30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal chválí McNaira

Louis Van Gaal se vyjádřil na adresu mladého stopera Paddyho McNaira, který si v minulém utkání proti West Hamu odbyl svůj debut.

Paddy McNair debut vs WestHam

Van Gaal měl na minulé utkání velmi zúžený výběr defenzivních hráčů. Právě z tohoto důvodu se rozhodl, že šanci dostane tento nadějný odchovanec. McNair nezklamal, právě naopak. Ukázal trenérovi, že s ním může počítat a nemusí mít strach, když ho nasadí do základní sestavy. Pochvalu si zaslouží také holandský manager, který nevsadil na zdánlivou jistotu v podobě defenzivního záložníka Fletchera, ale naopak využil mladíka z akademie, který na tomto postu pravidelně nastupuje v rezervním týmu a ukázal, že mladým hráčům opravdu věří a bude jim dávat šance, což je pro psychiku hráčů v akademie nesmírně důležité. Stejně tak důležité to je pro Manchester United, protože se do prvního týmu dostává čím dál více odchovanců, což náš klub vždy zdobilo.

 „Je to skromný a klidný kluk. Většinou když hrajete poprvé za první tým, tak se snažíte splynout se spoluhráči. To je případ většiny mladých hráčů, takže tím nejsem překvapen. Podstatnější je, že ví, co má dělat a jak to má dělat. Poprvé s námi trénoval celý týden a šlo mu to skvěle. Jsem s ním velmi spokojen.“

Po nedělním zápase s Evertonem následuje reprezentační přestávka a Van Gaal doufá, že tuto pauzu hráči využijí k nabrání kondice, aby byli připraveni na následující ligové zápasy. Hráči se mohou dostat do kondice mnohem snadněji, než normálně, protože je většina hráčů prvního týmu pryč, takže se příliš herních variant nacvičit nedá a hráči se tedy mohou soustředit na svou fyzičku a zlepšování individuálních dovedností.

„Přichází pro nás v pravý čas.“ říká Van Gaal o reprezentační přestávce Doufáme, že po reprezentační pauze bude většina hráčů připravená. Během této pauzy mají šanci se rychleji dostat zpět do kondice, protože pouze trénují a já poté bude mít větší výběr při skládání sestavy.“

zdroj:manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!