United vybrali pro UNICEF rekordní sumu

18

Louis van Gaal uvedl včera večer svůj tým, stejně jako jiné přísedící celebrity k patnáctému výročí spolupráce mezi Manchester United a charitativní organizací UNICEF, jež se zaměřuje především na pomoc dětem.

10252052_663835843734279_3275185964234737355_n

V rámci galavečeru se vybralo neuvěřitelných 210 000 liber, což je vůbec nejvyšší suma, kterou se v rámci několikaleté spolupráce dokázalo vybrat. Této společenské akce se pak zúčastnili jak hráči se svými partnerkami, tak také celý trenérský tým v čele s van Gaalem. Hosty byli rovněž sportovní reportér Mike Bushell, členové indie rockové kapely The Enemy, jež na galavečeru rovněž vystupovali a další významné osobnosti.

Klub z Old Trafford a UNICEF nyní oslavují patnácté výročí své spolupráce, což je vůbec nejdéle trvající vztah mezi výše zmíněnou charitativní organizací a sportovním klubem. Tato spolupráce už pomohla více než 3,4 milionům dětem po celém světě.

Peníze vybrané na včerejším galavečeru pak pomůžou především zanedbávaným a zneužívaným dětem ve Vietnamu. Samotné peníze se pak vybraly prostřednictvím různých aukcí a loterií, stejně jako jiných fundraisingových aktivit probíhajících celý večer, z něhož měl manažer United ohromnou radost.

Nepřekvapuje mě, že právě Manchester United je součástí takto dlouhotrvající spolupráce s organizací podporující kvalitní životy dětí po celém světě. Naše spolupráce s UNICEF nás dělá pyšnými a pro mě i pro hráče byla čest užít si patnáctileté výročí této spolupráce.“

Ke galavečeru se vyjádřil také kapitán týmu Wayne Rooney.

Každý hráč, který se k United přidá, pochopí význam této spolupráce velmi brzo. Tyto galavečery navštěvuji už deset let a vždy se jedná o skvělý večer, na kterém vybereme hodně peněz. Stejně jako já i řada mých spoluhráčů máme rodiny s malými dětmi, tak také proto je pro nás důležité podpořit děti ve Vietnamu. Jsem rád, že jsem mohl pomoct, stejně jako jsem rád za pomoc všech zúčastněných této akce.“

Ředitelka UNICEF pro oblast Velké Británie, Catherine Cottrell, byla rovněž nadšena.

Jsme opravdu hrdí na spolupráci s Manchesterem United, která nyní slaví dlouhých patnáct let. Díky podpoře, kterou se nám od tohoto klubu dostává, jsme schopni zachraňovat miliony životů dětí po celém světě. Peníze, které se nyní vybrali, poputují na ochranu dětí ve Vietnamu před zneužíváním a celkovým zanedbáváním. Za celý UNICEF bych pak velmi ráda za tuto pomoc poděkovala.“

Zdroj: manutd.com

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMcNair v reprezentační nominaci
Ďalší článokSaha vidí zlepšenie hry pod manažérom Van Gaalom
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!