Akadémia

U21: United – Leicester City 2:3

Manchester United U21 poprvé v této sezoně prohrál, když podlehl na domácím hřišti Leicesteru City U21 2:3.

U21premierleague

Mladíci Manchesteru United do utkání nevstoupili vůbec špatně. Už v 8. minutě utkání Saidy Janko skvělou přihrávkou uvolnil Jamese Wilsona, který v zakončení zachoval chladnou hlavu a prostřelil Adama Smithe v brance hostujícího Leicesteru – 1:0. Leicester mohl vzápětí vyrovnat, ale Ben Amos v brance United předvedl několik dobrých zákroků proti šancím Albrightona, McCourte a Hoppera. Na druhé straně po rohovém kopu Andrease Pereiry nevyužil svojí šanci obránce Tom Thorpe, zatímco Ben Amos o chvíli později předvedl další úžasný zákrok proti střele McCourta.

Neujala se ani střela Wilsona po přímém kopu Pereiry. V 37. minutě se hostům přece jenom podařilo Dodoovi vyrovnat a to po přihrávce Knockaerta – 1:1. Hosté pokračovali v útočném snažení a byl to opět Dodoo, který svou střelou napálil břevno a následnou dorážku Hoppera zneškodnil úžasným zákrokem Ben Amos. Poté, co se střelecky neprosadil Will Keane, udeřilo na druhé straně. Nejprve ještě Amos dalším skvělým zákrokem vytěsnil přímý kop Knockaerta na břevno, z následného rohového kopu se však prosadil bývalý obránce Aston Villy Albrighton – 1:2. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Hned v úvodu druhého poločasu, konkrétně v 53. minutě, se podařilo domácím opět vyrovnat. Po akci Bena Pearsona se k míči dostal Will Keane, jehož střela tečovaná hostujícím Sesayem skončila za zády hostujícího brankáře – 2:2. Leicester mohl strhnout vedení opět na svoji stranu, nicméně střela Albrightona po akci Barmbyho se neujala, stejně tak Lawrence nedokázal využít chyby Saidy Janka.

Na Amose v brance United nevyzrál ani Dodoo. V dalším průběhu hry nejprve pálil Lawrence přímo do brankáře Amose, zatímco hlavička Keana neměla potřebnou razanci. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, vystřelil z hranice pokutového území bývalý hráč Manchesteru United Jack Barmby a jeho tečovaná střela skončila za zády bezmocného Amose – 2:3. Leicester City U21 si tak z Manchesteru odvezl cenné tři body.