28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s: Josh Harrop

18letý záložník Manchesteru United Josh Harrop se pomalu usazuje v týmu Manchesteru United U21 a v této sezoně by rád nastřílel alespoň deset branek.

josh-harrop-copy

Co říkáš na začátek nové sezony?
Bylo dobré zahájit sezonu ziskem trofeje. Co jsem v týmu, tak to byla moje první trofej, takže je to skvělý úspěch jak pro mne, tak pro tým.

V týmu U21 si docela nováčkem, ne? Utkání proti Norwichi bylo tvým prvním startem na této úrovni…
Na konci minulé sezony jsem párkrát z lavičky naskočil do zápasu. Byla to cenná zkušenost. Navíc jsme hráli na několika skvělých stadionech. V semifinále soutěže jsme minulý rok hráli na Anfield Road nebo na Old Trafford.

Poslední přípravný zápas proti Barnsley ukázal, čeho jsi schopen…
Určitě. Před startem sezony mi to dodalo sebevědomí. Vstřelil jsem dvě branky, za což jsem velmi rád, zvláště ta první branka, kdy jsem získal míč a prošel jsem dopředu. Bylo dobré ukázat, že to zvládnu i proti prvnímu týmu.

Trenér mládežnického týmu United Paul McGuinness řekl, že je přesvědčen o tom, že zvládneš přesun do týmu U21. Překvapilo tě, jak rychle ses v týmu usadil?
No, vždycky věříte v sebe sama, že jste schopný hrát na nejvyšší úrovni. Během chvilky jsem si na to zvykl. Na této úrovni hrají hráči více fyzicky, na což si musíte zvyknout, ale až si zvyknete, máte z toho dobrý pocit.

Finále Senior Cupu ukázalo, že můžeš v záložní řadě nastoupit na jakékoliv pozici. Je to jeden z aspektů tvé hry?
Ano, všechno je to o tom, jak hrajete a jak umíte číst hru a jednotlivé pozice. Samozřejmě, že pokud hrajete proti velkým hráčům, tak s nimi nechcete přijít do fyzického kontaktu, naopak přes ně chcete projít skrze pár přihrávek. U jedné akce jsem získal míč, přihrál ho na Andrease Pereiru, který jej ještě naservíroval pro Jamese Wilsona a ten skóroval.

Jaké máš vzpomínky na utkání proti Swansea City v FA Youth Cupu v roce 2012, kdy jsi na sebe poprvé upozornil?
No, už je to nějaký čas. Tehdy mi bylo 15 nebo 16 let. Pro mne, jako mladého kluka, to byla velká zkušenost, poprvé jsem přišel do styku se staršími hráči. Nastoupil jsem do utkání a myslím si, že jsem odehrál dobré utkání. Užil jsem si to.

Jaké jsou tvé cíle v United?
Chci na sebe upozornit a uvidím, kam až to dotáhnu. Doufám, že jednoho dne budu hrát za první tým Manchesteru United. V tomto klubu jsem od svých sedmi let, takže už jsem tady dost dlouho. Chci se zlepšovat, zapracovat na fyzické stránce a snažit se probojovat do prvního týmu United. Jsem místní kluk, tady ze Stockportu, takže je úžasné, že hraji za United. Od svého narození jsem byl, stejně jako moje celá rodina, velkým fanouškem United. Vím, že v 50. letech za United hrál Bobby Harrop, ale ten se mnou není nijak příbuzný.

Preferuješ pozici ve středu zálohy?
V minulé sezoně jsem v UEFA Youth League nastupoval na levém kraji zálohy, na což jsem si musel zvyknout. Musel jsem se na tuto pozici přizpůsobit i v týmu U21, ale hrál jsem taky pravého obránce, středního záložníka nebo podhrotového hráče. Určitě mi to pomohlo zlepšit svojí hru.

Jak vzpomínáš na evropské dobrodružství pod Nicky Buttem?
Byla to dobrá zkušenost. Cestovali jsme po Evropě, kde jsme hráli proti různým týmům. Bylo to něco jiného než hrát proti normálním týmům. Je důležité si zvyknout na cestování tak, jak to pak funguje v prvním týmu.

Měl na tebe vliv někdo ze starších hráčů?
Mluvil jsem s Tomem Thorpem. Je to jeden z nejstarších hráčů v našem týmu a také je kapitánem. Když potřebuji poradit, prohodím s ním pár slov. Vždycky mi ukáže, co bych třeba měl udělat nebo co by mi pomohlo. Je to dobrý kapitán a dobrý hráč, který už vyhrál několik trofejí.

S jakým vývojem sezony bys byl spokojen?
Momentálně chci pokračovat v tom, co dělám. Hrát dobře a vydobýt si v týmu pevnou pozici. Chci zapůsobit na manažera a uvidíme, co se stane.

Stanovil sis cíl ohledně počtu vstřelených branek?
Rád bych z pozice záložníka nastřílel deset branek. I někdo jiný než Willo musí střílet branky, takže doufám, že jich pár nastřílím.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!