07/03/2021

Rafaela potešila dôležitá výhra nad West Hamom

Brazílsky pravý bek Rafael pochválil svojich spoluhráčov za bojovný výkon v domácom ligovom zápase proti West Hamu United, ktorý červení diabli vyhrali tesným výsledkom 2:1.

Rafael 12345

Hráči Manchesteru United začali tento ligový zápas výborne a od začiatku stretnutia sa prezentovali ofenzívnym futbalom z čoho plynuli 2 góly, prvý od Wayna Rooneyho a druhý od Robina Van Persieho. Všetko sa zmenilo v 59. minute zápasu, kedy sa nechal po hlúpom zákroku vylúčiť kapitán Wayne Rooney a jeho tím musel dohrávať v 10 hráčoch. Rafael pochválil svojich spoluhráčov za bojového ducha vďaka ktorému dokázali do konca zápasu udržať toto cenné víťazstvo.

,,Myslím si, že sme v prvom polčase hrali fantastický futbal, ak si odmyslím inkasovanie prvého gólu po rohovom kope. Mohli sme streliť aj viac gólov, ale ako som povedal v prvom polčase sme hrali dobre a presne v tom by sme mali teraz pokračovať.“

,,Ak by sme tento zápas len remizovali, tak by sme boli všetci v šatni sklamaní, ale boli sme motivovaní vyhrať tento zápas a nakoniec sa nám v noci dobre zaspávalo. Narozdiel od minulého týždňa, kedy som nemohol zaspať celú noc.“ narážal Rafael na zahanbujúcu a šokujúcu prehru 5:3 s Leicesterom City z minulého víkendu.

,,Museli sme bojovať o každú loptu a presne to sme aj robili. Každý hráč sa snažil blokovať ich dlhé nahrávky a vysoké lopty, pretože sme si dobre uvedomovali, že vo vzduchu sú veľmi dobrí.“ opísal náročný zápas s Kladivármi tento brazílsky obranca.

,,Keď ich lopta nakoniec skončila v našej sieti, tak som sa len obzrel na postranného rozhodcu a ten našťastie signalizoval postavenie mimo hry. Bojovali sme a bránili ako jeden tím a v druhom polčase bol každý z nás v tomto smere brilantný.“ zakončil Rafael.