Van Gaal: ,,Ukázali sme tímového ducha“

15

Louis van Gaal priznal, že v zápase s West Hamom sa ukázal tímový duch United.

van gaal (express.co.uk)

Diabli vyhrávali 2-0, no 15 minút po druhom góle West Ham strelili kontaktný gól a veľa fanúšikom sa určite vybavil scenár proti Leicesteru, no našťastie sa tak nestalo a United víťazstvo udržali aj napriek vylúčeniu kapitána Rooneyho viac ako pol hodinu pred koncom zápasu.

,,Po červenej karte sme museli za víťazstvo bojovať a chlapcom som povedal, že boli odmenení za to, že bojovali až do konca.“

Van Gaal sa tiež vyjadril k červenej karte Rooneyho.

,,Viem si predstaviť, prečo to urobil, no mal to urobiť šetrnejšie, viac k tomu nepoviem. Môžete sa opýtať či to bolo na červenú, ale aj tak vidíte len to, čo vidieť chcete a ja verím, že červená sa udeliť mohla. V profesionálnom futbale sa takéto chyby stávajú, no videl som ich aj zo strany West Hamu, ktorí ale potrestaní neboli.“

,,Dostali sme gól z rohu, ale je tu otázka či útočník West Hamu nefauloval De Geu. Prvýkrát Davida netrafil, ale druhýkrát áno a preto David spadol. Je to škoda, lebo prvý polčas sme odohrali veľmi dobre.“

,,Fanúšikovia sú vždy skvelí, spôsob, akým nás podporujú je ohromný. Za výsledok som veľmi šťastný, potrebovali sme to po zápase s Leicesterom, kde sme prvý polčas odohrali tiež skvelo. Musíme tak hrať po celých 90 minút,“ zakončil Van Gaal.