Van Gaal: Zahodili jsme tři body

57

Louis van Gaal tvrdí, že Manchester United doslova zahodil tři body po tom, co v zápase s Leicesterem City ztratil vedení 3:1.

van gaal

Zápas nakonec skončil vítězstvím Lišek v poměru 5:3, když domácí tým ukázal neutuchající touhu po vítězství a v druhém poločase otočil celý zápas.

Nečekáte, že v druhém poločase ztratíte vedení 3:1,“ řekl van Gaal. „Ten zápas už musíte vyhrát děj se co děj tím, že budete držet míč. Ale my to neudělali. Věnovali jsme jim penalty a s takovou zvítězit zkrátka nemůžete. Vytvořili jsme si dost šancí, z nichž padly skvělé góly, ale zápas trvá devadesát minut a ne pouze šedesát.“

Vývoj celého utkání se pak diametrálně změnil po tom, co rozhodčí Mark Clattenburg odpískal penaltu za zákrok Rafaela v pokutovém území. Byť se jednalo o velmi kontroverzní okamžik, van Gaal se k incidentu odmítl vyjádřit.

I za stavu 3:2 by to neměl být problém,“ řekl van Gaal. „Zápas musíte dokončit. Musíte držet míč a my tohle dělali prvních deset minut, z čehož padl parádní gól. Ale pak zkrátka nemůžete půjčit soupeři míč. Na ‚To nebyla penalta‘ se nemůžeme vymlouvat.“

Predchádzajúci článokFotoreport: Leicester City – Manchester United
Ďalší článokU18: City – United 1:0
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).