02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Gea s Carrickem se vyjádřili k derby Man City

David de Gea i Michael Carrick se po prohraném derby shodli na tom, že United se nepříznivým výsledkem nenechají odradit a v příštím zápase se vrátí ještě silnější. Oba věří, že zlepšující se výkony budou pokračovat a brzy začnou nést sladké ovoce.

David de Gea podává v dresu United úchvatné a stabilní výkony a pravidelně pomáhá Rudým ďáblům v kritických chvílích. Španělský gólman několikrát podržel svůj tým i v derby proti Man City. De Gea prokázal v tomto utkání i velkou dávku odvahy, když se jedinému úspěšnému střelci vrhnul v prvním poločase neohroženě pod nohy a došlo k tvrdému střetu, po kterém museli být oba zúčastnění ošetřeni lékaři. Opora mezi tyčemi se musela v tomto duelu obzvlášť činit, jelikož po vyloučení Smallinga ve 39. minutě jsme duel dohrávali v deseti hráčích a soupeř tak měl více prostoru na útočení.

Ve druhé půli jsme se podle očekávání dostali pod tlak. Našemu brankáři pomohla po ráně Jesuse Navase tyč, ale několik dalších pokusů úspěšně zlikvidoval. Na ostrou ránu Sergia Agüera byl však krátký a United svému městskému rivalovi přeci jen podlehli. K Agüerovi se i díky skvělému výkonu de Gey na listinu střelců už nikdo další nepřidal, takže gól argentinského útočníka se ukázal být rozhodující. United i v oslabení ukázali velkého týmového ducha a neutuchající bojovnost, za kterou sklidili pochvalu od manažera.

Podobný tón pak zvolil i de Gea, který ví, že tým udělal maximum proto, aby ze zápasu vytěžil alespoň bod, jenže tentokrát to nevyšlo.

„Je škoda, že jsme ze zápasu nakonec nedokázali vytěžit víc, ale po většinu zápasu jsme hráli v deseti, takže to bylo složité. Po té červené kartě jsme se ovšem nevzdali a naopak jsme pokračovali dál,“ začal pro PA Sport.

„Neradi prohráváme, zvláště pokud se jedná o derby. Ale budeme pokračovat v tom, co jsme dělali doposud a zkusíme vyhrát zápasy, které nás nyní čekají. V dalším utkání máme doma Crystal Palace, takže budeme tvrdě a usilovně trénovat celý týden, abychom měli jistotu, že tentokrát získáme tři body.“

De Gea byl zvolen nejlepším hráčem Manchesteru United za měsíc říjen/oktober a se svou formou je spokojen. David aktuálně patří ke klíčovým hráčům United, jeho samotného však mnohem více zajímají výkony týmu, jako celku.

„Moje forma je výborná. V tuto chvíli můžu říct, že předvádím to nejlepší ze svého brankářského umění za celou svou kariéru. A chci v tom samozřejmě pokračovat, nicméně tou nejdůležitější věcí je, abychom hráli dobře společně jako tým.“

K derby s Citizens se vyjádřil také Michael Carrick, který do něho zasáhl jako střídající hráč. Zkušený středopolař prohlásil, že konečný výsledek je pro Red Devils zklamáním, ale rozhodně to neznamená, že by se z toho měli United sesypat. Carrick věří, že pokud bude tým podávat podobně bojovné výkony i v dalších zápasech, úspěchy se brzy dostaví.

Carrick se do prvního týmu vrátil po vleklém zranění kotníku. Zápas s Man City začal na lavičce náhradníků a pravděpodobně by do utkání ani zasahovat nemusel, okolnosti ovšem přiměli van Gaal poslat Carricka na hřiště už ve 43. minutě, aby tak nahradil ofenzivního Januzaje a vyztužil zadní řady. Carrick logicky zaujal post středního obránce poté, co byl vyloučen Smalling.

Po změně stran se navíc zranil další stoper Marcos Rojo, který si vykloubil rameno a zastoupit jej musel mladík McNair. I díky těmto nepříjemnostem jsme našemu rivalovi podlehli. Znovu nás zasáhlo zranění a znovu jsme utrpěli ztrátu v defenzivě. Podle Twitteru Marcose Roja není jeho zranění vážné, takže by měl být brzy opět k dispozici.

Ve druhém poločase sice Citizens udeřili, avšak United se navzdory porážce nemají za co stydět. Tým podal skvělý výkon i v deseti hráčích a naši „hluční“ sousedé místo toho, aby nás dorazili, ke konci utkání hodně zvolnili a koledovali si o vyrovnání. Asi se všichni shodneme na tom, že vyloučení mělo na vývoj zápasu zásadní vliv a kdo ví, jak by zápas skončil, kdyby Smalling nemusel předčasně do sprch. Konečný výsledek proto pochopitelně mrzí i Carricka, který ví, že tým se ubírá správným směrem, a že 13 získaných bodů z deseti zápasů je v porovnání s výkony Devils zoufale málo.

„Bylo to opravdu velké zklamání. Museli jsme zápas dohrávat v deseti hráčích, ale jak hra plynula a utkání se blížilo ke konci, věřili jsme stále více, že se nám alespoň ten jeden gól podaří vstřelit. Měli jsme k tomu jednu dobrou šanci i několik dalších možností, ze kterých nám tam mohlo něco spadnout. Takže v konečném účtování je to tak, že i přes to, že jsme hráli v oslabení po většinu zápasu, cítíme zklamání, protože jsme odjeli s prázdnou.“

„Mohla to být klidně remíza. Oni si vytvořili své největší šance až v době, kdy se to očekávalo, jelikož my měli na hřišti o jednoho hráče méně. Možná, že cítíme zklamání také z toho, že jsme nedokázali zabránit jejich gólu. Ale v žádném případě nás tento výsledek nijak nerozhází.“

„Vím, že počet bodů, které jsme zatím získali, není dostačující. Pokud nejsme první, nic jiného pro nás není dost dobré, ale stejně tak tu jsou náznaky toho, že se pro nás věci vyvíjejí dobře a my tomu půjdeme naproti.“

Carrick se nevyhnul otázce, která se týkala toho, co Smalling v šatně řekl týmu po svém vyloučení. Anglický obránce byl podle jeho slov velmi zklamaný a litoval sám sebe.

“Do přestávky jsme udrželi čisté konto, takže jsme se mohli poradit a říct si, na co se zaměřit ve druhém poločase. Chris byl pochopitelně zklamaný ze svého vyloučení, zvláště pak proto, o jaký zápas šlo. Ale to se prostě stává a vy se s tím musíte vypořádat.“

„Myslím si, že jsme si i v oslabení vedli celkem dobře. Zaujal jsem post středního obránce. Ve druhé části to byl pro nás trochu takový test, ale my jsme to zvládli v pohodě. Jak už jsem řekl, dlouho jsem doufal, že vyrovnáme. Šli jsme za tím a mysleli jsme si, že alespoň bod urveme.“

I když byl z výsledku smutný, co se týče samotného Carricka, tak ten byl rád, že je konečně zpět poté, co musel podstoupit operaci kotníku, která si následně vyžádala zdlouhavou rehabilitaci, díky které byl půl roku bez fotbalu.

„Byl to můj první zápas po šesti měsících, od konce minulé sezóny, takže to pro mě byla na pozici stopera něco jako zatěžkávací zkouška. Cítil jsem se ale v pohodě a je fajn být zase zpátky, zvláště poté, co jsem byl tak dlouho mimo hru. Uvidíme, kdo bude fit, a kdo si zahraje příští víkend,“ zakončil Carrick svůj rozhovor pro Sky Sports.

 zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!