Hráči do toho dali vše, tvrdí van Gaal

22

Manažer Manchesteru United Louis van Gaal přiznal, že ho strašně potěšila odhodlanost, s kterou se po vyloučení Smallinga hráči vytasili. Zároveň však řekl, že stále je spousta prostoru k zlepšování.

van_gaal_003

Rudí ďáblové ve včerejším zápase prohráli 168. městské derby v poměru 1:0, když jedinou a vítěznou branku dokázal v třiašedesáté minutě vstřelit Sergio Aguero. Ještě před poločasem nechal na holičkách své spoluhráče Chris Smalling, který po druhé žluté kartě musel opustit hřiště.

Po zápase jsem hráčům řek, že jejich odhodlaní bylo neuvěřitelné, a že na sebe mohou být hrdí,“ nechal se van Gaal slyšet. „I fanoušci věděli, že hoši za tento dres odevzdají vše. Přesto si však neodnášíme žádný bod a v tomto sportu je to jediné, co se počítá.

Ale byli jsme blízko bodovému zisku i přesto, že jsme hráli v oslabení. Dokázali jsme si vytvořit více šancí, než když jsme v prvním poločase hráli v plném počtu. No, byli jsme blízko, ale asi ne dostatečně.“

Po deseti zápasech máme jen třináct bodů, přičemž Chelsea, stejně jako Manchester City mají o mnoho více, takže máme problém. Musíme na sobě zapracovat a ukázat, že jsme lepší. A my se zlepšíme, to vám slibuji.“

Na Smallingovo vyloučení, které bylo následkem udělení žluté karty za hloupý zákrok na Joe Harta a poté za pozdní obranný zákrok na unikajícího Milnera, se manažer vyjádřil takto:

První žlutou kartu jsem neviděl, ale jestli jako hráč víte, že už jednu máte, musíte s tímto problémem počítat. Nemyslím si, že si počínal zrovna nejrozumněji, jelikož pak jsme zkrátka hráli v deseti a v tomto počtu hrát 45 minut je mnohem těžší.“

Frustraci United pak dovršilo zranění Marcose Roja, který se tak přidal ke svým kolegům z obrany Rafaelovi, Jonesovi a Evansovi.

Jeho rameno bylo venku. A nevíme, jak dlouho potrvá léčba, budeme si na to muset počkat do pondělka. Každopádně proti Crystal Palace hrát nebude. Ale máme mnoho skvělých hráčů, takže tu teď nebudu nad zraněními naříkat. Když na hřiště přišil Carrick s McNairem, vedli jsme si fantasticky. Jsme schopni držet krok, ale bohužel jsme nevstřelili žádnou branku a proto jsme bez bodu.“

Predchádzajúci článokHodnocení: Manchester City – Manchester United
Ďalší článokRooney je spokojný s výkonom po vylúčení
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).