28/07/2021

Falcao a van Persie skórovali

Zatímco se kolumbijskému útočníkovi podařilo vstřelit branku v přátelském utkání se Salvadorem, zkušený Holanďan se zapsal do listiny střelců v zápase v rámci kvalifikace s Kazachstánem.

robin-van-persie(nederland)(voetbalnieuws.be)

Souboj Nizozemců a Kazachstánců nezačal pro Západoevropany vůbec dobře, když už v sedmnácté minutě otevřel skóre Renat Abdulin. Stav 1:0 pak trval až do dvaašedesáté minuty, kdy se dokázal trefit náhradník Klaas-Jan Huntelaar. V 82. minutě pak dokázal zajistit vedení Holanďanů Ibrahim Affelay, přičemž upravit na konečných 3:1 se povedlo útočníkovu Manchesteru United. Stalo se tak, když v devětaosmdesátí minutě proměnil pokutový kop.

Zápasu se zúčastnil také jiný Rudý ďábel Daley Blind, který odehrál celé utkání na postu levého obránce. Pro Západoevropany to byla velmi důležitá výhra, když v posledním zápase kvalifikace podlehli výběru České republiky.

Marouanne Fellaini byl pro změnu u vysokého vítězství Belgičanů nad Andorou, když se na hřiště dostal ve druhé půli coby náhradník a tak i on přiložil ruku k dílu, jehož finálním výsledkem byla výhra v poměru 6:0. Adnan Januzaj proseděl celé utkání na lavičce náhradníků.

Reprezentační zápas odehrál také talentovaný Luke Shaw, který byl členem sestavy v zápase s Chorvatskem ve věkové kategorii U21. Angličané dokázali porazit Jihoevropany 2:1 a obránci United nezabránilo podat kvalitní výkon ani menší zranění, které se mu přihodilo v posledním zápase s Evertonem. Vítězství Angličanů pak zajistili svými góly Kane a Berahino.

Do listiny střelců se pak zapsala také nová akvizice United Radamel Falcao, který tak pomohl svému týmu porazit Salvador v poměru 3:1. Byť se jednalo o přátelský zápas, zdá se, že Kolumbijec chytl ohromnou formu, když dokázal navázat na svou branku z posledního zápasu s Evertonem. Gól, jež se mu podařil vsítit tvrdou a umístěnou hlavičkou, byl jednadvacátým v kolumbijském dresu a zajistil mu tak druhé místo v tabulkách střelců své země.