01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Blackett do národního týmu Anglie?

Uznávaný sportovní novinář Henry Winter nedávno napsal článek, ve kterém uvádí, že trenér anglické fotbalové reprezentace Roy Hodgson uvažuje o povolání obránce Manchesteru United Tylera Blacketta do národního týmu. Není však na to zatím příliš brzy?

blackett tyler 1

Nic proti Blackettovi, časem se z něho může stát špičkový hráč, ale zatím nepřišel jeho čas. Je mu teprve 20 let. V minulosti hostoval v týmech Championship, v Blackpoolu a Birminghamu City, a tento rok si vybojoval místo v prvním týmu Manchesteru United. Dalo by se říct, že pro talentovaného mladíka je to velký posun.

Skutečnost je ale taková, že se nemohl výrazněji prosadit do prvního týmu Blackpoolu či Birminghamu a nastupoval zde pouze sporadicky. Přesto to pro něj určitě byla cenná zkušenost. V létě se vrátil do United a spolu s prvním týmem se zúčastnil předsezonního turné po USA, kde manažera United Louise van Gaala zaujal natolik, že mu dal šanci v základní sestavě. S touto příležitostí se do jisté míry popasoval, nicméně jeho výkon proti Leicesteru City byla nehoda, na kterou se čekalo. V utkání proti Leicesteru předvedl několik chyb. Žádné hrubky, ale několik drobných chyb, které poukazují na to, že hráč se ještě toho musí hodně naučit.

Při prvním obdrženém gólu v zápase proti Swansea opustil svojí pozici v představě, že se zapojí do útočné akce spolu s Ashleym Youngem. Bohužel, akce se nepovedla, a ačkoliv se brance dalo zabránit, Blackett chyběl na své pozici a Ki Sung-Young z hranice pokutového území vstřelil úvodní branku utkání. Při druhém obdrženém gólu Tyler Blackett hlídal Gylfi Sigurdssona. Ačkoliv prvotní centr byl částečně odvrácen, Blackett se z nějakého důvodu přesunul k Davidu de Geovi. Míč se však následně dostal zpět k Sigurdssonovi, který byl úplně sám, a skóroval. V utkání proti QPR Marcos Rojo hrál v těžké pozici míč, který směřoval na Blacketta, ten si jej pustil za sebe, kde se ale vynořil z čista jasna Eduardo Vargas a štěstí pro United, že se mu nepodařilo přesně zakončit. Všechno to jsou drobné věci, za které jste ale na nejvyšší úrovni potrestáni.

Blackett však má několik vlastností, která mluví v jeho prospěch. Má atletickou postavu, je vysoký, silný a překvapivě má velmi dobrou přihrávku, jak na krátkou, tak dlouhou vzdálenost. Určitě má na to, aby se v budoucnu stal stabilním hráčem Manchesteru United, ale popravdě, proč je nyní v týmu? Je v týmu, protože z kádru odešli Rio Ferdinand a Nemanja Vidić. United momentálně nemají hráče podobné postavy, kteří by je nahradili. Phil Jones, Jonny Evans a Chris Smalling v poslední době navíc často laborují se zraněními. Takže není to tak, že by Blackett, ačkoliv byl na předsezonním turné skvělý, svými výkony vytlačil ze základní sestavy United ostatní hráče. United momentálně nemají do hráče do obrany a Blackett tak je ve správný čas na správném místě.

Případná pozvánka do národního týmu Anglie je tak docela úsměvná. Když hráč nastupoval v Championship nebo v reprezentačních výběrech U16, U17, U18, U19 a U21, o jeho povolání do národního týmu se vůbec neuvažovalo. Vždyť ani v reprezentačním týmu U21 nehraje Blackett pravidelně. To je jeho vzestup opravdu tak raketový, že se během pár měsíců vyšvihne až do národního týmu? Je to snad úplně jiný hráč než dříve? Ani ne. Anglie se prostě nepoučí. Jak Jones, tak Smalling měli více potenciálu než Blackett, rychle vystoupali, ale nyní o nich mnoho lidí pochybuje, zdali mají na to, aby hráli v anglické reprezentaci. V United už sice odehráli několik zápasů, většinou ale na pozici krajních obránců. Zatím to nejsou hráči, kteří by mohli nastupovat ve středu obrany ve stylu Nemanji Vidiće a Rio Ferdinanda. Oba hráči dostali v několika zápasech šanci ve středu obrany, ale nikdy neexcelovali.

Blackett je také krajní obránce. Na této pozici nastupoval v mládežnickém výběru Manchesteru United, v týmu U21, i v týmech Championship. Ve středu obrany nastoupil pouze několikrát. Pokud by zde Blackett v minulosti nastupoval pravidelně a měl s touto pozici nějakou zkušenost, potom by se mohlo uvažovat o jeho povolání. Ale odehrát devět minut za reprezentační výběr Anglie U21? Ať zkusí devět zápasů, potom se můžeme o něčem bavit.

Blackettův čas určitě přijde, tedy za předpokladu, že na sobě bude nadále pracovat a učit se. Prozatím by však měl nastupovat pouze za Manchester United, klidně i za tým United U21. Postavit hráče do základní sestavy v brzkém věku může vést ke škodě samotného hráče, tak ať to není právě případ Tylera Blacketta.

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!