24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Gea je chválen spoluhráči i světovými brankáři

David de Gea předvedl proti Evertonu naprosto famózní výkon a po zásluze se na něj hrne chvála ze všech stran. Kromě jeho spoluhráču Juana Maty a Luka Shawa ho pochválila také brankářská legenda Manchester United Edwin van der Sar a také brankář konkurenční Chelsea Petr Čech, který je na druhém místě v počtu čistých kont v Premier League.

De Gea vs Everton 2014Petr Čech se vyjádřil k poslednímu zákroku, který David chytil opačnou rukou, což je u brankářů nezvyklé, ale někteří hráči z této mladé generace tímto stylem chytají.  Jeho slova odkazují na obrázek v článku.

Petr Čech: „Někteří lidé budou stále tvrdit, že brankář nemůže použít zadní ruku. Tenhle obrázek mluví za vše.“

Chvála se na něj hrne ze všech anglickým médiích a pozadu nezůstal ani Van Gaal, který Davida pochválil na tiskové konferenci. Kromě pochval na tiskových konferencích a v rozhovorech se mu dostalo pochvaly také na sociální síti twitteru. Nejvíce se rozšířila pochvala od muže, kterého právě David nahradil, není jím nikdo jiný než legendární Edwin van der Sar. Pochvala od takového brankářského velikána musela Davida určitě potěšit.

Edwin van der Sar: „ Neuvěřitelný zákrok od Davida de Gei.“

Ke gratulantům se ještě zařadil Davidův velký kamarád Juan Mata, ale také hříšník Luke Shaw, který přišel do souboje pozdě a zavinil pokutový kop, což byl první Davidův velký zákrok.

Juan Mata: „Skvělý výkon od Davida!“

Luke Shaw: „Wau. David byl dnes naprosto neuvěřitelný. Musím svému kamarádovi poděkovat především za to, že chytil ten pokutový kop.“

zdroj:goal.comtwitter

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!