01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal k utkání proti West Hamu

Manažer Manchesteru United Louis van Gaal souhlasí s červenou kartou, kterou obdržel Wayne Rooney v dnešním ligovém utkání proti West Hamu United, které Rudí ďáblové vyhráli 2:1.

van gaal 123455555

Kapitán Manchesteru United Wayne Rooney uviděl od rozhodčího utkání Lee Masona červenou kartu zhruba po hodině hry, když při rodícím se protiútoku West Hamu zezadu nevybíravě fauloval Stewarta Downinga. Manažer United Louis van Gaal přiznává, že po červené kartě se jeho tým dostal pod tlak a dodává, že Wayne Rooney mohl zůstat na hřišti, pokud by nebyl jeho faul tak do oči bijící.

I přes vyloučení Manchester United nakonec dokázal svého soupeře porazit v poměru 2:1, když se trefil hned v úvodu utkání Rooney a po něm i van Persie. Diefra Sakho sice snížil, ale těsnou výhru Manchester nakonec uhájil a to i díky tomu, že v závěru utkání nebyla uznána branka Kevina Nolana kvůli ofsajdovému postavení.

Manažer United Louis van Gaal je rád, že jeho tým dovedl zápas do vítězného konce.

„Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli dobrý útočný a atraktivní fotbal. Poté jsme sice dostali branku po rohovém kopu, což byla škoda, protože jsme hráli opravdu dobře. O poločase jsem tedy byl spokojený. Pak jsme zahrávali standardní situaci, přišel protiútok West Hamu a oprávněná červená karta pro Wayna Rooneyho, která zápas změnila. Rozhodčí určitě mohl udělit červenou kartu. Kdyby to Rooney neudělal tak příliš surově, mohlo to být jiné. Nazval bych to profesionální chybou. West Ham poté začal nakopávat míče, a jelikož nemáme příliš vysoké hráče jako oni, měli jsme s těmito míči problémy. Bylo těžké udržet tento výsledek, ale jsem velmi rád, že se nám to povedlo,“ řekl van Gaal.

Nizozemský manažer byl také spokojen s výkonem severoirského obránce Paddyho McNaira, který kvůli rozsáhlé marodce debutoval v prvním týmu United.

„Jsem velmi rád, že jsme vyhráli, což je také důležité pro hráče, který v týmu debutuje. Myslím si, že odehrál dobré utkání. Byl jsem s jeho výkonem spokojen.“

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!