Hodnocení: Leicester City – Manchester United

138

V pátém kole hráči Manchesteru United navštívili hřiště nováčka z Leicesteru a soupeř, který potrápil například Chelseu, udělal spoustu problémů i nám. V utkání předvedl perfektní výkon Angel Di Maria, ale zápas se naopak nepovedl obraně a Blindovi. Tentokrát nám svými střídáními nepomohl ani Van Gaal, který stáhl našeho nejlepšího hráče Di Mariu a také aktivního Falcaa.

David de Gea hodnoceníDavid de Gea – Dostal 5 gólů a na míč si prakticky nesáhl. Za góly nemohl, ale nechytil nic navíc. 5

Rafael hodnoceníRafael – Namotal se ke dvěma gólům. U prvního gólu prohrál hlavičkový souboj s útočníkem, který byl o hlavu větší a v tomto souboji mu měl pomoct Evans. Před druhým gólem byl jednoznačně faulován. Na druhou stranu do soupeře poté šel úplně zbytečně, protože z této pozice by dal gól jen těžko. To je jediná chyba, kterou Rafovi vyčítám, protože v těchto momentech prostě musí být vyspělejší a odhadnout situaci. Během celého zápasu byl aktivní směrem dopředu a poslal několik zajímavých centrů a po jednom takovém nastal v obraně Leicesteru zmatek a Herrera vstřelil gól. 5

Jonny Evans hodnoceníJonny Evans – Při prvním gólu byl špatně postaven a vůbec nepomohl Rafaelovi. Po 20 minutách se už klasicky zranil a nahradil ho Smalling.

Tyler Blackett hodnoceníTyler Blackett – V prvním poločase byl naprosto perfektní. Moc se mi líbí, jak diriguje své spoluhráče a nebojí se zodpovědnosti. Vyhrál několik důležitých soubojů a hráči soupeře se přes něj nemohli dostat. Nejlepší zákrok předvedl při jednom z protiútoků soupeře a útočníka soupeře zastavil přesným skluzem. V druhém poločase to byl ovšem úplně jiný výkon. Po vyrovnání na 3:3 jsme vrhli všechny síly do útoku a v obraně z toho vzniklo několik mezer, na což doplatil také Blackett. U čtvrtého gólu byl pozičně úplně mimo a hlídal prostor místo útočníka, kterého nechal úplně volného. Při pátém gólu se nechal jednoduše odtlačit a poté soupeře dohnal až ve vápně, kde se rozhodl jít do skluzu, což bylo špatné rozhodnutí, protože útočník soupeře byl v úhlu a byla velká šance, že ho de Gea vychytá. Krom penalty dostal ještě červenu kartu, která se mi tedy taky zdála hodně přísná. Každopádně po skvělém prvním poločase se rapidně zhoršil a udělal několik chyb. 4

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – Jako krajní obránce se mi nelíbí. Směrem dopředu je sice aktivní, ale nepřipadá potřebnou nadstavbu jako na druhé straně Rafa. Dnes navíc nebyl jistý ani směrem dozadu a při prvním gólu se nechal jednoduše obejít a soupeři dovolil odcentrovat. Di Maria mu z rohového kopu posadil míč přímo na hlavu, ale Marcos z malého vápna přestřelil. 4

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – Směrem dopředu dnes nepředvedl vůbec nic, což byl způsobené chytrým tahem trenéra soupeře, který na Daleyho poslal Nugenta, aby ho osobně bránil. To ho ovšem neomlouvá od otřesné defenzivní práce. Vůbec nepobíral náběhy záložníků soupeře a působil dost zmateně. Pozičně si nehlídal správné prostory a vše vygradovalo v druhém poločase. Tam už vůbec nevěděl kde má stát. Po slibném prvním zápase nás Blind vrátil svým výkonem zpátky na zem, protože je před ním ještě dlouhá cesta a to se týká především defenzivní činnosti. 3,5

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – Znovu podal kvalitní výkon. Sice nebyl tak perfektní jako proti QPR, ale i tentokrát byl hodně vidět. Jak je u něj zvykem, tak byl neustále v pohybu a svým pohybem vytvářel místo pro své spoluhráče.  Předvedl několik obranných zákroků a neustále se snažil udržet vysoké tempo hry. Šikovně patičkou umístil nepovedenou střelu Angela a poslal nás do vedení 3:1. Nicméně v závěru utkání se vytahoval až moc a poté se nestíhal vracet. 7,5

