12/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal vysvětluje svá střídání

Louis Van Gaal vysvětluje z jakého důvodu se rozhodl právě pro tato střídání. Vysvětlil, proč do utkání zasáhl právě Wilson a Fellaini místo Falcaa a Valencii. Třetí střídání bylo vynucené, protože Shaw ucítil bolest v koleni.

van gaal 658101Po nepovedeném začátku sezony se Van Gaal rozhodl pro změnu rozestavení a přešel na diamantové 4-4-2. Hrajeme tedy bez křídel, ale při bránění se do těchto prostorů někdo stahovat samozřejmě musí a v našem případě to dělají útočníci. Van Gaal vysvětluje, že Falcaa vystřídal, protože největší nebezpečí Evertonu hrozilo od Bainese, což je logické, protože na druhé straně nastoupil místo zraněného Colemana Hibbert, který se do útočení příliš nepouštěl. Do hry tedy přišel čerstvý Wilson a při bránění se stahoval více k Bainesovi.

„Když hrajete diamant, musíte držet své pozice a neustále vytvářet tlak na krajní obránce soupeře, ale v druhém poločase byl nejnebezpečnějším hráčem Evertonu Baines, což je důvod, proč jsem vystřídal Falcaa a do hry poslal Wilsona, který hrál více ze strany.“

Druhým střídajícím hráčem byl Antonio Valencia, který odehrál velmi dobré utkání, ale nemá příliš herní praxe, takže mu v druhé půli logicky docházeli síly. Nebylo to z důvody špatné fyzické připravenosti Antonia, ale v poslední době neodehrál téměř nic a zápasy jsou něco úplně jiného než tréninky, takže v druhém poločase už nebyl tak výrazný. Jako náhrada za něj přišel Fellaini. Do hry Evertonu zároveň přišel Oviedo, který hrál více ze středu než Piennar, takže to bylo pro Fellainiho takticky složitější a nedá se říct, že by si s tím úplně poradil, protože v naší defenzivní hře nastal trochu zmatek.

„Střídán byl také Valencia, který odehrál podle mého názoru velmi dobré utkání, ale pokud delší dobu nehrajete, tak je vždy náročné odehrát celých 90 minut. Jak jste mohli vidět, tak po zápase měl menší křeče a to byl důvod, proč jsem ho vyměnil za Fellainiho, jenže poté do hry přišel Oviedo, který se často stahoval do středu hřiště, takže Fellaini musel komunikovat s Rafaelem a hráče si museli předat, ale vše je to o tom pracovat jako tým.“

zdroj:manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!