22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester City – Manchester United

Hodnotenie proti zápasu so City pripravil uživateľ Extrasensual.

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 7,5 MOTM

David opět předváděl svou extratřídu. Ať zákroky, kterých si připsal 5, z čehož byly snad 4 tutové gólové šance, tak i svými rozehrávkami, které často nacházely Fellainiho či Van Persieho a mnohdy byly základem k těm málo šancím, které jsme dnes měli. Dostal jeden gól, kterému však neměl nárok zabránit, protože si McNair vybral svou slabší chvilku a nepokryl Agüera a naopak bránil De Geovi ve výhledu.

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 6

V prvním poločase, respektive v jeho první polovině, kdy měl brousit pravou lajnu s Januzajem, naprosto hořel, místy nepochopitelně při útocích soupeře vyklusával, jakoby zapomněl, že hraje v obraně. Byl pozičně velmi mimo a jeho technické vlohy a kombinační strnulost často znamenaly ztrátu míče a z toho plnyoucí nebezpečný protiútok. V druhém poločase však předvedl na pravém beku velmi dobrý výkon, zastavil spoustu akcí a vedl si při tom velmi čistě. Napravil tak dojem z prvního poločasu a držel šanci United vyrovnat až do samého závěru.

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – 3

Nezlobte se na mě, ale tohle si náš stoper v derby dovolit nemůže. Stoper, tolik důležitá pozice, tolik u nás ohrožená neustálými zraněními a rotací. Svou defenzivní práci odváděl docela dobře nebýt dvou naprostých zkratů hodných učňů v akademii. První žlutou kartu si vysloužil poté, co naprosto nesmyslně nastavil nohu rozehrávajícímu Hartovi, a to uvnitř vápna, jako poslední hráč United, jelikož se zbytek týmu už dávno poctivě vracel plnit defenzivní úlohy. Druhou uviděl hned 8 minut poté za skluz na Milnera, který pelášil křídelním prostorem tam, kde měl být Valencia. Bohužel skluz byl velmi zle vyhodnocen, naprosto neměl šanci trefit míč a sejmul křídelníka City tak okatě, že rozhodčímu nezbývalo než tasit kartičky a poslat opařeného Chrise předčasně do sprch.

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – 6,5

Naše letní posila zanechala v dnešním zápase dobrý dojem za poctivou defenzivní práci téměř bez faulů, jediného se dopustil ve středu hřiště. Má velmi dobrý cit pro přerušení přihrávek a jeho kombinace fyzického fondu a neohroženého nasazení je velmi slibná. Bohužel ho právě tyto vlastnosti s troškou smůly navíc vyřadily ze zápasu, kdy se z nevinně vyhlížejícího zákroku na půli hřiště, kde často vybíhal s rozehrávkou, či pro přihrávku od záložníků a rozehrávku do stran nakonec vyklubaly celkem dramatické záběry, během kterých musel být snad uspán a odnesen v bolestech na nosítkách ven z hřiště. Zprávy hovoří, že se jedna o vymknuté rameno.

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – 6,5

Nadějný mladík, kterému je prorokována slibná kariéra, a který je často terčem přehnaných očekávání vzhledem k jeho přestupové částce, dnes podal výkon podobně dobrý jako proti Chelsea, možná o chlup lepší. Hlídat Jesuse Navase není žádná sranda a je třeba uznat, že si své defenzivní úlohy plnil velmi dobře a často byl na svém místě. Při zápase mi to nedalo, ale musel jsem si vzpomenout na Patrice Evru a tu díru, kterou za sebou časo nechával. Dnes tam ta díra byla jen občas, protože Luke se pokoušel i útočit, hlavně v prvním poločase ve spolupráci s Di Mariou, než se nechal vyloučit Smalling. Lze u něj vidět pomalé postupné zlepšování se snad ve všech atributech, které by měl moderní obránce mít.

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 6

V dnešním zápase nebyl tolik vidět jako v jiných utkáních, vyhýbal se důraznější hře skoro celý zápas, protože hned v 28. Minutě uviděl žlutou kartu za pozdní skluz u našeho vápna, kterým sejmul tuším Agüera, který by se jinak možná dostal k zakončení. I přesto svou roli defenzivního záložníka plnil dobře, napadal a uklidňoval hru. Jeho přihrávky a poziční hra také měly hlavu a patu.

 

Marouane Fellaini hodnocení

Marouane Fellaini – 7

Neskutečný univerzál a dnes dokonce i makal. Byl opět vidět na celém hřišti, bránil, blokoval střely, obíral balóny, rozehrával, sklepával míče, dostal se do dvou zakončení hlavou a kupodivu fauloval stejněkrát, jako byl faulován. Oproti loňské sezóně u něj vidím velké zlepšení a je dobré vědět, že Herrera nemusí být jediným spasitelem naší zálohy, a že máme možnost volby, koho na jaký zápas nasadit, pokud budou oba zdravotně v pořádku.