Angel Di Maria hodnoceníAngel Di Maria – Naprosto dokonalý. Pokud si udrží nastavenou laťku, tak může klidně vyhrát zlatý míč. Musíme si přiznat, že bez něj je naše hra poloviční a možná ani to ne. Po jeho nepochopitelném střídání jsme byli mnohem méně nebezpeční a navíc v defenzívě více zranitelní. Na začátku zápasu sice zkazil přihrávku a byl z toho nebezpečný protiútok, ale poté začal úřadovat. Šikovným pasem našel Persieho, který se ocitl sám proti brankáři, ale neproměnil. Obešel dva protihráče, míč předal Rooneymu, který ho přebral pěkně v pohybu a následně ho kolmou přihrávkou vyslal. To co následovalo, byla fotbalová lahůdka. Naprosto dokonalé přehození. Tento gól ho ještě více nabudil a dále pokračoval ve vytváření šance pro své spoluhráče. Přesným rohem našel na malém vápně Roja, který přestřelil. Po závaru před brankou se k němu dostal míč a jeho střelu patičkou tečoval Ander, takže si Angel připsal asistenci. Během celého zápasu posílal do vápna nebezpečné centry, ale bylo toho tolik, že se to sem vše ani nevejde. 9

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – V prvním poločase byl skvělý. Rozdával míče, bránil a především míč přebíral v pohybu, což nejlépe předvedl při gólů Angela. Celkově se mu v tomto zápase dařilo spoluhráče nacházet ve výhodných pozicích. Jedna z jeho klíčových přihrávek našla Robina, který svou šanci neproměnil. Druhý pas mířil na Falcaa, který měl pozici mnohem náročnější, ale jeho překvapivá střela skončila na břevně. To bylo vše skvělé a z Rooneyho výkonu jsem měl moc velkou radost, jenže v druhém poločase už tak aktivní nebyl a i když se mu nedá upřít bojovnost, tak herně už tolik nevynikal. Navíc jsem absolutně nepochopil, co vytvářel před třetím gólem. Naprosto nepochopitelně míč odehrál přímo na vápno a přesně na hráče soupeře. Takový zkrat by si neměnil dovolit žádný hráč a už vůbec ne takhle zkušený a navíc kapitán. Nicméně jeho výkon v prvním poločase je velkým příslibem do dalších zápasů. 7

Robin van Persie hodnoceníRobin van Persie – Konečně vstřelil svůj první gól, jenže znovu na něj potřeboval několik šancí. Jeho produktivita je opravdu hodně špatná. V první obrovské šanci se ocitl po přihrávce Angela, ale v souboji 1 na 1 proti brankáři neuspěl. O pár minut později se Falcao hezky uvolnil a svým centrem přesně našel hlavu van Persieho, který konečně vstřelil svůj první gól. Další gólovou šanci měl po dlouhém míči Rooneyho, ale s míčem si nedokázal poradit a branku netrefil. V poslední době si začínám všímat, že je čím dál více v ofsajdu. Robin tedy konečně vstřelil svůj první gól, ale do výkonu světového útočníka to mělo pořád daleko. 6

Radamel Falcao hodnoceníRadamel Falcao – Je to jiný typ útočníka, než jeho kolegové. Sice také nevyniká v soubojích 1 na1, takže tento rozdíl ve většině případů neudělá, ale je to typ bojovného útočníka, který celý zápas pracuje pro svůj tým. Nicméně i on ukázal, že umí soupeře překvapit individuálně a na polovině hřiště si míč pustil mezi nohama a poté poslal dokonalý centr svou slabší levou nohou na hlavu Persieho, který vstřelil úvodní gól. Hrál trošku staženějšího útočníka a nepohyboval se tak vysoko jako Persie, takže se nedostal do tolika gólových šancí, ale do jedné se přece jenom dostal a vyřešil jí skvěle. Zpracoval si přihrávku Rooneyho a poté vyslal něco mezi střelou a přehozením, které skončilo na břevně. Radamel ještě určitě půjde nahoru, ale jeho dnešní výkon je příslibem do budoucna. 6,5

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – Přišel do zápasu místo zraněného Evanse a žádnou viditelnou chybu neudělal, ale vůbec nic nezachránil a v některých momentech byl stejně jako ostatní obránci mimo svou pozici. Bohužel nám chyběl lídr obrany v podobě Jonese.

Adnan Januzaj hodnoceníAdnan Januzaj – On potřebuje hrát a křídle. Je sice hezký, že dostal nějaké ty minuty, ale byl mimo hru a nic výrazného nepředvedl.

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – Vystřídal Di Mariu a to by byl nepřekonatelný úkol pro každého z našich hráčů a jinak na tom nebyl ani Mata. Dynamického Angela určitě nenahradí a to jak směrem dopředu, tak ani směrem dozadu. Nepředvedl vůbec nic a navíc ztratil míč v klíčovou chvíli, která prakticky rozhodla o osudu celého utkání.