18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které nám ukázal zápas: West Bromwich Albion

Podívejme se, co nám ukázala pondělní remíza s WBA na jejich domácím stadionu Hawthorns.

WBA MU   United má dvě tváře

Manchester United, s Angelem Di Mariou v centru toho všeho, vypadá jako tým, co je schopen vstřelit gól pokaždé, kdy se jen vydá vpřed. Ovšem v ten samý moment je to tým, jehož obrana začne skřípat, kdykoliv protivník jen překročí půlicí čáru.

Svým způsobem se jedná o stejný problém. Proti WBA tým útočil takovými kalibry jako je Robin van Persie, Juan Mata, Ander Herrera, Adnan Januzaj a Di Maria. Pouze Daley Blind zůstával před obrannou čtveřicí a sám nebyl schopen zastupovat oba krajní obránce. Obě branky domácích padly po rychlých protiútocích, kdy byl tým United zaměřen na svou ofenzivu.

Chybí soulad – naprosto

Van Gaal má od samého začátku problémy se zraněními a suspenzí, což ho nutí týden co týden rotovat sestavou. S WBA hráli na postu středních obránců Marcos Rojo a Phil Jones a vytvořili již šestou stoperskou dvojici v této sezoně.

Van Gaal také experimentoval s jiným systémem, s osamoceným RvP na hrotu a Di Mariou a Januzajem na křídlech. V této sezoně jsme již hráli se třemi obránci i diamantem v záloze. Mnohé z těchto vynucených změn vedly ke ztrátě pravidelnosti a jen ta může týmu přinést sehranost a formu.

Luke Shaw je stále mladý, nevyzrálý obránce

Luke Shaw jistě odehraje za United mnoho lepších utkání. Je potřeba v to věřit, obzvláště když za něj klub zaplatil bezmála 30 milionů liber. Proti WBA si připsal opravdu špatný zápas, ale nesmíme zapomínat, že je mu stále pouhých 19 let.

Po dvou sezonách v Premier League v barvách Southamptonu, světovém šampionátu v Brazílii a ohromné částce za jeho přestup by se na to dalo velmi lehce zapomenout. Nicméně je to stále jenom náctiletý, který se učí a každým měsícem bude jen lepší, pokud se usadí.

Van Persie hledá ztracenou formu

Van Persie zaznamenal v této sezoně v sedmi utkáních dvě branky. Tyto vstřelil v zápasech s Leicesterem a West Hamem, když už to začalo vypadat, že by mohl nalézt svou formu po dlouhém létu stráveném v Holandsku.

Nejde ovšem pouze o góly, jeho celkové výkony jsou chudé. Je polovina října a měl by být v top formě, nic tomu ale nenasvědčuje. Stále vypadává z tempa. Mohl by to být jen pokles formy, fitness problém, nebo se možná až příliš soustředí na herní systém van Gaala. V každém případě ale vypadá jako pouhý stín toho hráče, který k nám přišel z Arsenalu.

Mata se nechytil své šance

Rooneyho suspenze dala Matovi příležitost, aby ukázal, že je to on, kdo by měl každý týden vstupovat na hřiště v dresu United. Juan toho ale nevyužil. Hrál na své oblíbené pozici klasické desítky, ovšem v zápase s Evertonem a WBA neměl na hru téměř žádný vliv.

Španěl možná dostane ještě jednu šanci v zápase s Chelsea, kdy bude stále platit pro Rooneyho jeho zákaz. Z dnešního pohledu je ale téměř stoprocentní, že Rooney má své místo po skončení zákazu jisté.

                                                                                   Zdroj: Manchester Evening News, Devilpage.pl

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!