06/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Pět věcí, které nám ukázal zápas: Manchester City

Podívejme se společně na pět věcí, které nám ukázalo nedělní 168. derby klubů z Manchesteru, ve kterém United prohráli díky jedinému gólu Sergia Agüera a červené kartě Chrise Smallinga.smalling_v_city

Chris Smalling se zachoval hloupě

Jen těžko si v této sezóně vzpomenete na hloupější vyloučení, než bylo to Chrise Smallinga. Při hraní fotbalu samozřejmě nemůžete zvládat všechno, ale dvě základní pravidla znát musíte – tvrdě dřít a nedělat hlouposti. Chris tu hloupost udělal a to velkou. Před tímto zápasem se zdálo, že upadající forma City dá naději United na vítězství, jenže červená karta pro Chrise jim tuto šanci znemožnila. Bude trvat dlouho, než mu fanoušci odpustí.

 

Di Maria hraje lépe ve středu hřiště

Nejlepší zápasy v dresu United odehrál tento Argentinec tehdy, když Louis van Gaal rozestavil zálohu svého týmu do diamantu. To způsobilo, že byl Angel neustále ve hře, neustále pod přílivem přihrávek od svých spoluhráčů. Není pochyb, že je Angel nejlepším fotbalistou United. A pokud hraje dobře Angel, hraje dobře i Manchester United. Ovšem proti Chelsea i City hrál Angel na křídle, kde zůstal izolovaný od hry a nemajíce tak často míč na své noze, nemohl mít ani příliš vliv na celou hru. Zdá se tedy, že Argentinec bude největším přínosem pro United, když bude hrát blíže středu hřiště.

 

De Gea je stále lepší a lepší

Stále opakující se téma, ale co si počít, když David předvádí znovu a znovu tak uchvacující zákroky? Nebýt jeho osoby, hosté by nejspíš prohrávali 2:0 ještě dříve, než Smalling uviděl červenou kartu. Svůj skvělý reflex ukázal při střele Jesuse Navase. Ale to co skutečně zapůsobilo, byla jeho statečnost, když se nebál jít do bolestivého střetu s Agüerem. Během prvních měsíců v Premier League měl David spoustu problémů, které souvisely s jeho postavou a návyky z La Ligy. To, zdá se, je všechno pryč.

 

Manchester United neztratil vůli bojovat

Tohle byl pro United opravdu špatný den. Nemohl být jiný, když prohráli městské derby. Ovšem bitva, jakou rozehráli hráči v rudých dresech v posledních minutách, musí Van Gaala těšit. Po červené kartě pro Smallinga a gólu Agüera to vypadalo, že už je po zápase a United hrozí kolaps. Tak to ale nebylo. Nebýt skvělých zákroků Joea Harta při šancích Van Persieho a Di Marii, hosté by snad ještě vybojovali bod. Vůle bojovat je tedy přinejmenším jedna věc, se kterou Louis van Gaal nemusí nic dělat.

 

Není to tak zlé, jak to vypadá v tabulce

Ano, Manchester United je na desátém místě v tabulce. Ano, je to nejhorší start United v sezóně od roku 1986. A ano, David Moyes měl v tento moment minulou sezónu o čtyři body více. Zde je ale potřeba myslet na to, jak vypadá marodka Van Gaalova týmu. Nicméně existují náznaky, jenž nám ukazují, že to bude lepší. United nejsou připraveni na boj o titul. Zdá se však,  že mají na to, aby bojovali o místo v Lize Mistrů. Pro dosažení tohoto cíle musí porazit týmy bojující o první čtyřku. Během příštích šesti zápasů bude Holanďanův tým čelit Arsenalu, Liverpoolu a Southamptonu. Tyto zápasy určí, jak bude vypadat sezóna Manchesteru United. 

Přehled všech zranění v této sezóně:
injuryZdroj: Manchester Evening News, Devilpage.pl

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!