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – 5

První to pozitivní: Náš nový pokračovatel tradice posvátného čísla sedm v prvním poločase občas dobře vypomáhal v obraně, vytvořil pár šancí a nezranil se. Tím však výčet toho dobrého končí. Na to, jakým je hráčem, respektive, jaký vliv mohl mít na dnešní zápas, toho předvedl strašně málo, a k tomu kopec nepřesných přihrávek, 3 ze 4 rohů kopl nízko k první tyči alá Nani, tudíž odevzdal soupeři na protiútok, jeho střela z přímého volného kopu ve slibné pozici jeho číselné předchůdce Beckhama či Ronalda opravdu nepřipomněla a když mohl zavěsit ve skvělé příležitosti pár metrů od brány, volil přízemní střelu k tyči, kterou mu Hart chytil.

Adnan Januzaj hodnoceníAdnan Januzaj – 4,5

Adnan odehrál necelých 40 minut prvního poločasu a moc nám toho nepředvedl. Spíš upozornil na nedostatky svých fyzických atributů, nedokázal se prosazovat přes své urostlejší protivníky a byl pro Louise Van Gaala logickým adeptem na stáhnutí z hřiště po Smallingově červené kartě. Pravá strana s Valenciou opravdu nefungovala, jejich kombinace skoro vždy smrděla ztrátou míče a založením protiútoku soupeře a statistiky jsou nekompromisně tvrdé. 9 přihrávek, z toho 3 pokažené a jedna střela, která ani neohrozila bránu. Ačkoli jsem jeho velkým fandou, myslím si, že hostovaní v Ajaxu je pro něj momentálně tou nejlepší volbou, velké zápasy ještě pro svou fyzickou a do určité míry i mentální nepřipravenost nezvládá.

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 6,5

Byl v zápase občas vidět více, občas méně. Každopádně předvedl několik parádních obranných zákroků, dnes se mu dařily dokonce dobře i kličky, soupeře díky nim obešel snad šestkrát a dal i vzpomenout na dravého Rooneyho z let s číslem 8, kdy ze středového půlkruhu vypálil sprintem směr brána, pohrál si po cestě se třemi protihráči než místo toho, aby střílel, tak si míč zasekl, narazil na Kompanyho, který ho donutil poslat míč na Van Persieho, který skluzem tak tak poslal míč Di Maríovi do naší největší šance zápasu. Ke střele se však Rooney za celý zápas nedostal, možná díky tomu, že poctivě dřel v záloze.

Robin van Persie hodnoceníRobin Van Persie – 5

Našeho strikera se hodnotí opravdu těžko, na jednu stranu předvedl pár velmi dobrých kliček, dobrou práci s míčem, nikam to však pořádně nevedlo. Pokud se povedl centr ze standartky či výjimečně ze hry, nebyl na jeho konci, nebyl takovým nebezpečím, jaké by se od něj očekávalo. Ze startu zápasu vyvíjel více aktivity v napadání a párkrát jsem ho zastihl sprintovat do obrany, aby znepříjemnil City rozehrávku. Když měl míč ve slibné pozici ke konci zápasu, kdy jsme soupeře na chvíli tlačili, a mohl zvolit mezi nahrávkou na Di Maríu či Rooneyho, radši vypálil z téměř nulového úhlu a samozřejmě trefil Harta.

Střídající hráči:

Michael Carrick hodnoceníMichael Carrick – 6,5

Na to, že nastoupil po půl roce bez soutěžního zápasu, zahrál fakt dobře, a to navíc na pozici, která není jeho primární. Nedopustil se jediného faulu, dal zdecimované obraně tolik potřebný klid, zblokoval dvě střely a nešlo si nevšimnout jeho vynikajících rozehrávek z obrany, které byly až na dva případy vždy přesné. V obraně by mohla být jeho budoucnost, poslední roky jeho kariéry, kór nyní, vezmeme-li v potaz v jakém stavu se naše obrana nachází.

 

McNairPaddy McNair – 6

Náš irský mladíček určitě ani ve snech nedoufal, že si tak brzy zahraje v manchesterském derby, navíc téměř v půlce zápasu proti tak rozjetému soupeři. Někteří mu tu situaci mohli závidět, já však vůbec. Zhostil se jí velmi dobře, kouzlil úsměv jeho drzostí při výpadech z obrany, kdy se snažil kloudně rozehrát útok. Všiml si někdo Džeka? Ne? Toho strážil právě Paddy. Měl však jednu kaňku, kdy byl nedůsledný při bránění Agüera při jeho gólu, který využil jeho nezkušenosti a vyslal nechytatelnou dělovku z první po přízemním centru Clichyho.

James Wilson hodnoceníJames Wilson – 6

Na poslední dvacetiminutovku se Louis Van Gaal rozhodl oživit ofenzivu United tím, že stáhl Robina Van Persieho, kterému evidentně docházely síly a na plac poslal naši obrovskou naděj, Jamese Wilsona. Jeho počínání bylo sympatické, aktivní a dravé, proti silné obraně City však neměl moc šancí uspět. Do zakončení se nedostal, ikdyž se velmi snažil. Podobně jako Januzajovi, i jemu budou více sedět zápasy proti slabším soupeřům, ikdyž ti se v tak vyrovnané soutěži, jako je Premier League, budou hledat těžce.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!