28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s: Callum Evans

19letý obránce Manchesteru United Callum Evans si v této sezoně vybojoval místo v týmu U21 a pro magazín Inside United odpověděl na několik otázek.

callum_evans_sdf

Jak se zrodil tvůj přesun do Manchesteru United?
Když mi bylo 12 let, tak jsem byl na zkoušce v Portsmouthu. Tam jsem byl zhruba dva roky, ale pak jsem se zranil, a oni po mě chtěli, abych podstoupil rehabilitační cvičení. Tak mě poslali do akademie klubu, kde působil bývalý hráč QPR Michael Meaker a David Lloyd. Tam jsem měl nabrat sílu a kondici. Pak ale byla akademie Portsmouthu zrušena. Slyšel jsem o zájmu United, kteří mě sledovali už od mých deseti let, když jsem hrál v zápasech za školní tým. Když mi bylo 14 let, tak mě United pozvali na zkoušku. Rozhodli se, že mě chtějí, a tak jsem zde odešel.

Bylo těžké adaptovat se na nové prostředí, zvláště v tak mladém věku?
Ano, zvláště když vám je teprve 14 let. Musíte se odstěhovat od rodiny, bydlet na internátu a navštěvovat novou školu. Navíc jsem dělal GCSE (Generální certifikát středního vzdělání), takže to bylo velmi náročné.

Jak hodnotíš začátek sezony?
Zatím se nám daří, na druhou stranu nehrajeme tolik zápasů, takže to jde docela pomalu. Není lehké najít ten správný rytmus mezi jednotlivými zápasy, jelikož některé prodlevy jsou opravdu dlouhé. Hraji na pozici krajního obránce, což mi vyhovuje, protože se často dostávám do útoku. Když ale hraji na opačné straně hřiště, než jsem zvyklý, tak je to docela nezvyk.

Souhlasíš, že výdrž je jednou z tvých silných stránek?
Myslím si, že to je jedna z mých předních vlastností. Oproti týmu U18 je to velký rozdíl, což jde hodně pocítit i na tréninku. Jsem na této úrovni teprve jeden rok, ale máme tendenci trénovat více než ostatní, abychom se dostali na požadovanou rychlostní úroveň.

Jak moc je povzbudivé, že manažer Louis van Gaal dává šanci mladým hráčům z akademie?
Manažer dal příležitost několika hráčům a například Tyler Blackett si vede dobře. Jako mladý hráč doufáte, že dostanete šanci. Samozřejmě, že prvním cílem je stabilně hrát za tým U21. Byl to skvělý pocit, když jsem naskočil do utkání proti Manchesteru City ve finále Senior Cupu. Vyhráli jsme a měl jsem dobrý pocit z toho, že jsem byl součástí týmu. Samozřejmě, že součástí týmu jste i tehdy, když nehrajete, ale potom nemáte z úspěchu takovou radost.

Můžeš popsat, jaké to je být hráčem Manchesteru United?
Ono to ani nejde skutečně popsat. Je to jako sen. Když jste malý kluk, tak vás vůbec nenapadne, že byste jednou mohl být součástí takového týmu. Snažím se to nebrat jako samozřejmost. Každý den na sobě tvrdě pracuji a uvidíme, co se stane do budoucna.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!