19/06/2021

Van Gaal a Persie po zápase

Podľa Louisa van Gaala United si nechali ujsť veľkú príležitosť poraziť Chelsea.

van gaal jose

Zápas s Chelsea priniesol veľkú drámu, kde Diabli opäť potvrdili svoje klasické góly z posledných sekúnd zápasu, keď Robin van Persie zachraňoval bod v poslednej minúte nadstavenia. Van Gaala toto vyrovnanie potešilo a je toho názoru, že United mohli aj vyhrať.

,,Po zápase som hráčom povedal, že sme mohli vyhrať, ale skoro sa v športe nepočíta. Vytvorili sme si veľa šancí, ale tie treba aj zakončovať. Chelsea sa po prestávke dostala do jednej a dali gól, po ktorom sme 10 minút poriadne nehrali. Som veľmi šťastný, že sme napriek tomu vyrovnali.“

,,Opäť sme obrátili zlý výsledok v náš prospech ako nedávno proti West Bromu. Som rád za tímového ducha, čo je jediné pozitívum, keďže sme mohli vyhrať. Chelsea sú momentálne najlepší tím v lige, ale takéto zápasy nás ešte čakajú. Stále máme veľkú šancu a dnes sme si nechali ujsť príležitosť na výhru.“

,,Po polčase som predpovedal, že Chelsea môže skórovať, rohy sme im dávali veľmi lacno. Hráčom som povedal, že nám môžu dať gól zo štandardnej situácie, no už to nikdy viac nepoviem, lebo sa tak stalo.“

Van Gaal nechcel hovoriť o výkonoch jednotlivcov, ale zdôrazňoval tímovú hru.

,,Nechcem hovoriť o jednotlivcoch. Som rád, že Robin dal gól, ktorý bol dôležitý rovnako pre neho ako aj pre tím. Ale nepáčilo sa mi, že počas oslavy si vyzliekol dres, bola to pre nás zbytočná žltá karta.“

Manažér sa v krátkosti vyjadril o zdravotnom stave Radamela Falcaa a Phila Jonesa.

,,Falcao utrpel menšie zranenie vo štvrtok na tréningu, takže hrať dnes nemohol. Musíme ešte počkať, ale nemyslím si, že je to vážne, dnešný zápas bol pre neho jednoducho skoro. Jones trpí bolesťami holennej kosti, viac zatiaľ neviem, musíme počkať , lebo z tohto zranenie je ľahké sa dostať,“ zakončil Van Gaal.

robin

K zápasu sa vyjadril aj Robin van Persie, hrdina dnešného zápasu. Podľa Robina bod s Chelsea dokázal, že Diabli môžu konkurovať najlepším tímom Anglicka.

,,Náš gól bol veľká úľava pre fanúšikov, hráčov a každého v Manchesteri United. Celý štadión explodoval, čo nám dodalo obrovskú podporu. Ak sa pozriete na šance, ktoré sme si dnes vytvorili, mali sme dať ešte jeden alebo dva góly. No faktom je, že sme po 90 minutách prehrávali 1-0. Svoje šance treba premieňať.“

Robin sa vyjadril aj k žltej karte kvôli oslave gólu, ktorá sa nepáčila ani manažérovi.

,,Viem, že pravidlá hovoria o tom, že hráči musia mať svoje dresy na sebe, ale niekedy na to zabudnete a príde to spontánne. Toto bol jeden z tých fantastických okamihov, ale hlavné je, že sme získali aspoň bod, ktorý sme si zaslúžili.“

,,Poznáte Chelsea a aj Josého Mourinha. Hrajú veľmi defenzívne a doslova sa zamknú. Pre toto je Mourinho známy, a preto je im veľmi ťažké dať gól. No každý z nás veril a išli sme si za tým. Uznanie patrí hráčom a fanúšikom, ktorí nás neskutočne podporovali. Boli neuveriteľní.“

Budúci víkend je tu zápas so City, ktorý opäť preverí či Diabli sú skutočne schopní konkurovať dvom najsilnejším celkom v lige.

,,Všetci vieme, že tento klub chce to najlepšíe – prvé miesto. Dnešok ukázal, že sme schopní bojovať s najlepšími tímami v Anglicku a myslím, že čoskoro najlepšími v Európe. Je to dlhší proces a momentálne sme v ňom. Každý deň sa zlepšujeme, čo sme dnes ukázali,“ zakončil Robin.

Zdroj: manutd.com