01/03/2021

Pohľad Garyho Nevilla na zápas s Chelsea

Gary Neville hovorí, že Manchester United postúpil o schod vyššie a remíza 1-1 doma s Chelsea bola ich najlepším tohtosezónnym výkonom.

GaryNeville1_2582991

V zápase otvoril skóre hosťujúci tím hlavičkou Didiera Drogbu v 53. minúte stretnutia po slabom bránení pri rohovom kope. Avšak v nadstavenom čase videl červenú kartu Branislav Ivanović, čo domácich nakoplo, aby z následnej štandardnej situácie van Persie urval aspoň bod pre United.

Zverenci Louisa van Gaala podali oveľa lepší výkon a teraz sa začnú sústrediť na nedeľnajšie mestské derby s Manchesterom City. No a zápas ako inak okomentoval ja bývalý krajný bek United Gary Neville, ktorý bol príjemne prekvapený s výkonom Červených diablov, no nalieha, aby tím neprestával budovať.

„Pre United to je veľký gól,“ povedal Neville po zápase pre SkySports. „Z porážky by boli zdrvení – pretože v zápase hrali dobre. Takto to bude chutiť ako víťazstvo.

„Výkonnostná úroveň, zabudnite teraz na výsledok, ale výkonnostná úroveň bola na vyššom leveli, než na akom to Manchester United doteraz predvádzal celú sezónu. A to proti tak výbornému tímu, najlepšiemu tímu v lige.

„V tomto zápase museli postúpiť o schodík vyššie. Myslím si, že v prvom polčase boli fantastickí a skutočne spôsobovali Chelsea problémy.“

Remíza znamená pre United 12. bod v sezóne a od priečok zaisťujúcich účasť v Lige majstrov ich delia iba štyri body. Neville však nalieha, že napriek zlepšeniu je stále na čom pracovať.

„Jediným sklamaním v tomto zápase bol hviezdny hráč (Ángel) Di María – on ako snáď jediný spadol pod úroveň, ktorú si doteraz udržiaval, zvyšok tímu bol fantastický.

„(Adnan) Januzaj bol lepší ako v minulom zápase, (Luke) Shaw bol lepší ako v minulom zápase – dnes to bol krok na vyšší stupienok, no nasledujúci týždeň budú musieť vystúpiť na ďalší, pretože zápas na Etihad bude kompletne odlišný od tohto.

„Budú sa jednoducho musieť zlepšovať a byť lepší a lepší.

„Ten gól na konci potrebovali ako odmenu za lepší výkon. Viem, že (Van Gaal) povedal, že jeho tím mohol vyhrať, no taktiež mohli veľmi ľahko prehrať – Chelsea vyzerala, že tento zápas si už ustrážia celkom pohodlne.

„Keby ste fanúšikovi United pred týmto zápasom ponúkli ruku so slovami ‚dnes získate jeden bod‘, myslím, že by vám ju aj utrhli. Ak by ste to isté urobili so slovami ‚dnes získate bod a podáte takýto výkon‘ – to by bola jasná výhra.

„Po tomto zápase sa môžu radovať, no budúci víkend musia postúpiť opäť na ďalší schod.“

Van Persieho kritický zásah v nadstavenom čase zachránil United pred druhou porážkou na Old Trafford v tejto sezóne a Neville verí, že holandský kanonier ťažil hlavne z absencie Waynea Rooneyho a Radamela Falcaa.

„Van Persie dnes vyťažil z neprítomnosti Rooneyho a Falcaa. Zrejme by niekedy okolo 50-65 minúty išiel z ihriska. Fakt, že mu bolo umožnené odohrať 90 minút a šanca prišla takpovediac na konci – túto šancu by asi nedostal, keby boli ostatní zdraví.

„Ešte som Chelsea nevidel s takou otvorenou zálohou a s cestičkami k Van Persiemu. (Juan) Mata a (Marouane) Fellaini si v strede počínali naozaj dobre. Myslím, že aj obrana sa sformovala rýchlo po tom, čo stratili loptu a Van Persie vyzeral živšie ako to, čo predviedol.“

Zdroj: skysports.com