Hodnocení: Manchester United – West Ham

90

V dnešním utkání se fotbalisté Manchesteru United postavili West Hamu. Během zápasu jsme se rozhodně nenudili. První poločas nám nabídl skvělou ofenzivní podívanou, ale v druhém poločase se nechal nesmyslně vyloučit Rooney, takže jsme zbytek zápasu museli bránit jednogólový náskok. Rozhodčí navíc místo původních čtyř minut nastavoval šest, takže bylo o zábavu postaráno.

David de Gea hodnoceníDavid de Gea – V prvním poločase byl bez práce, ale špatně vyběhl na centrovaný míč a West Ham se díky tomu dostal do zpět do hry. Svou chybu částečně napravil, když chytil prudkou střelu Sakha. Nicméně takové chyby při výběhu si nemůže dovolit. Pokud vyběhne, tak míč musí být jeho. 5

Rafael hodnoceníRafael – Úžasný výkon. Jeho energie je nevyčerpatelná. Neustále podporoval útok a dva takové výlety vyřešil naprosto brilantně. Z prvního byl gól Rooneyho na 1:0 a v druhém průniku našel znovu Rooneyho, kterému střela tentokrát nesedla. Vyhrával snad všechny osobní souboje a neustále nepříjemně bránil ofenzivní hráče soupeře. V závěru utkání vybojoval několik faulů a pomohl nám zdržet čas. Pokud je zdraví, tak na svém postu v týmu nemá konkurenci a patří k nejlepším pravým bekům současnosti. Snad odehraje co nejvíce zápasů bez zranění. 8 MOTM

McNairPaddy McNair – Díky několika zraněním a vykartování Blacketta se dostal do základní sestavy. Při svém debutu působil hodně sebevědomě, snažil se konstruktivně rozehrávat, ale během většiny zápasu neměl příliš práce. Nicméně po vyloučení se dostal do několika osobních soubojů a vedl si skvěle. Jeho naprosto famózní hlavička nám zachránila tři body. Na rozdíl od jiného hráče působil jako ostřílený mazák. 7

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – Překvapivě byl tím méně aktivním, ale ani on si nevedl nijak špatně. Stejně jako u McNaira ho soupeř do vyloučení příliš neprověřil. Za zmínku ovšem stojí jeho přesný skluz, kterým zblokoval střelu Sakha. Na konci zápasu měl mnohem více práce a vedl si velmi dobře. 7

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – Levý bek je zatím naší slabinou. Rojovi se na tomto postu v minulých zápasech příliš nedařilo a směrem dopředu nebyl o moc lepší ani Shaw. V obraně si vedl spolehlivě a kromě jedné chyby, kdy si nechal odskočit útočníka soupeře, žádnou větší neudělal. Nicméně směrem dopředu se příliš nepředvedl. V každém případě to bylo jeho první ligové utkání po zraněné a potřebuje nabrat herní praxi. 6

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – Na začátku předvedl obrovskou hrubku a naprosto nesmyslnou přihrávkou, kterou vyslal soupeře do samostatného úniku. Nicméně ve zbytku zápasu se uklidnil a předvedl dokonce klíčovou přihrávku na Di Mariu, který bohužel přestřelil. Znovu se mu více dařilo v mezihře a především v druhém poločase byl dobrý i směrem dozadu. Prostor pro zlepšení je velký, především v defenzívě, ale tento výkon je příslibem do budoucna. 6,5

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – V prvním poločase úplně ovládl střed zálohy a byl u všeho. Poslední tři zápasy předvádí parádní výkony a dnes byl právě on motorem naší zálohy. Je pro nás nesmírně důležitý a to nejen směrem dopředu, ale také při bránění, což dokázal přesným skluzem, kterým vypíchl míč, ke kterému se dostal Falcao a přihrál Persiemu na náš vítězný gól. Skvělý přehled předvedl, když našel úplně volného Di Mariu, kterému střela vůbec nesedla. Bylo hodně těžké určit hráče zápasu, ale vzhledem k tomu, že Herrera zápas nedohrál, tak mi to ulehčil. Na konci zápasu si při zápasu udělal něco se zády, tak to snad nebude nic vážné. 8

Angel Di Maria hodnoceníAngel Di Maria – Po dvou naprosto dokonalých zápasech, se mu dneska příliš nedařilo. Nezvykle často kazil přihrávky, nedařily se mu individuální průniky a nepředvedl ani žádnou geniální přihrávku. Nicméně stále hrál ve vysokém tempu. Dostal se do dvou šancí z přibližně stejné pozice, ale obě střely skončily hodně mimo. Na konci zápasu už mu evidentně docházely síly a občas nestíhal bránit. Trochu se mi zdálo, že jeho výkon trpěl se slabou aktivitou Shawa, ale jejich spolupráce se po pár zápasech určitě zlepší. 6

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – Skvělý výkon a vstřelený gól je úplně k ničemu, když ve druhém poločase předvede něco takového. Naprosto nepochopitelné kopnutí protihráče do  kolena. Navíc rozhodčí byl přesně vedle tohoto souboje, takže měl dokonalý výhled. Protiútok měl zastavit zatažením za dres nebo trknutím o kopačky, případně kotníky, ale tohle prostě nechápu. Tohle si nemůže dovolit žádný hráč a už vůbec ne jeden z nejzkušenějších hráčů na hřišti a dokonce kapitán. Naprosto zničil skvěle rozjetý zápas. Jediné štěstí, že jsme neinkasovali druhý gól. Takhle hezkou známku dostane pouze za skvělý výkon v prvním poločase, protože za ten druhý by si nezasloužil bod ani jeden. 3

Radamel Falcao hodnoceníRadamel Falcao – Jeho hra se mi hodně líbí. Proti němu je prakticky nemožné vyhrát souboj. Dvakrát se to soupeři podařilo, ale Radamel se znovu vrátil a míč znovu vybojoval. Připsal si asistenci při vítězném gólu Persieho. Nebyla to sice nijak světově náročná přihrávka, ale bylo důležité, aby nebyla příliš prudká a to se podařilo. Pokoušel se střílet z dálky a jednu takovou střelu Adrian vyrazil na roh pouze konečky prstů. Po vyloučení byl dost nepochopitelně střídán. Sice nevstřelil gól, ale v mezihře je neporovnatelně lepší a navíc je mnohem bojovnější a vhodnější typ na napadání než Persie. V každém případě jeho mezihra mě velmi příjemně překvapuje a chybí tomu pouze góly. 7

Robin van Persie hodnoceníRobin van Persie – Jeho výkon se dnes hodnotí celkem těžko. V kombinaci nebyl prospěšný jako jeho dva kolegové v útoku, respektive podhrotu, ale před naším prvním gólem pěkně udržel míč pro Rafaela a jeho gól byl skvělý. Už to vypadalo, že střeleckou příležitost prováhal, ale míč si natáhl na pravou nohu a uklidil ho na zadní tyč. Od vyloučení byl vypojený ze hry a drtivou většinu soubojů prohrál, ale tohle prostě není nic pro něj. Není to žádný bojovník ani hráč, který by soupeře trápil svým napadáním. Když už tedy nebyl střídán místo Falcaa, tak měl být střídán později a do hry měl nastoupit hráč, který svým napadáním potrápí rozehrávku soupeře. Nicméně svůj účel splnil. Měl jednu šanci a skončila gólem, takže jsem s ním dnes spokojen. 7

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Darren Fletcher hodnocení

Darren Fletcher – Přišel posílit střed pole a prakticky celou dobu jsme se bránili, takže ani neměl šanci něco předvést.