrát si v mládežnickém týmu Manchesteru United, aby přesvědčil představitele klubu, že je hoden smlouvy s tímto klubem.

reece james_manutd.com

Talentový James nastoupil v utkání proti Stoke City U18 na levém kraji obrany a dobrým výkonem pomohl týmu k vítězství 2:1. V tomto utkání nastoupili také Tyler Blackett, Andreas Pereira nebo James Wilson. Dobrým výkonem si vysloužil smlouvu s Manchesterem United.

„Vedl jsem si dobře. Samozřejmě, že jsem byl nervózní a své tehdejší spoluhráče jsem skoro vůbec neznal. Můj bratr Matthew zrovna z United odcházel, takže to nebylo tak, že by se o mě musel postarat. V United jsem byl na zkoušce už asi ve 14ti letech, ale nevyšlo to, takže jsem odešel do Prestonu. Když mi bylo 18 let a měl jsem podepsat profesionální smlouvu, tak mě uvolnili. To se netýkalo jenom mě, ale i dalších hráčů,“ řekl Reece James, který dnes oslavuje své 21. narozeniny.

„Nezdálo se mi to férové. Ne že bych byl na ně naštvaný, ale chtěl jsem manažerovi dokázat, že udělal chybu a že jsem měl na to, abych se stal profesionálním fotbalistou. Samozřejmě, že si z toho beru i to pozitivní. Kdyby se tak nestalo, tak bych asi v Manchesteru United vůbec nebyl.“

Reece James začal později pravidelně nastupovat za výběr Warrena Joyce v týmu U21, tvrdě na sobě pracoval a v minulé sezoně si za skvělé výkony vysloužil nominaci mezi tři nejlepší hráče týmu U21. Nikdo neodehrál na této úrovni více zápasu než on a není proto divu, že se postupem času stal kapitánem mužstva. Skvělými výkony si James řekl o pozvánku do prvního týmu Manchesteru United a to když jej nový manažer United Louis van Gaal vzal na předsezonní turné do USA.

„Vůbec jsem nečekal, že bych se mohl tohoto turné zúčastnit, takže to pro mne byl obrovských úspěch.“

James, který pochází z malého městečka Bacup vzdáleného asi 30 kilometrů severně od Manchesteru, i na turné pokračoval v dobrých výkonech. V utkání proti Los Angeles Galaxy se na výhře 7:0 dokonce podílel dvěma vstřelenými brankami! Nutno podotknout, že předtím se mu za United skórovat nepodařilo.

„Byl to skvělý pocit. Vůbec jsem tomu nemohl uvěřit. Sám sebe jsem musel přesvědčovat o tom, že se mi to nezdá. Opravdu to byl neuvěřitelný a úžasný pocit. Odehrát dva zápasy a v jednom zápase vstřelit dvě branky bylo prostě něco úžasného.“

V utkání Carling Cupu pak debutoval v nešťastném utkání proti Milton Keynes Dons a v úvodních třech utkáních Premier League se při absenci Luke Shawa dostal na lavičku náhradníků. Poté ale přišlo zranění, které trochu přibrzdilo hráčův vzestup, ale nyní už opět hraje za tým U21 a doufá, že dostane příležitost v prvním týmu United. Manažer Louis van Gaal se totiž nebojí dát šanci mladým hráčům.

„V této sezoně už debutovalo v prvním týmu United šest kluků, což ukazuje, že se manažer nebojí nás poslat do těžkých utkání. Jako mladý hráč to je přesně to, co chcete. Je fajn mít pocit, že máte šanci, což povzbudí každého mladého hráče. Mezi týmem U21 a prvním týmem United je nyní určitě menší rozdíl. V utkání proti West Hamu U21 nastoupil Michael Carrick a v zápase hráli také Tyler Blackett a James Wilson. Myslím si, že máme dobrý tým, a na hřišti si hodně věříme. Na každého hráče se můžeme spolehnout.“

„V prvních třech ligových utkání jsem byl na lavičce náhradníků. Rád bych na své konto přidal debut v prvním týmu, ale nevím, kdy by se tak mohlo stát. Pokud by tady ta šance nebyla, potom bychom se mohli pobavit o případném hostování. Na začátku sezony 2013/2014 jsem byl na hostování v Carlisle United, pak jsem se ale zranil a zranění se protáhlo na delší dobu, než jsem čekal. Kvůli trhlině ve stehenním svalu jsem byl mimo hru dva měsíce. Museli za mě sehnat náhradu, takže jsem potom zůstal v týmu U21.“

Reece James má dobrý vzor ve svém bratrovi Mattovi, který momentálně hraje Premier League za Leicester City a v utkání proti Manchesteru United (5:3) předvedl skvělý výkon. Se svým bratrem je v pravidelném kontaktu.

„Mattovi se daří opravdu dobře. Překonal všechna zranění a nyní se usadil v sestavě Leicesteru City. Snad zůstane v této sezoně fit a odehraje 20 až 25 zápasů.“

Reece, který může nastoupit také v záloze, má podobný cíl. Rád by hrál na nejvyšší úrovni, nicméně se nebrání případnému hostování.

„Není kam spěchat. Musím být trpělivý a čekat na správný klub a manažera,“ dodal James k případnému hostování v jiném klubu.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!