Akadémia

LSC: Accrington – United 2:4

Manchester United U21 porazil v prvním kole Lancashire Cupu Accrington Stanley 4:2, když se hattrickem blýskl útočník Will Keane.

Domácí Accrington hosty z Manchesteru zaskočil už po pěti minutách hry, když se po přímém kopu Lee Molyneuxe nechytatelnou hlavičkou střelecky prosadil Liam Goulding – 1:0. Druhou branku domácí hráči přidali rovněž po standardní situaci. V 22. minutě se míč po standardní situaci odrazil od Jamese Weira do branky, nicméně branka byla připsána teprve 16letému Johnu Robertsovi – 2:0.

Manchester vzápětí mohl snížit, ale proti střele Jamese Wilsona předvedl skvělý zákrok brankář Luke Simpson, zatímco dorážející Will Keane pálil nad. V 29. minutě se hostující hráči dočkali. Wilson skvělou přihrávkou uvolnil Keana a ten vstřelil svojí první branku v sezoně – 2:1. Keane mohl o pár chvil později vyrovnat, ale po rohovém kopu Seana Gosse pálil pouze do boční sítě, naopak na druhé straně předvedl skvělý zákrok Ben Amos proti střele Shaye McCartana.

V další šanci utkání neuspěl Wilson, který po přiťuknutí Weira střílel nad. Těsně před koncem prvního poločasu, ve 44. minutě, se podařilo United vyrovnat. Střelecky se prosadil Keane po samostatné akci, kdy obešel brankáře Simpsona a skóroval – 2:2.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Accringtonu, kdy nejprve obránce Tom Thorpe musel zblokovat přímý kop Molyneuxe a poté Ben Amos předvedl další skvělý zákrok proti střele Jamese Graye, kterou vytěsnil nad branku. Z pohledu United se neujala dalekonosná střela Keane ani průnik Saidy Janka. Blízko vstřelení branky byl domácí Bowerman, ale jeho lob skončil těsně vedle hostující branky.

Ve skvělém světle se předvedl i brankář Simpson, který zneškodnil povedenou střelu Andrease Pereiry. Manchesteru se podařilo utkání rozhodnout v 79. minutě, když se střelecky prosadil James Weir, jenž překonal brankáře střelou k tyči – 2:3. O konečné podobě výsledku rozhodl v 82. minutě Will Keane, který tak zkompletoval svůj hattrick – 2:4. V závěru utkání ještě Simpson předvedl pěkný zákrok proti střele Weira, ale na konečném výsledku 2:4 se už nic nezměnilo.

Svěřenci Warrena Joyce tak postoupili do dalšího kola soutěže, kde narazí na Blackburn Rovers.