04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnotenie hráčov: Manchester United – Chelsea

Náš nový redaktor a veľký fanúšik Manchesteru United Dustin Svennson napísal pozápasové hodnotenie medzi Manchesterom United a Chelsea, ktoré napokon skončilo remízou…

De Gea1David De Gea  – 7 MOTM – Dnes by se slušelo mužem zápasu jmenovat naši gólmanskou jedničku. Nejenom, že na konci vychytal Edena Hazarda, který se na něj řítil naprosto sám, zneškodnil střely Drogbovi a hezký pokus z dálky od Williana, který stylově schoval do rukavic a ušetřil tak tým od dalšího rohu, kterých na nás dnes nešlo málo. Občas dobře dirigoval obranu, zakřičel si, jen tak dál.

 

 

 

Rafael1Rafael Da Silva6 – Měl letos už lepší zápasy. Opět se dobře zapojoval do útoku, kombinoval s Di Mariou i později s Januzajem, nelze mu upřít obrovskou bojovnost, ale opět připomněl své staré já několika nedůslednostmi, díky kterým patřil Hazard k nejnebezpečnějším hráčům soupeře. Nevím, jestli je fér přičítat mu na vrub gól, protože Drogba přeskočil právě jeho. Spíš za to může neorganizovanost defenzívy, protože takhle nebezpečného hlavičkáře nemůže střežit takto nízký hráč. Za jeden ze svých zákroků dostal poměrně brzy žlutou kartu, do konce utkání však hrál velmi čistě, na rozdíl od jeho protějšku Ivanoviče, který se po dvou žlutých pakoval do sprch, aby si po cestě užil skákající Old Trafford po vyrovnávajícím góle ve Fergie time.

 

Smalling1Chris Smalling6 – Chris dnes prohrál snad všechny hlavičkové souboje, zákroků moc neměl, ale jeho rozehrávka a přihrávky však větší trhlinu dnes neměly. Dodával svým způsobem do obrany klid a pozičně dobře bránil a vykrýval prostory, kudy by mohla útočná esa Chelsea zahrozit.

 

 

 

Rojo1Marcos Rojo6 – Zato Marcos všechny hlavičkové souboje vyhrál, připsal si i pár slušných zákroků a přerušení akcí a dostal by vyšší známku, kdyby se nedopouštěl hloupých chyb v rozehrávce, které často skončily protiútokem soupeře. Nicméně, i díky naší stoperské dvojici jsme dnes na kontě měli více ohrožení branky než soupeř, rohy zvládali až na ten jeden velmi dobře.

 

 

 

Shaw1Luke Shaw6 – Pravděpodobně jeho nejlepší zápas za United. Jeho strana nebyla tolik propustná, sám se poctivě držel své defenzivní role a nedal tak Willianovi příliš využít jeho rychlosti a výbušnosti.  Útok se snažil podporovat, občas mu docházely nápady, jednou však vyslal Van Persieho do vyložené šance, ten však napálil Courtoise.

 

 

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di Mária6 – Ani Ángel si nezaslouží vyšší než průměrnou známku. Nebyl tak nebezpečný jako v ostatních zápasech a často ztrácel míč. Jeho střely byly spíše pozdravem gólmana. Nedařily se mu ani centry a jeho standartní situace také žádné velké nebezpečí nevytvořily až na poslední přímý volný kop, ze kterého padl vyrovnávající gól.

 

 

 

Blind1Daley Blind6 – Daley odehrál poctivé utkání, něteré zákroky se mu povedly víc než jiné, za zmínku stojí 4 zachycené přihrávky, v čemž je opravdu dobrý. Dnes hrál spíše Carricka, nehrnul se moc do útočení, žádnou šanci nevytvořil a ke střele se nedostal. Snažil se chytat Fabregase a Matiče a to se mu docela dařilo.

 

 

 

Fellaini1Marouane Fellaini6,5 – Mikrofón byl dnes vidět všude, pomáhal v defenzívě, kde si připsal více zákroků než třeba Smalling, občas operoval v záloze a rozdával míče, nejčastěji se však pohyboval kolem vápna a v něm. Vyslal dvě střely na Courtoise a jednou v slibné šanci zpozá vápna netrefil ideálně míč a ten minul o necelý metr bránu. V druhém poločase se na chvíli vytratil ze hry, v té době Chelsea hodně tlačila, celkově vzato však byl podle mě nejlepší v naší střední záloze i přes žlutou kartu, kterou viděl ke konci utkání.

 

 

Mata1Juan Mata5,5 – Playmaker s 30 přihrávkami za 67 minut. Vytvořil 3 šance, jednu sám neproměnil, nicméně očekával bych, že se bude do hry zapojovat více. Největší dojem dělal před naším vápnem, kdy se mu povedlo několikrát hezky vyvést míč a založit protiútok, pokud nebyl zfaulován. Wayne Rooney by na jeho pozici odvedl mnohem, mnohem více práce, čehož důkazem je jen jeden obranný zákrok Juana za celý zápas, navíc neúspěšný.

 

 

 

Januzaj1Adnan Januzaj 6 – Dnes na sebe vzal roli toho, kdo bude zkoušet penetrovat skvěle organizovanou obranu Chelsea a nutno říct, že určitě působil nejnebezpečněji ze všech našich hráčů. Tím asi bude má chvála končit, protože jeho schopnost vytěžit maximum z dané situace ještě silně pokulhává. Mnoho jeho přihrávek našlo soupeře, častokrát se zastavil a akci pokazil. Vytvořil 3 slibné šance a do zakončení se sám dostal dvakrát, avšak obě střely letěly mimo. Jsem rád, že nastoupil a odehrál celé utkání, na levém křídle dal občas vzpomenout na velšský vítr s číslem 11 na drese.

 

 

VanPersie1Robin Van Persie6,5 – Náš jediný hrot v tomto zápase nezahrál tolik zle, jak to někteří vidí či chtějí vidět. I přes svou zdánlivou neaktivitu a neochotu příliš napadat se dostal do čtyřech šancí, ze kterých přinejmenším tři góly padnout mohly, ale Courtois jeho střely jako by přitahoval, až na tu jednu, zlatou tečku za tímto zápasem, díky které mohli naši hráči odcházet z Old Trafford s pocitem, že se dokáží vyrovnat aktuálně vedoucímu celku, a to i po herní stránce, protože Robin byl dnes určitě nebezpečnější než Didier Drogba, stále mám však pocit, že už oba pomalu patří do starého železa.

 

 

 

Náhradníci:

Wilson1James Wilsonnehodnocen – Náš mladý příslib do útoku se v utkání za 25 minut moc neukázal. 3 doteky s míčem, z toho jedna hezká hlavička, kterou se mu podařilo přelobovat Courtoise, ale míč byl příliš vysoko a tak akorát lízl vrchní síť brány.

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!